Labre, z.s.


Lidská práva Sociálně znevýhodněné skupiny

Přestupní stanice

Přestupní stanice je obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. V bezpečném prostředí jim pomáhá postavit se zpět na vlastní nohy a najít si stálou práci. Stávají se zde prodavači a provozními, podílejí se na chodu podniku a zároveň mají prostor na řešení své situace. Pomozte nám udržet Přestupku, abychom mohli dávat novou šanci těm, kdo potřebují pomoc dostat se z ulice. Staňte se i vy součástí!

vybíráme od 30.11.2018

Podpořme Přestupní stanici

V Přestupní stanici dáváme práci na přechodnou dobu a bezpečný prostor lidem bez domova, kteří zde získávají novou šanci. Společně s námi tvoří tým sociálního podniku, kde se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. Pomozte nám udržet Přestupku a nabídnout další pracovní místa lidem v nouzi. Staňte se také součástí!
115 178 Kč

přispělo

91 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Od svého založení jsme dali práci a zázemí 5 lidem bez domova, po výkonu trestu nebo s drogovou minulostí, kteří se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. 

Pravidelně organizujeme akce pro veřejnost za dobrovolné vstupné, kde dáváme prostor aktuálním tématům, ale i workshopům a kurzům, kde se lidé mohou seznámit a věnovat manuální DIY činnosti a trávení kvalitního času.

Rozdáváme oblečení, hygienu a potraviny lidem bez domova, naši kolegové bez domova je umí nasměrovat na správné služby a nabídnout potřebnou pomoc. Oblečení dáváme i do freeshopu, veřejných skříní a charit. S prvními mrazy organizujeme rozdávání těm, kdo k teplému oblečení nemají přístup.

Součástí Přestupky je i komunitní kuchyně, kde si každý může udělat čaj, kávu nebo si dát limonádu za dobrovolný příspěvek.

Potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat v práci, která má smysl a pozitivní výsledky a především udrželi Přestupku a nabídli další pracovní místa. 

  • Díky vaším příspěvkům můžeme poplatit platy našich zaměstnanců bez domova za leden a únor! Když nám pomůžete dosáhnout 60 tisíc, máme mzdu na půl roku pro jednoho prodavače.
  • Když nám do konce roku 2019 darujete 126 tisíc, můžeme zaplatit celý roční nájem a zisk ze sociálního podniku soustředit na platy našich kolegů.
  • A při částce 180 tisíc si můžeme dovolit dát práci dvěma lidem bez domova a ze zisku obchodu pak pokrýt nájem a naše dobrovolné aktivity.
Díky, že jste toho součástí!

Zkoukněte nás na https://www.facebook.com/prestupnistanice/ nebo www.prestupnistanice.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Držím palce! :-)
Lin
200 Kč
Jen tak dál!
Jana Ježková
Děkuji, že pomáháte <3
Marcela Šimonidesová
500 Kč
Držím palce, ať Přestupka může fungovat co nejdéle!
Olga
1 500 Kč
Snad i menší částka pomůže... Přeji hodně štěstí! :)
H.K.
Držím palce!
Dagmar Ejemová
2 000 Kč
Držím pěsti! K
Kateřina Plevová
300 Kč
Díky moc za tu kupu aktivit a práci, kterou děláte, za pokaždé milé přijetí a za parádnické kousky v mém šatníku. ;) Jen tak dál!
Klára Vacková
1 000 Kč
Přestupní stanice je moje srdeční záležitostí! Moc děkuji za to, co děláte. mp
Matěj Prášil
Skvělý projekt, který skutečně funguje!
Ondřej Sýkora
3 000 Kč