A2, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Budoucnost je teď! Podpořte Alarm.

Internetový deník Alarm dostává po celých šest let své existence do mainstreamu témata, která ostatní média přehlíží. Kromě sociálních problémů, exekucí, krize bydlení a pracovních podmínek od samého začátku naší existence upozorňujeme na hrozící klimatickou katastrofu. Reálnost klimatické krize nemá smysl popírat, ani bagatelizovat. Ukazujeme její průběh i celospolečenské příčiny. Klimatická krize není pseudotéma městských elit, jak se vám mnozí snaží namluvit. Jedná se o problém, který se dotýká nás všech. Zatímco bohatí už se pomalu připravují na příchod klimatické apokalypsy a staví si opevněné bunkry v odlehlých koutech světa, ti nejchudší z nás nebudou mít možnost změnám klimatu uniknout. Náš nový projekt Budoucnost je teď! vám nabízí sérií reportáží, rozhovorů, analýz a videí, v nichž chceme podrobně ukázat, jak klimatická krize dopadá přímo na Českou republiku. Alarmující závěry, na něž v projektu poukazujeme, bychom chtěli dostat k co největšímu počtu čtenářů, abychom si společně uvědomili, že o naší budoucnosti se rozhoduje právě teď. Pomozte nám proměnit českou debatu o klimatické krizi a přispějte na náš projekt Budoucnost je teď! Čas hraje v náš neprospěch, musíme začít hned. Budoucnost je teď!

vybíráme od 19.6.2019
363 598 Kč
vybráno 145 % z 250 000 Kč

přispělo

401 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Alarm funguje především díky vám - našim čtenářkám a čtenářům. Během posledních šesti let jsme publikovali texty o aktuálním politickém dění u nás i ve světě, pravidelně přinášíme texty o současném umění, hudbě a kultuře. Podařilo se nám dostat do mainstreamu přehlížená témata o pracovních podmínkách v rámci reportážní série Saši Uhlové s názvem Hrdinové kapitalistické práce, nebo o exekucích v Česku. Chceme i nadále našim čtenářkám a čtenářům přinášet komentáře, analýzy, rozhovory a reportáže z oblasti politiky, lidských práv, pracovních podmínek nebo ekologie.

Na vaše dotazy vám rád odpoví Ondřej Bělíček (o.belicek@advojka.cz)
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za aktivitu.

Matouš Trča
1 000 Kč

Český mediální prostor je zoufale prost kvalitních textů o největší hrozbě, které lidstvo čelí. Díky, že se snažíte s tím něco dělat. Je třeba i vaše další texty sdílet, kde se dá.

Adam Horký
1 000 Kč

Díky

Jan Cihlář

Dakujem

Michal Vrsansky

To zvládnem! Musíme!

Ondřej
1 000 Kč

Za bezuhlikove Cesko!

Petr Bohacek
500 Kč

Díky! "Pohled do propasti" je parádní článek, jen tak dále

Schiffa

Dekuji za clanek Pohled do propasti. Vyborne zpracovano. Jen vic takovych clanku - diky, ze pripravujete dalsi. Rad na to financne prispeji. Jeste bych rad prispel, aby se ty clanky vylepovaly po vsech ceskych hospodach ...

David Smahel
1 000 Kč

Díky, že jste se rozhodli téma změny klimatu pojmout takto komplexně. První článek Pohled do propasti je opravdu kvalitní, ačkoliv to je velmi neveselé čtení. Jsem hodně zvědavý na návrhy konkrétních řešení.

Jiří Marek
300 Kč

Nech sa dari

jozef sedlacek
2 000 Kč