NADĚJE


Sociálně znevýhodněné skupiny

DARUJ KOUPELNU

Pomozte nám zrekonstruovat koupelnu v azylovém domě v Záběhlicích. Poskytujeme zde dočasný domov lidem v důchodovém věku nebo se zdravotním znevýhodněním, kteří ztratili bydlení.

101 014 Kč
vybráno 54 % z 188 416 Kč

zbývá

21 dní

přispělo

120 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Azylový dům v Záběhlicích je jiný. Je jiný svou specifičností i přístupem. Specializuje se totiž na lidi bez domova, kteří jsou už staří nebo nemocní. Velmi často oboje. Jsou zde ubytovaní lidé, kteří jsou chronicky nemocní, jsou po amputaci končetin, jsou ochrnutí, zkrátka jsou zde ubytovaní lidé s různými handicapy, kteří trvale nebo přechodně nemají dostatek financí na to, aby žili samostatně nebo v domově pro seniory. Dům je určen mužům i ženám a má kapacitu 30 lůžek. Je téměř neustále obsazen, proto nové zájemce musíme vést v pořadníku.

Podíl počtu lidí bez domova v důchodovém věku se za posledních 10 let výrazně zvýšil. Lidé, kterým je více jak 65 let již nezvládají sami přežívat na ulici a potřebují vhodné celodenní bydlení.

Azylový dům v Záběhlicích provozujeme od roku 2002 a neustále se snažíme, aby jeho prostředí bylo nejen „uživatelsky přívětivé“ a důstojné, ale také funkční a technicky na úrovni. Letos bychom velmi rádi zrekonstruovali koupenu v II. patře, protože stávající již není vyhovující a nesplňuje bezbariérovost. Tato rekonstrukce je vyčíslena na částku 188 416 Kč. Pomáhejte s námi.
Více o tom, jak pomáháme lidem bez domova v Praze se dozvíte zde: https://www.nadeje.cz/praha
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Ať se daří hezky! <3
Kristýna Maková
100 Kč
At se dobra vec podari!
David Malik
600 Kč
Přeju vám, ať částku vyberete!
Adam Nohejl
Protože pomáhat je lidské :)
Radka Pavlíčková
500 Kč
Často si nevážíme obyčejných věcí, třeba jako je sprcha a umyvadlo. Ať koupelna slouží. Věřím, že za ni bude spoustu vděčnosti :)
Barbora Janurová
Ani minutu jsem neváhala ;)
Eva Sehnalová
300 Kč
Ať koupelna brzy slouží!
Kristina Cermakova
500 Kč
Moc vám držím palce! Ať koupelna brzy slouží!
Kristina Hellerová
200 Kč
Kvůli tomu dědečkovi na úvodní fotce... doufám, že tam ještě je ;o)
Eva Krůtová
600 Kč