Hnutí Brontosaurus


Děti, mládež, rodina Životní prostředí

Příběhy nadšení - příběhy míst

Za 45 let pomohli dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus svou prací stovkám vzácných přírodních lokalit a historických památek. Pomáhají s nadšením a cílem zanechat místo o něco lepší. A byla by škoda nechat jejich příběhy zapadnout. Podpořte s námi vznik sbírky výpovědí lidí zapálených pro věci, na kterých opravdu záleží. Dejme vzniknout ucelené výstavě PŘÍBĚHY MÍST. Jako ocenění práce dobrovolníků. Jako inspiraci nám všem.

Příběhy nadšení

Podpořte příběhy dobrovolnické péče o naši krajinu
72 817 Kč
vybráno 98 % z 74 000 Kč

přispělo

76 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
My, dobrovolníci a dobrovolnice Hnutí Brontosaurus (*1974), pomáháme přírodním lokalitám a památkám již 45 let. Nejde jen o udržení minulosti; pracujeme na tom, aby se mladí lidé měli kde učit, setkávat a rozvíjet. Jde nám o hodnoty a trvalou změnu.


„Živým“ příkladem je příběh Lukova, kde se i díky brontosauřím dobrovolníkům povedlo ze zříceniny vystavět hrad. Dnes není jen atraktivním turistickým místem, ale i zázemím pro mnohé vzdělávací programy a akce pro děti a mládež.

V roce 2016 se i díky nám hrad Lukov stal Památkou roku České republiky.


Orchidejová louka Kudlačena (CHKO Beskydy) je v péči dobrovolníků již od roku 2006. Za 12 let dobrovolnické práce se podařilo louku doslova „vysekat“ z nejhoršího. Namísto náletových stromů a keřů zde tak dnes můžeme obdivovat vzácné druhy rostlin včetně orchidejí.
 O čem jsou Příběhy míst?

Našim záměrem je: 
  • zachytit příběhy desítek míst, na kterých soustavně pracujeme 
  • představit tato místa veřejnosti na webových stránkách 
  • vybrat z nich pestrou mozaiku 12 nejsilnějších příběhů 
  • ty ocenit Cenou Hnutí Brontosaurus
  • a v neposlední řadě vytvořit výstavu a sborník Příběhy míst 

Výstava postupně představí dobrovolnické příběhy míst na mnoha místech v České republice.


Přijďte se podívat na vyhlášení nejsilnějších Příběhů míst spojeného s vernisáží, a to 13.–15. září na zámku Veltrusy při příležitosti oslav 45 let Hnutí Brontosaurus. Akce nese název Dort pro Brontosaura a jste srdečně vítáni.


Věděli jste, že…

Každoročně se staráme o 600 námi vyvěšených ptačích budek, desítky let kosíme orchidejové louky v Bílých Karpatech a obnovili jsme dvacítku jesenických pramenů a drobných památek. Téměř deset let pomáháme českým krajanům v Banátu. V Podkarpatské Rusi máme vyznačeno na 400 km turistických stezek. Také jsme postavili školu v Himalájích.


Proč podpořit právě Hnutí Brontosaurus?

Naši dobrovolníci obnovují prameny, sázejí stromy, kosí louky, zkrátka pomáhají tam, kde je potřeba. Pracují zdarma – ne proto, že je jejich práce bezcenná, ale proto, že je k nezaplacení.
 
Pomáháme přírodě a památkám a učíme to stále další a další mladé lidi. Každý rok odpracujeme desítky tisíc hodin. S vaší pomocí a podporou to půjde zas o trochu líp. Děkujeme.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dárcovskou kampaň jsme úspěšně dokončili. Moc děkujeme za podporu všem, kteří se zapojili a drželi nám palce!

Rádi byste Brontosaura podpořili, ale výzva “Příběhy nadšení - Příběhy míst” vám utekla? Na dobrý skutek není nikdy pozdě. Stále pro vás máme dvě elegantní možnosti, jak se zapojit:

1) Adoptujte si Brontosaura a staňte se pravidelným přispěvatelem 😊
2) Můžete přírodě nadělit dárek v kampani ,,Dárky přírodě

Děkujeme, že jste s námi 😊


Založení projektu

Nechť je práce, kterou děláme z nadšení, vidět! Zaslouží si to... a tisícovka na to určitě není moc.
Díky všem, co na všech těch místech (a pro ně) pracují!
Cody

Dalimil Toman

Brontosaurus si zaslouží být vidět!

Dalimil Toman
1 000 Kč

Odviedli sme už hodne práce na rôznych lokalitách a verím, že stojí za to aby sa na tie príbehy nezabudlo a aby nás inšpirovali :)

Nech sa Brontosaurovi darí i naďalej :)
Kája

Karin Backová