Achilleus z.s.


Osvěta a poskytování informací Děti, mládež, rodina

Umíme v tom chodit

Okamžiky spojené s prvními krůčky patří k těm nejkrásnějším v životě. Někdy jim ale může předcházet „dlouhá cesta“. Snažíme se, aby vykročení do života bylo co nejsnazší. Společně s vámi dokážeme víc!

vybíráme od 5.12.2018

Podpořte nemocné nožičky

577 200 Kč

přispělo

253 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už od roku 2009 zprostředkováváme potřebné informace týkající se nejčastější vrozené ortopedické vady Pes equinovarus congenitus (PEC) rodičům v celé České republice. Snažíme se, aby toto náročné období léčby zvládali co nejlépe. Facebooková skupina rodičů má již 2000 členů. Abychom mohli poskytovat stále nové informace v oblasti léčby a dělat dál všeobecnou osvětu o tomto problému, potřebujeme Vaši pomoc.

Naším hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáháme rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispíváme k úspěšnosti léčby dětí.

Co je vada pes equinovarus?
Laicky popsáno, dítě se narodí s chodidly zkroucenými dovniř a s patou tak vysoko, že skoro zaniká.

Jak probíhá léčba?
V současnosti nejvíc využívaná forma léčby je Ponsetiho metoda. Jedná se o bezoperační metodu léčby, která je bezbolestná, rychlá, levná a efektivní v téměř 95% případů. Spočívá především ve speciálním sádrování brzy po narození, pak následuje malý operační zákrok na Achillově šlaše a následné nošení dlah až do předškolního věku.

Co je pro rodiče nejtěžší?
V době bezprostředně po porodu se musí rodiče vyrovnat se zprávou, že jejich dítě není zcela zdravé. Potřebují informace o tom co je čeká a naději, že jejich dítě bude žít plnohodnotný život.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děláte skvělou práci, zdraví Naďa z www.mujsuperbox.cz

5th Avenue s.r.o. Naďa Mirga
5 000 Kč

Až se daří :)

Radek Hrdlička
100 Kč

I malá částka pomůže...

Michal Ondráček

Toto je první vlaštovka za prodej věcí pro Emičce. Děkujeme Achilleu za skvělé podarenství a podporu. Emička a Bea

Beata Wolfová
490 Kč

Alespoň něco málo. Děkujeme za to, že jste ❤️

Petra Šťastová
200 Kč

Děkuji za malé pěstouňátko,kterému pomáháte zapůjčením dlah.

Jindřiška Andrsová

Protože jsem se před mnoha lety jako matka potýkala se stejným problémem u mého syna, který přetrvává bohužel dodnes....velmi si vážím lidí, kteří se snaží pomáhat. Ráda se alespoň malou částkou měsíčně budu snažit býti nápomocná . Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci .

Miluše Žabová
100 Kč

Děkuji moc za tuto stránku a za veškeré rady v léčbě naší dcerky 😀

Miroslava Viktorinová
50 Kč

Neměla jsem toho mnoho, ale myslím, že každá koruna dobrá. Darovala jsem to, co mi zbylo na účtu, pro dobrou věc . Doufám, že i to málo pomůže.

M.K.

Robite pre nás veľa, vďaka!

Adela Zappi
200 Kč