Příběhy lidí, z.s.


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Sociálně znevýhodněné skupiny

Rozvozy potravin pro samoživitele

Jmenuji se Silvie a nákupy neúplným rodinám v nouzi vozím se svým týmem už od roku 2018. Naší specializací je nákup potravin na krásnější prožití Vánoc, ale vzhledem ke koronakrizi se snažíme ve svém volném čase poskytovat pomoc i v průběhu celého roku. Veškeré příspěvky jsou aktuálně použity na pořízení jídla a drogerie pro samoživitelky a samoživitele, kteří v důsledku anti-Covid opatření přišli úplně, nebo částečně o svůj příjem. K jejich už tak nelehké situaci musíme připočíst i nárůst cen potravin a energií. Ve vánočním nákupu od nás obdrží vše, co jim udělá bohatý slavnostní večer. Tedy cukroví, vše na salát, řízky, navíc kvalitní šunky, sýry, vejce, apod. Hodnota každého nákupu činí 2500,- - 3000,-. Příjemce pomoci prověřujeme, záleží nám na tom, aby příspěvky dárců doputovaly na to správné místo. Samoživitelky a samoživitele osobně vybírám už přes tři roky. Jsem zakladatelka projektu Příběhy lidí a jsem držitelkou Českého lva za varovný dokumentární film ŠMEJDI, který rozkryl agresivitu a manipulaci na předváděcích akcích pro seniory. Nákupy rozvážíme z velké části osobně, v kurýra se mění můj partner, i můj kameraman. :-) A v případě potřeby je nám nápomocen online supermarket Kosik.cz, díky kterému navíc můžeme nakupovat za nižší ceny. Jménem všech samoživitelů moc děkuji za podporu. S úctou Silvie Dymáková

vybíráme od 30.11.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Už třikrát jsme na Vánoce mohli díky Vám dopřát bohatý stůl i těm, kde by jinak byla nejkrásnější večeře v roce spíše symbolická.  Díky mnoha trvalým příkazům můžeme ale nákupy vozit potřebným průběžně, po celý rok. Na Vánoce 2021 máme v plánu minimální počet 50 neúplných rodin, kterým nákupy osobně dovezeme.

V roce 2018 jsme na Vánoce rozzářili 28 domácností, v roce 2019 se nám podařilo doručit velký nákup 42 maminkám. Poté, co nám do životů vtrhl Covid, se naše pomáhání dostalo do úplně jiných čísel, díky darům sponzorů i drobných dárců, jsme tedy v roce 2020 mohli pořídit celkem 551 bohatých nákupů, z toho 108 během prosince, nákupů vánočních.. A pokračujeme dál. Chceme, aby děti samoživitelek a samoživitelů dostaly i mimo Vánoce k jídlu věci, které jsou pro ně tak vzácné. Ovoce, máslo, kvalitní maso a třeba i nějakou tu sladkost za odměnu, na kterou "mamince nestačí korunky".

  • Vánoční nákupy 2020 – 108 rodin – potraviny a drogerie v hodnotě cca 350 000,-
  • Nákupy v koronakrizi 2020 – 443 rodin – potraviny a drogerie v hodnotě přes 1,3 mil. korun
    + jsme získali sponzorským darem a následně rozdělili potraviny za více, než 500 000,-.
    Várky především ovoce a zeleniny putovaly do vybraných azylových domů v Praze a Středočeském kraji. 
  • Vánoční nákupy 2019 – 42 rodin – potraviny a drogerie, přes 80 tisíc korun
  • Průběžné nákupy 2019 – 12 rodin – potraviny a drogerie, cca 25 tisíc korun
  • Vánoční nákupy 2018 – 28 rodin – potraviny a drogerie, cca 60 tisíc korun
  • Průběžné nákupy 2018 – 10 rodin – potraviny a drogerie, přes 20 tisíc korun
Děkujeme, že pomáháte s námi!

Skoro polovina matek samoživitelek nedostává pravidelně výživné a téměř třetina má měsíční příjmy menší než deset tisíc korun. Ovoce a zeleninu kupuje dětem pravidelně jen každá čtvrtá. Samoživitelky jsou po seniorech skupinou nejvíce ohroženou chudobou. /zdroj: Česká televize/

S pomocí online supermarketu Košík.cz se staráme o to, aby se samoživitelé v nouzi měli lépe. Nejen oni, ale i jejich děti.  

Víme, že tu největší cenu mají malé skutky. 

Děkujeme za Váš zájem a Vaši podporu!
Příběhy lidí, z.s.

(Příspěvek lze odečíst z daní.)

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky, že pomáháte!! <3

Geek
5 000 Kč

Mámy, držte se. Zase bude dobře.

Kateřina Lesch

Držte se :)

Lukáš Petrželka
5 000 Kč

Držím palce!

Katka z České

<3<3<3

#BáraTheNejlepšíKolegyně

Držím palce všem maminkám ! 😘

Robert Paclík
500 Kč

Maminky, jste silné. Vím, jaké to je. Držím vám palce, hlavně kvůli vašim dětem.... P

Lucie Kopcová
250 Kč

Sama jsem byla kdysi samozivitelka, mela jsem 3 prace v te dobe ... ted nemam zadnou a neumim si predstavit byt samozivitelka ted, kdyz zadna prace neni... Drzte se! V detech je sila :)

vladimira bordier
500 Kč

Maminky držte se :-)

Štěpánka Koptová
500 Kč

Díky za tuto iniciativu.

Alena Zapletalová
250 Kč