Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.


Regionální a komunitní rozvoj Životní prostředí

Rozvoj komunitou podporovaného zemědělství

Za posledních 10 let vzniklo u nás několik desítek iniciativ komunitou podporovaného zemědělství KPZky, do kterých je zapojeno odhadem na dvě desítky ekologicky hospodařících zemědělců a 2000 odběratelů. Principem KPZ je přímý vztah mezi zemědělcem a spotřebitelem, a vytvoření potravinového systému, který je založený na férových vztazích, lokální ekonomice a šetrném způsobu hospodaření v krajině. Více o místních potravinových iniciativách na http://www.kpzinfo.cz. Zatím KPZky vznikaly živelně s podporou zastřešující organizace Asociace místních potravinových iniciativ. Léta jsme v AMPI živili tahle klíčící "semínka" vlastní energií, inspirací ze zahraničí, nabídkou seminářů i poradenstvím a to díky národním i mezinárodním grantům. Cítíme, že nyní je čas, aby se jednotlivé "rostlinky KPZ " propojily a vytvořily pestrobarevnou louku, která odolá nejen suchu a dalším výkyvům počasí, ale vydrží třeba i nápor úřednického šimla. K tomu potřebujeme posílit vlastní kapacity, abychom mohli dále propojovat odběratele se zemědělci, poskytovat podporu a poradenství iniciativám i zemědělcům, spravovat „adresář farmářů“, provozovat web kpzinfo.cz, vydávat Zpravodaj KPZ potravinové suverenity, nabízet semináře na míru a organizovat setkání. Podpořte rozvoj komunitou podporované zemědělství, které je cestou ke zdravé krajině i mezilidským vztahům.

vybíráme od 25.3.2019
43 500 Kč

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Přátelé děláte to skvěle .....platí jak zasejete, tak budete sklízet. Tak ať je úroda bohatá :-)

Lenka Stárková
1 000 Kč

Dar KPZ CooLAND. Ať žije živé zemědělství a KPZky.

Šárka Krčílková
1 100 Kč

Posílám svou odměnu za koordinaci naší KPZ Buvolí. Tuhle KPZ dělám čistě pro radost a z přátelství s Aničkou z Buvolí farmy. Ráda poskytnu tyhle peníze na rozvoj dalších aktivit, které v rámci šíření povědomí o KPZ děláte. Chci KPZ do každé rodiny:-) Vraťka

Vratislava Janovská
3 300 Kč

Finanční příspěvek od KPZ CooLAND k vytvoření potravinového systému založeného na důvěře a péči. Ať vzkvétá KPZkoALICE, jíž i my jsme součástí!

Sakra Krčílková
7 500 Kč

Fandím vám, děláte super práci - tak ať se daří i nadále a vznikne spousta nových KPZetek :-)

Anna Černá
500 Kč

díky za Mrkev v zimě a další věci, co děláte!

Martina Lesáková
2 000 Kč