Příběhy lidí, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Nákup pro samoživitelky postižené koronakrizí

Jmenuji se Silvie a nákupy samoživitelkám v nouzi vozím se svým týmem už od roku 2018. Naší specializací je nákup potravin na krásnější prožití Vánoc. Teď je ale mimořádná situace a proto nečekáme na Vánoce, ale velkou pomoc během koronakrize zajišťujeme maminkám každý den. Veškeré příspěvky jsou aktuálně použity na pořízení jídla a drogerie pro samoživitelky a samoživitele, kteří vinou aktuální situace přišli úplně, nebo částečně o svůj příjem. Právě tuto sociální skupinu zasáhla současná opatření více, než si umíme představit. Víme, že jeden - byť pořádný - nákup nezmění jejich celkovou situaci. Ale pomůže jim překlenout dobu nejtěžší, kdy často není k jídlu víc, než suchá rýže. Příjemce nákupů prověřujeme, záleží nám na tom, aby příspěvky dárců doputovaly na to správné místo. Samoživitelky a samoživitele osobně vybírám už dva roky. Jsem zakladatelka projektu Příběhy lidí a jsem držitelkou Českého lva za varovný dokumentární film ŠMEJDI, který rozkryl agresivitu a manipulaci na předváděcích akcích pro seniory. Nákupy rozvážíme pomocí online supermarketu Kosik.cz a jménem všech samoživitelek všem dárců moc děkuji za příspěvky!! Silvie DĚKUJEME!!!

vybíráme od 30.11.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Už dvakrát jsme na Vánoce mohli díky Vám dopřát bohatý stůl i těm, kde by jinak byla nejkrásnější večeře v roce spíše symbolická.  Díky mnoha trvalým příkazům můžeme ale nákupy vozit potřebným maminkám a jejich dětem průběžně, po celý rok.

V roce 2018 jsme na Vánoce rozzářili 28 domácností, v roce 2019 se nám podařilo doručit velký nákup dokonce 42 maminkám! Zažili jsme mnoho silných, emotivních momentů. A proto sbírka pokračuje i nadále.  Chceme, aby děti samoživitelek dostaly i mimo Vánoce k jídlu věci, které jsou pro ně tak vzácné. Ovoce, máslo, kvalitní maso a třeba i nějakou tu sladkost za odměnu, na kterou "mamince nestačí korunky".

Děkujeme, že pomáháte!

Skoro polovina matek samoživitelek nedostává pravidelně výživné a téměř třetina má měsíční příjmy menší než deset tisíc korun. Ovoce a zeleninu kupuje dětem pravidelně jen každá čtvrtá. Samoživitelky jsou po seniorech skupinou nejvíce ohroženou chudobou. /zdroj: Česká televize a Klub svobodných matek/

S pomocí Klubu svobodných matek, z.s. a online supermarketu Košík.cz se postaráme o to, aby se maminky v nouzi měly lépe. Nejen ony, ale i jejich děti.  

Víme, že tu největší cenu mají malé skutky. 

Děkujeme za Váš zájem a Vaši podporu!
Příběhy lidí, z.s.

(Příspěvek lze odečíst z daní.)

                                               ______________________
Být samoživitelkou je nepřenositelná zkušenost, kterou si žádná z dotyčných dobrovolně nevybrala. Maminky nemají čas na sebelítost, musí fungovat naplno, bez možnosti odpočinku.  Musí být mámou i tátou, vydělávat peníze, protože děti prostě potřebují mít co jíst. Jako jediný živitel musí svým dětem ale také dát péči, lásku a přitom se tvářit šťastně, protože starosti dospělých patří jen dospělým. 

Některé singl rodiče podpoří jejich nejbližší, ale mnozí to štěstí nemají. Některé maminky jsou opravdu na dně a přežívají se svými dětmi v nepředstavitelných podmínkách. To, co  je pro většinu lidí normální, je pro ně nedostižným snem. 

Nemůžeme jim pomoci vrátit čas, aby se v některých momentech jejich života rozhodly jinak. Můžeme jim ale pomoci bojovat a dát jim naději. A pomoci získat něco z toho, co je pro spolužáky jejich dětí naprosto běžné a samozřejmé. To, co je pro někoho pár korun, může být pro druhého obrovské bohatství..

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za Vaši práci!

Tomáš Novotný
250 Kč

Musíme si pomáhat :-)

Lenka Vodrážková
1 000 Kč

Díky za to co děláte a díky Matějovi že zdílel. Martin

Martin Robauš
200 Kč

Dobrou chuť. Bude lépe.

Andrea Zelingrová
250 Kč

Silvi,mockrát děkuju za Vaši pomoc,když jsme to opravdu potřebovali a teď bych chtěla pomoct Vám a jiným maminkám, proto posílám tenhle finanční dar.Vím,že Vy ty korunky použijete správně a pomúzete maminkám,které to potřebují a společně jim uděláme krásnější Vánoce nebo pomůžeme jinak ❤❤❤Moc děkuju Bára ❤❤❤

Barbra Benešovská Chrtková
10 000 Kč

Hodne stesti maminkam a detem preji kamaradi z Hyundai Nosovice!

Petr Moravec
500 Kč

OM MANI PADME HUM

Soňa Grobařová

OM MANI PADME HUM

Soňa Grobařová

Blizi se den deti, treba z toho vyjde i na nejakou dobrotu.

Andrea Uhrova
500 Kč

Dobrý den,ráda bych touto cestou darovala některé z maminek samoživitelek nákup potravin v hodnotě 500kč....snad to některé z nich alespoň malinko v této těžké době pomůže:))))

Petra Čmuchálková
500 Kč