TyfloCentrum Olomouc, o.p.s.


Lidé s postižením Zdraví

Běž pro dobrou věc spolu s RunCzech a podpoř TyfloCentrum Olomouc!

Podpořte prostřednictvím darujme.cz či zakoupením registrace na Mattoni 1/2 Maraton Olomouc 2019 vzdělávání, rozvoj a zaměstnávání osob se zrakovým postižením! Pomůžete snížit stoupající nezaměstnanost, která se blíží k hranici 80%.

vybíráme od 21.2.2019
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podporyBudeme rádi, pokud nás podpoříte libovolnou částkou nebo zakoupením registrace na Mattoni 1/2 Maraton Olomouc 2019.TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. se od roku 2000 regionálně stará o cca 300 klientů se zrakovým postižením v Olomouckém kraji.

Máme pobočky v Přerově, Šumperku, Prostějově a v Olomouci.

http://www.tyflocentrum-ol.cz/

Zrakově postiženým poskytujeme:
•sociální rehabilitaci
•výukové kurzy na PC
•jazykové kurzy
•kulturní, sportovní aktivity, ozdravné pobyty
•odstraňování bariér - značení v nových objektech
•konzultace při výběru PC.

Protože zaměstnávání zrakově handicapovaných je největší problém a více než 70% z nich nemá práci, součástí TyfloCentra je i sociální firma Ergones.

http://www.ergones.cz

BĚŽ PRO DOBROU VĚC
 
Rádi běháte a chtěli byste vedle vyplaveného adrenalinu mít dobrý pocit také z toho, že jste pomohli někomu, kdo to potřebuje?
Pak máte jedinečnou možnost podpořit Tyflocentrum Olomouc a zakoupit si registraci na  nejprestižnější závod v rámci běžeckého seriálu RunCzech.
 
Proč podpořit zrovna TyfloCentrum Olomouc?
 
Více než 70
% nevidomých a slabozrakých nemá práci. My to měníme například prostřednictvím specializovaných kurzů v oblasti IT, pomocí při hledání zaměstnání apod. Nevidomým a slabozrakým pomáháme také s odstraňováním bariér, odborným poradenstvím při výběru vhodného počítače podle jejich specifických potřeb apod. Dále provozujeme sociální firmu Ergones, která zaměstnává zdravotně (převážně zrakově) postižené osoby.
 
Koupí startovního čísla prostřednictvím TyfloCentra Olomouc, o.p.s. na  Mattoni 1/2Maraton Olomouc podpoříte zaměstnávání těžce zrakově postižených a jejich lepší budoucnost!
Jak se zapojit do projektu a podpořit nás?
 
1. Zakoupit registraci u TyfloCentra Olomouc. Stačí vybrat jeden ze závodů běžecké ligy RunCzech, zarezervovat si svou registraci zde a vyčkat na pokyny k platbě. Poté obdržíte kód, kterým se zaregistrujete na stránkách RunCzech.

 

V roce 2018 jsme díky projektu Běž pro dobrou věc získali 77 280,- na podporu našich klientů a služeb.Rovněž vzrostl zájem firem a donátorů, kteří byli schopni registrace zakoupit s několikanásobným navýšením ceny a tím nás podpořit. Byly to zejména společnosti WEBA, JOHN CRANE nebo S+C ALFANAMETAL. Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu