Voxpot z. ú.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Voxpot: reportáže, které spojují Česko se světem

Věnujeme se nedostatečně pokrytým tématům, které mají vliv na život a veřejnou debatu v České republice. Hledáme českou stopu ve světě. Voxpot je kanál audiovizuálních reportáží pro ty, kteří chtějí svůj pohled na svět opírat o nejlepší dostupné informace zasazené do širokého kontextu.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Svět za hranicemi ovlivňuje lidi žijící v České republice bez ohledu na to, jestli to chtějí nebo ne. Ať jde o migraci, klimatickou změnu, sílící nacionalizmus ve světě, organizovaný zločin nebo ozbrojené konflikty.

V provázaném světě se události nezastavují na hranicích států.

Voxpot vznikl jako reakce na nepoměr mezi informováním o domácím a zahraničním dění v českých redakcích. Konec přebírání informací ze zahraničních médií a agentur. Chceme tvořit vlastní reportážní obsah věnující se zahraničí; vnímáme ho jako zásadní pro orientaci v současném, rychle se měnícím světě.


Vzestup nacionalizmu na Balkáně, hrozba autonomních zbraní, boj o uhlí a klima nebo utahování opasků občanské společnosti v Maďarsku? Přinášíme neotřelá témata tak, abyste je viděli v kontextu a aby vás bavila.

Skupina reportérů a reportérek, kameramanů a kameramanek, lidí, co dělají grafiku, hudbu a analytiku: tým, díky kterému se k vám dostává dvaceti minutový formát originálních audiovizuálních reportáží z různých koutů světa.


Přispějte nám na vznik unikátních reportáží, které propojují Česko se světem a staňte se součástí Voxpot komunity!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ahoj Ivana,

Vitaj v klube 30 :)

Ľudia sú tu príjemní a príjemne pokojní. Kým sa ale začneš cítiť konfortne, uži si dnešný deň. Prajeme veľa radosti, lásky, vytrvalosti a nech ti každodenné potešenia dodávajú silu.

Všetko najlepšie!
M+K

Dárce
600 Kč

<3 Díky, že jste!

Bára

Děkuji za kvalitní žurnalistiku a zajímavá témata. Moc oceňuji namluvené texty dostupné na Spotify, díky za to!

Tomáš Kopáček

Přeji Voxpot, aby udrželi nadále vysokou kvalitu žurnalismu a dále seznamovali své čtenáře s tématy, které jsou nejen v centru pozornosti světové veřejnosti, ale také zdánlivě na jejím okraji, ale přesto neméně důležitá. Coby cizinka s českými kořeny si cením objektivitu týkající se témat z České republiky.

Marcela von Kayser
5 555 Kč

Držím palce :)

Miroslav Tomek
250 Kč

Díky, skvělá práce:)

Vojtěch Havlata

Děkuji hlavně za reportáže z nebezpečných míst. Máte můj obdiv.

Dárce

Díky 🤍

Dárce

Skvělé reportáže, díky!

Romana Skacelova
500 Kč

Doufam, ze se postarate o to, aby J Hoe pustili zpatky do Polska :*

Penetrejša