Sifty 52 z. s.


Vzdělávání a výzkum Zdraví

SIFTY - vzděláním k prevenci

Jsme organizace zabývající se vzděláváním v oblasti zdraví. Naším cílem je prevence a zvýšení zájmu o ověřené zdravotní informace. Zpracováváme výzkumem podložená data o zdraví a zdravotnictví, píšeme články a vytváříme srozumitelné infografiky. Přednášíme na středních školách a pořádáme lekce a přednášky se špičkami ze zdravotních oborů.

vybíráme od 4.4.2019
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme organizace zabývající se vzděláváním v oblasti zdraví a zdravotnictví.

Naším cílem je zlepšit zdravotní informovanost natolik, aby měl každý alespoň takové základní zdravotní informace, aby se vyhnul případným potížím z neznalosti. Mnohdy je totiž včasná reakce rozhodující.

Zpracováváme
výzkumem podložená data o zdraví a zdravotnictví, píšeme články a vytváříme srozumitelné infografiky, které najdete na www.sifty.eu.Přednášíme také pro střední školy, a momentálně se studenty probíráme 2 důležitá témata:

1) rizika nezdravého životního stylu, ke představujeme nejčastější onemocnění (a příčiny smrti) u nás. Proč? Mají totiž společné tzv. rizikové faktory. Zaměřujeme se na informace určené této věkové skupině (15-19 let) a probíráme základní údaje o obezitě, alkoholu, tabáku, fyzické (ne)aktivitě, stravování, ale naťukneme i např. téma hormonální antikoncepce a pohlavních onemocnění.

2) "desatero o léčivech" je 10 bodů, které by měl každý o léčivech vědět a znát. Zde ukazujeme studentům, jak (ne)zacházet s léčivy, že "ibáč" není lék na všechno, co je dobré před užíváním léčiv zkontrolovat, na co si dát pozor nebo třeba proč si nebrat aspirin na "kocovinu". Přednáší Ing. Petra Bačová, která se zabývá farmakovigilancí (sledováním bezpečnosti léčivých přípravků).

5 z 10 bodů našeho desatera:


Naše první kampaň nese název #sifty52. Proč 52? Připravili jsme totiž diář, který nese kromě 52 týdnů v roce také 52 výzev. Na každý týden máme jednu výzvu z oblastí: výživy, pohybu, prevence, psychohygieny a vzdělání, jež poukazují na drobné změny každodenního života, které mohou mít na naše zdraví obrovský vliv. Připojila se k nám celá řada ambasadorů, kteří se o své zdraví zajímají a věří nejen v prevenci ale také v důležitost naší práce. Podívejte se na video níže a dozvíte se, co znamená zdraví pro ně:Nejen s našimi ambasadory také pořádáme lekce a přednášky, které můžete navštívit. Jedná se o lékaře, fyzioterapeuty, organizace zabývající se nejrůznějšími onemocněními - například Nevypusť Duši nebo STK pro chlapy.

Budeme moc rádi za podporu a přejeme všem dobré zdraví,
Vaše Sifty
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Všechno nejlepší k narozeninám :)

Václav Frank
1 000 Kč