Limity jsme my, z.s.


Lidská práva Životní prostředí

Podpoř konec doby uhelné - přispěj na Klimakemp!

Klimatická krize je tady. Sucha, povodně a další projevy extrémního počasí již dnes prohlubují příčiny chudoby, hladu a válek a ohrožují životy milionů lidí. Chceme-li zabránit nejhoršímu, musí fosilní paliva zůstat pod zemí. Klimakempy budují hnutí za bezodkladný konec doby uhelné. Přidejte se a podpořte letošní Klimakemp za uzavření špinavých uhelných elektráren a ukončení těžby uhlí.

vybíráme od 9.6.2019
136 532 Kč
vybráno 138 % z 99 000 Kč

přispělo

84 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zachraňme klima, skoncujme s uhlím!

Změny klimatu jsou v současnosti největší hrozbou pro lidstvo. Pokud brzy nepřijmeme radikální opatření, podoba planety Země a života na ní se dramaticky zhorší už za života současných generací. Pokud nechceme riskovat budoucnost života na Zemi, musíme začít rychle snížovat emise CO2 a zásoby uhlí a dalších fosilních paliv musí zůstat pod zemí.

Česká republika místo toho dál provozuje flotilu starých špinavých uhelných elektráren, a žádný plán pro jejich uzavření dosud nemá. ČEZ plánuje prodej jedné z největších uhelných elektráren Počerady do špinavých rukou uhlobaronů Tykače a Dienstla, kteří jí chtějí provozovat další desítky let. Stejní uhlobaroni žádají o výjimku z evropských limitů znečištění, aby mohli prodloužit životnost elektrárny Chvaletice. Žádné výjimky už však nesmí být připuštěny a elektrárny musíme zavřít, pokud se chceme vyhnout katastrofálním dopadům změn klimatu.

Proto také u nás budujeme hnutí, jehož cílem je prosadit bezodkladný konec těžby a spalování uhlí. Klimakempy pomáhají spojit lidi, kteří se do něj chtějí zapojit: poskytují prostor pro neformální vzdělávání, síťování, sdílení skutečnosti a v neposlední řadě pro organizaci nenásilných akcí a tvořivých protestů, které poukazují na příčiny klimatické krize a žádají konec uhlí. Letošní - již třetí - Klimakemp se uskuteční právě v rámci kampaně za uzavření jedné z nejšpinavějších českých uhelných elektráren: Chvaletic na Pardubicku.

Podpořte jeho organizaci a přidejte se k nám od 27. 6. do 9. 7. na Klimakempu. Protože dokud nebude uzavřen poslední důl a poslední elektrárna: Limity jsme my!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za tuto iniciativu a naviděnou.

Jaroslav Hamacek
500 Kč

Prostě děláte dobrou práci. Díky. Roman Černík

Roman Černík
3 000 Kč

Za koniec doby uholnej!

Dárce
500 Kč

The time is now

Ondřej Liška
5 000 Kč

Držíme palce ;)

B.I.S.