Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpora pro Kuchařky bez domova

Projekt Kuchařky bez domova pomáhá ženám bez domova zvednout se z obtížné situace, získat zaměstnání a vrátit se do běžného života. Jak? Vařením a vzájemným respektem! Kuchařky bez domova vaří rostlinné pochoutky, ale také pomáhají jedna druhé, vzdělávají sebe i jiné, hrají divadlo, bourají předsudky, vydávají noviny, pomáhají potřebným a planetě, zkrátka mění svět. Slovo „kuchařka“ s námi dostalo nový rozměr.

vybíráme od 10.12.2018
Pravidelným darem pomůžete Kuchařkám dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

V Jako doma se potkáváme se ženami bez domova už přes 11 let. Zásadním tématem je pro ně práce. Při hledání zaměstnání se setkávají s vícenásobnou diskriminací - protože jsou ženy, cizinky, Romky, mají zdravotní potíže, chybí jim peníze... I proto naším prvním projektem byly Kuchařky bez domova. Začali jsme objíždět akce se stánkem a ukazovat, že ženy bez domova jsou platné a prospěšné členky společnosti. Často ty, kdo to potřebují slyšet nejvíce, jsou totiž právě ženy samotné. A protože i Kuchařky bez domova potřebují svoje doma, otevřeli jsme 22.3.2017 sociální bistro v Brožíkově 6, kde jsme dodnes.

V Jídelně pracuje přes deset žen se zkušeností s bezdomovectvím, ať už na smlouvu, nebo formou brigády. Máme také dluhovou poradkyni, která s Kuchařkami řeší jejich dluhy. Ženy získávají zkušenosti v profesionální kuchyni, díky čemuž mohou získat stálou práci v našem kulinářství či jinde v gastronomii. Spolu se ženami se tak postupně učíme, jak podporovat nejen je, ale i další potřebné a přírodu.

Záleží nám na planetě a proto vaříme chutné, rostlinné a cenově dostupné pokrmy a využíváme potravinové přebytky, které odebíráme od farmářů i řetězců. Se stánkem navštěvujeme nejrůznější akce a máme bohaté zkušenosti s cateringy. Obyvatelé Prahy 5 v nouzi si k nám mohou přijít pro jídlo zdarma.

Nechceme nabízet jídlo jen pro bohaté a tak se neustále potýkáme s finanční udržitelností. Vaše dary nám umožňují udržet rozpočet Kuchařek bez domova v rovnováze a rozvíjet aktivity na podporu její soběstačnosti. Dlouhodobá finanční stabilita pro nás znamená hlavně možnost zaměstnat další Kuchařky - a tím dál znásobit přínos projektu pro všechny. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Od Míši za obrázky. Díky, držte se.

Michaela Červená
3 222 Kč

Mila Lexo, opozdene ale prece si s tebou davam narozeninovyho panaka. Delas skvelou praci. Pusu. Lucie

Lucie Benschop
500 Kč

Prejeme hodne stesti a uspechu pri tomto peknym projektu!

Jan Pokorny
2 000 Kč

Mám vás ráda, pokračujte prosím! Přijdu brzy na oběd.

Noika

Líbí se mi moc co děláte, škoda že nejsem blíž. Držím palce a přeji ať vydržíte, když ženský drží při sobě, je to dobré :-) Marcela

Marcela
500 Kč

Dík za to, co děláte! Má to smysl.

Hana Haĺamová

Ať se daří!

Olga Havlátová
500 Kč

Gratuluji k tomu, co už jste ženy dokázaly a přeju, abyste měly život snažší... Happy Birthday, Lexo!

Katerina Jacques
500 Kč

za benefiční brožury Verše pro Kuchařky bez domova od Zádruhy

Zádruha
300 Kč

Ať se vám daří!

Anna Kárníková