CZ / EN

Benediktus z.s.


Lidé s postižením Regionální a komunitní rozvoj

Komunita Archy Benediktus

Benediktus je komunita kde společně žijí lidé s postižením s lidmi bez postižení. V komunitě jsme všichni povoláni k tomu, abychom spolupracovali, a spolupracujeme proto, že se máme vzájemně rádi. Respektujeme a ctíme to, že kráčíme stejným směrem. Každý má svůj dar, který se snaží rozvíjet, každý má svoji práci, v níž odkrývá svá nadání. Všichni lidé jsou si rovni z hlediska jejich hodnoty, důstojnosti a potřebnosti pro společnost.

vybíráme od 20.12.2018
1 800 Kč

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Naše záměry jsou jasné a jednoduché ... aneb jak řekl J. Vanier: 
Všechno, co děláme, má smyls jen tehdy, když je to pro lásku a přátelství. 
Zasláním daru se stáváte naší součástí a pomáháte nám primárně v pokrytí nákladů na vylepšení mzdy asistentů (bez vašeho příspěvku je HM cca 14tis Kč/měsíční plný úvazek) a pokrytí dluhů, které vznikly při opravách a stavbách objektů v Modletíně (fara - chráněné bydlení, aperát, sušírna ovoce – terapeutické dílny, roubenka – původně zázemí pro asistenty). A když získáme více jak 500 tis Kč/rok, tak uplatíme větší část dluhu a uleví se nám v dalších letech, nebo investujeme a vrhneme se nejprve na rekonstrukci 1.patra aperátu a vybudujeme zde 2 pokoje pro asistenty, terapeutickou dílnu a mostek...a jak budeme rozjetí tak plynule navážeme na obnovu bývalé pekárny, kde vzniknou další pokoje chráněného bydlení a co by dup nás bude víc. Krásné, že:o).

V Benediktu se inspirujeme životem komunit Archy – komunit, ve kterých společně žijí lidé s postižením s lidmi bez postižení. Učíme se žít ve společenství. Odhalovat své povolání k žití ve vztazích s postiženými i se sebou navzájem, ke spolupráci, k budování komunity,... V komunitě jsou všichni povoláni k tomu, aby spolupracovali, a spolupracují proto, že se mají vzájemně rádi a cítí, že chtějí kráčet stejným směrem. Každý má svůj dar, který se snaží rozvíjet, každý má svoji práci. Práce je příležitostí k rozvoji své zručnosti, umožňuje seberealizaci v něčem, co umím, co mě baví, co je užitečné a prospěšné ostatním. Důležité místo v komunitě mají také sváteční chvíle – společné modlitby, výlety, setkání, oslavy. Svátek je pokrmem pro srdce, vrací naději a sílu, abychom mohli přežít utrpení a problémy každodenního života. Lidé potřebují tento čas, kdy se všichni setkají, děkují za společenství, za život, společně si zazpívají, zatancují, popovídají ... Všichni lidé jsou si rovni z hlediska jejich hodnoty, důstojnosti a potřebnosti pro společnost. Hodnota člověka nezávisí na jeho schopnostech, není snížena jeho omezeními nebo odlišností. Pro celkovou spokojenost člověka (i člověka s postižením) a soulad jeho osobnosti je důležitá vyrovnanost fyzických, psychických i duchovních potřeb. Pro naplnění těchto potřeb nestačí jen kvalitní poskytování úkonů péče, ale je potřebná i možnost rozvoje osobnosti člověka ve vzájemných vztazích lidí s postižením a lidí bez postižení, protože člověk se může plně rozvinout pouze v kvalitním společenství druhých lidí. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Veselé vánoce!
Kaca
300 Kč