Voxpot z. ú.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Voxpot: reportáže, které spojují Česko se světem

Věnujeme se nedostatečně pokrytým tématům, které mají vliv na život a veřejnou debatu v České republice. Hledáme českou stopu ve světě. Voxpot je kanál audiovizuálních reportáží pro ty, kteří chtějí svůj pohled na svět opírat o nejlepší dostupné informace zasazené do širokého kontextu.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Svět za hranicemi ovlivňuje lidi žijící v České republice bez ohledu na to, jestli to chtějí nebo ne. Ať jde o migraci, klimatickou změnu, sílící nacionalizmus ve světě, organizovaný zločin nebo ozbrojené konflikty.

V provázaném světě se události nezastavují na hranicích států.

Voxpot vznikl jako reakce na nepoměr mezi informováním o domácím a zahraničním dění v českých redakcích. Konec přebírání informací ze zahraničních médií a agentur. Chceme tvořit vlastní reportážní obsah věnující se zahraničí; vnímáme ho jako zásadní pro orientaci v současném, rychle se měnícím světě.


Vzestup nacionalizmu na Balkáně, hrozba autonomních zbraní, boj o uhlí a klima nebo utahování opasků občanské společnosti v Maďarsku? Přinášíme neotřelá témata tak, abyste je viděli v kontextu a aby vás bavila.

Skupina reportérů a reportérek, kameramanů a kameramanek, lidí, co dělají grafiku, hudbu a analytiku: tým, díky kterému se k vám dostává dvaceti minutový formát originálních audiovizuálních reportáží z různých koutů světa.


Přispějte nám na vznik unikátních reportáží, které propojují Česko se světem a staňte se součástí Voxpot komunity!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Diky za krasny rucne psany dopis a Rhino! Diky tomuto osobnimu pristupu rad budu vasim podporovatelem :)

ONDREJ DOBIAS
500 Kč

Dekuji za vasi praci!

Dárce
500 Kč

Děkuju za Rhino čaj!! Držte se!

Marcela Paseková
500 Kč

¡El pueblo unido jamas será vencido!

Miroslav Tomek
250 Kč

Výborná nezávislá novinařina. Díky za Vaši práci, hodně úspěchů!

Václav Vallon

Ahoj Ivana,

Vitaj v klube 30 :)

Ľudia sú tu príjemní a príjemne pokojní. Kým sa ale začneš cítiť konfortne, uži si dnešný deň. Prajeme veľa radosti, lásky, vytrvalosti a nech ti každodenné potešenia dodávajú silu.

Všetko najlepšie!
M+K

Dárce
600 Kč

<3 Díky, že jste!

Bára

Děkuji za kvalitní žurnalistiku a zajímavá témata. Moc oceňuji namluvené texty dostupné na Spotify, díky za to!

Tomáš Kopáček

Přeji Voxpot, aby udrželi nadále vysokou kvalitu žurnalismu a dále seznamovali své čtenáře s tématy, které jsou nejen v centru pozornosti světové veřejnosti, ale také zdánlivě na jejím okraji, ale přesto neméně důležitá. Coby cizinka s českými kořeny si cením objektivitu týkající se témat z České republiky.

Marcela von Kayser
5 555 Kč

Držím palce :)

Miroslav Tomek
250 Kč