Apolinářská nedonošeňátka z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Transportní resuscitační lůžko

Zemská porodnice u Apolináře má jedno z nejlepších perinatologických center v republice, kde zachraňují extrémně nedonošená miminka. Aktuálně potřebují transportní resuscitační lůžko, které umožní zajištění miminka ihned po vyjmutí z dělohy, bez nutnosti rychle oddělit pupečník a odnést novorozence od matky. Tím zvýší naději na přežití a sníží riziko následného postižení. Hlavní a obrovskou výhodou takového lůžka je možnost placentární transfúze. Nedonošenému miminku dopřeje množství krve, které má při těžkém startu nedostatek. Zároveň tento způsob resuscitace významně sníží riziko krvácení do mozku, tím i riziko budoucího postižení. Usnadní poporodní adaptaci po stránce oběhového systému, čímž sníží riziko poškození plic. Přínos pro miminko je tedy obrovský. Tato metoda zároveň omezí separaci miminka a maminky, což je prospěšné jak pro samotného drobečka, tak blahodárné pro psychický stav rodičky, která většinou po porodu své nedonošeně nevidí a dlouho nemá informace o jeho zdravotním stavu. V současnosti je většina nedonošenců, záhy po porodu oddělena od pupečníku, aby mohla být přenesena na pevné resuscitační lůžko a následně převezena na ARO/JIP, kde tým lékařů pracuje na jejich stabilizaci.

vybíráme od 30.4.2019
28 260 Kč

přispělo

56 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

SLOVEM LÉKAŘE
"Zlepšení účinnosti metod stabilizace a resuscitace na porodním sále může snížit riziko výskytu poškození mozku a plic těchto křehkých novorozenců a výrazně zlepšit jejich naději na přežití bez závažného postižení. 
Neonatologické oddělení Gynekologicko – porodnické kliniky VFN a 1.LF UK je jediným pracovištěm v České republice, které se této problematice dlouhodobě a systematicky věnuje.
Optimální metodou stabilizace nejmenších a nejohroženějších novorozenců je současné provedení placentární transfuze a zahájení ventilační podpory na neporušeném pupečníku, v těsné blízkosti matky.
Tato metoda, je pro zajištění novorozence klíčová. Zamezuje krvácení do CNS – tedy předchází nevratným změnám mozku a zlepšuje adaptaci nezralého oběhového systému. Kromě nesporných výhod pro novorozence, přináší také možnost kontaktu mezi matkou a extrémně nezralým novorozencem v prvních minutách života, což má významně pozitivní vliv na zdraví a psychosociální stav pro oba."

Pro bližší představu sdílíme několik videí na kterých podobný přístroj je:
https://www.youtube.com/watch?v=xMKI8QWHpUk
https://www.youtube.com/watch?v=nvk-6nIYk2U

Máloco je tak povzbuzující pro maminku a její dítě, jako když mohou být bezprostředně po porodu spolu. 
U extrémně nedonošeného dítěte jsou rozhodující právě první minuty jeho života. Právě ty ovlivní celý zbytek jeho života.
Dopřejme drobečkům ten nejlepší start.

Přístroj stojí v sumě 400.810 korun. 
K realizaci projektu postačí získat polovinu sumy do konce roku, zbytek částky máme přislíbený nadačním fondem.
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Rádo se stalo:)
M Přeučil
1 000 Kč
Toto je jen malé poděkování porodnici, kde jsme na svět v klidu a pohodě přivedli prvního syna.
Marie Zedníková
500 Kč
Na dobrou vec...
Lukas Neumann
1 000 Kč
Sama mám nedávno porozené nedonošeňátko u Apolináře, kde se o našeho drobečka perfektně a s láskou postarali. Rádi bychom přispěli více, ale momentálně nám to fin.situace nedovoluje. Přejeme ať se podaří další korunky získat co nejdříve. Je to opravdu důležité.
Hana Kozáková
100 Kč
Sama mam nedonosenatko, tak at pomaha ostatnim bojovnickum
Petra Bittnerova
300 Kč
Od Českobrodských maminek z bazárku v centru Leccos.
Martina Vlastnikova
3 400 Kč
Díky a držím palce!
Tomas Martoch
300 Kč
Přeji miminkům hodně zdraví ...
Jan Mertl
300 Kč