Achilleus z.s.


Osvěta a poskytování informací Děti, mládež, rodina

Umíme v tom chodit

Okamžiky spojené s prvními krůčky patří k těm nejkrásnějším v životě. Někdy jim ale může předcházet „dlouhá cesta“. Snažíme se, aby vykročení do života bylo co nejsnazší. Společně s vámi dokážeme víc!

vybíráme od 5.12.2018

Podpořte nemocné nožičky

181 583 Kč

přispělo

165 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už od roku 2009 zprostředkováváme potřebné informace týkající se nejčastější vrozené ortopedické vady Pes equinovarus congenitus (PEC) rodičům v celé České republice. Snažíme se, aby toto náročné období léčby zvládali co nejlépe. Facebooková skupina rodičů má již skoro 1000 členů. Abychom mohli poskytovat stále nové informace v oblasti léčby a dělat dál všeobecnou osvětu o tomto problému, potřebujeme Vaši pomoc.

Naším hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáháme rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispíváme k úspěšnosti léčby dětí.

Co je vada pes equinovarus?
Laicky popsáno, dítě se narodí s chodidly zkroucenými dovniř a s patou tak vysoko, že skoro zaniká.

Jak probíhá léčba?
V současnosti nejvíc využívaná forma léčby je Ponsetiho metoda. Jedná se o bezoperační metodu léčby, která je bezbolestná, rychlá, levná a efektivní v téměř 95% případů. Spočívá především ve speciálním sádrování brzy po narození, pak následuje malý operační zákrok na Achillově šlaše a následné nošení dlah až do předškolního věku.

Co je pro rodiče nejtěžší?
V době bezprostředně po porodu se musí rodiče vyrovnat se zprávou, že jejich dítě není zcela zdravé. Potřebují informace o tom co je čeká a naději, že jejich dítě bude žít plnohodnotný život.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme za to, co děláte :-)

Monika Hrčková
500 Kč

Na dobrou věc vždy ráda přispěji. A tento spolek si to zaslouží!

Hana Nimeřická
500 Kč

Děkujeme všem za podporu a cenné rady!

Dagmar Vacková
500 Kč

Děkujeme za to, že Achilleus existuje. Pomohl nám v pro nás těžké situaci a poskytl (a poskytuje) cenné rady. Posílat 100 Kč měsíčně je tak to nejmenší, co můžeme na oplátku udělat my :-)

Jan Zámečník
100 Kč

Díky, že pomáháte :)

Jana Kopečná

Posílat každý měsíc 100 Kč,to je asi to nejmenší.Moc jsi nam pomohl,Achille!

Veronika Chládková
100 Kč

Díky každé darované koruně může Achilleus pomoci svou činností vystrašeným maminkám, které netuší, co je čeká, stejně tak pomoci těm dětem, u kterých neprobíhá úplně nejefektivnější forma léčby. Díky za nezištnou pomoc!

Klára Vencová