Psí život, z.s.


Zvířata

Pomoc pro fenku Čertici

Pomozte nám Čertici znovu postavit na nohy!

Pomozte nám Čertici postavit na nohy!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Ochrnutá šestiletá Čertice patří pánovi bez domova a upozornili nás na ni terénní pracovníci Naděje. Fenka nedokáže používat dobře zadní nohy, většinu času je tahá za sebou. Čertici jsme obratem vzali na specializované veterinární vyšetření, kde se ukázalo, že Čertice trpí degenerativními změnami páteře. Má artrózu meziobratlových prostorů a jejich výsledkem jsou srůsty, kdy dochází k částečné kompresi míchy. Nejde tedy o poúrazový stav, který vyloučil už i majitel fenky.

Reflexy jsou v nohách ale zachovány (jedna je dokonce plně funkční) a Čertice naštěstí plně ovládá vyměšování, což jsou moc dobré zprávy a je velká šance, že by Čertice mohla znovu začít chodit. :-) Na druhou stranu je obrovskou nevýhodou, že Čertice je velkého vzrůstu - váží přes 40 kg. Kdyby byla fenka malá, tak se nám jí podaří rozchodit téměř stoprocentně, ale u velkého psa je to náročnější.  Operace by nyní již žádný účinek neměla, takže půjdeme cestou rehabilitací. Pokud by se fenku rozchodit nepodařilo, dostala by vozíček. Čertice zůstane u svého majitele, který nežije vysloveně na ulici, ale v unimobuňce (v teple a suchu), kterou mu pronajímá město. Velmi dobře se s ním spolupracuje a Čertice na něj velmi fixovaná. Je tedy v jejím zájmu, aby u něj zůstala.

S Čerticí tedy nyní docházíme na profesionální rehabilitace vč. aquaterapie a majitel s ní doma dle instrukcí fyzioterapeutky pravidelně cvičí. Moc bychom si přáli, aby se Čertici podařilo rozchodit a uděláme proto všechno. Čertice je moc milá a hodná fenka, je plná života a se svým páníčkem tvoří nerozlučnou dvojku. Majitel Čertice se snaží, chodí na brigády, dodržuje vše, na čem se dohodneme a doposud se o Čertici vždy zvládal postarat. V této zlomové situaci ale potřebuje naší pomoc... 

Mockrát děkujeme za Vaši podporu a pomoc. Získané finance využijeme na veterinární kontroly, rehabilitace a případně na invalidní vozíček. Věříme však, že společnými silami zvládneme Čertici znovu postavit na nohy! 

Moc za Čertici děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Ať se to podaří
2 000 Kč
pro Čertici
300 Kč
Drž se čubinko Čertice:)
Dárce
At jsi zase fit ;-)
Blanka Flidrova
200 Kč
Dobrý den,
moc moc držíme palečky šikovné Čertici. Zas pošleme dáreček. Hanka a Zdenda Velešín.
Hana Sobíšková
500 Kč
Přeji Četníci úspěšnou lēčbu
Hana Kopecka
1 000 Kč
Pokud se pán o svého psa dobře stará, tak ráda pomůžu, protože jako pejskař vím, co stojí veterinární péče o "zdravého" psa, natož když má pejsek tak velký problém. Držím Čertici všechny pěsti, aby to zvládla a zase běhala.
Jana Sejkorová
Moc drzime Certici palce, at hydroterapie pomaha a jsou s paneckem v pohode jeste spoustu let. Bonik z Olomouce s Eman z Bosny.
Táňa Havlīková
1 000 Kč
Přeji brzké uzdravení.
Marie Houšková
Posílám něco málo, jelikož mi před měsícem přestala chodit na zadní nohy čubička Babu, rasa boloňáček, ale léčba kortikoidama zabrala. Moc držím palečky Čertici...😊 Ivana
Dárce
500 Kč