Právo21, z. s.


Legislativa a právní pomoc Osvěta a poskytování informací

Mediální platforma Právo21

Podpořte mediální platformu. Všichni členové redakce pracují bez nároku na honorář. Náklady na provoz a propagaci ale sami neutáhneme. Pomůžete nám šířit právní povědomí? Děkujeme!

vybíráme od 12.6.2019

Mediální platforma Právo21

Podpořte mediální platformu. Všichni členové redakce pracují bez nároku na honorář. Náklady na provoz a propagaci ale sami neutáhneme. Pomůžete nám šířit právní povědomí? Děkujeme!
34 324 Kč

přispělo

44 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pro mnoho lidí je právo španělskou vesnicí. Přestalo nás bavit tomu přihlížet a rozhodli jsme se založit mediální platformu nejen o právu. Sami jsme právo studovali nebo ještě studujeme. Spolupracují s námi ale také odborníci a lidé z oboru. Nechybí policisté, advokáti ani soudci. 

Věříme, že nadešel čas vnímat právo trochu jinak. Nedat prostor polopravdám a spojit dílky právní skládačky, které nám chtě nechtě život občas servíruje. Právo by mělo sloužit všem. To se povede tehdy, až mu také všichni budou rozumět. Proto chceme psát srozumitelně a pro každého. 

Naše prařádky jsme začali psát již v roce 2016, tehdy to byla písmenka pro časopis FAKT. Časem jsme si ale uvědomili, že časopis nestačí. Chtěli jsme víc. Cestu jednadvacátým stoletím jsme začali v roce 2018 prorážet pod novým názvem Právo21. Vznikla nezisková organizace a stejnojmenná mediální platforma. Proč Právo21? 21. století, nová generace právníků a chuť dělat věci jinak. 

Píšeme o právu bez výmluv a bez masky nedostupnosti. Nezávisle a otevřeně. Chceme, aby naši čtenáři právo vnímali jako praktického a funkčního průvodce na cestě k lepšímu světu. 

Přinášíme aktuální témata, dění z domova i ze světa, rozhovory s výjimečnými osobnostmi, rozbory právních otázek, střípky ze studentského života i odlehčené literární kousky. Jako jedni z mála publikujeme právní Podcasty21. Rozhovory s předními osobnostmi z oboru si můžete poslechnout kdykoliv a kdekoliv. Třeba cestou z práce, v posilovně i při vaření.

Snažíme se vyvracet mýty, být výstižní, ale přehlední. Nejsme sice vystudovaní novináři, ale naše články vytváříme s láskou k právu i psanému slovu. Pomozte nám šířit právní povědomí dál. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Podcasty sú veľmi zaujímavou a modernou pomôckou pre právnu prax.

Peter Petrivaldský
100 Kč

Děkuji

Adéla Provázková
100 Kč

@malapravnicka <3 Právo21

Veronika Šemberová
250 Kč

Díky moc za super podcasty a rozhovory se zajímavými právníky!

Tereza Brousilova
100 Kč

Děkuji zejména za tvorbu podcastů, jsou opravdu výborné. Prosím pokračujte v této dobré práci; na právnické scéně nic obdobného - tedy pravidelné rozhovory se zajímavými osobnostmi z oblasti práva - myslím není.

Daniel Burda

Zajimava prace! :-)

Tereza
100 Kč

Super projekt, ať se vám daří :)

Kristina Janotova
500 Kč

Děkuji, že přibližujete právo i široké veřejnosti. Ať se vám co nejvíc daří! Doufám, že budete mít co nejvíce přispěvatelů. Věřím, že vám i tato malá částka pomůže.

Ludmila Marková
250 Kč