Labre, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Přestupní stanice

Přestupní stanice je obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. V bezpečném prostředí jim pomáhá postavit se zpět na vlastní nohy a najít si stálou práci. Stávají se zde prodavači a provozními, podílejí se na chodu podniku a zároveň mají prostor na řešení své situace. Pomozte nám udržet Přestupku, abychom mohli dávat novou šanci těm, kdo potřebují pomoc dostat se z ulice. Staňte se i vy součástí!

vybíráme od 30.11.2018

Podpořme Přestupní stanici

V Přestupní stanici dáváme práci na přechodnou dobu a bezpečný prostor lidem bez domova, kteří zde získávají novou šanci. Společně s námi tvoří tým sociálního podniku, kde se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. Pomozte nám udržet Přestupku a nabídnout další pracovní místa lidem v nouzi. Staňte se také součástí!
180 228 Kč

přispělo

164 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Od svého založení jsme dali práci a zázemí 9 lidem bez domova, po výkonu trestu nebo s drogovou minulostí, kteří se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. 

Pravidelně organizujeme akce pro veřejnost za dobrovolné vstupné, kde dáváme prostor aktuálním tématům, ale i workshopům a kurzům, kde se lidé mohou seznámit a věnovat manuální DIY činnosti a trávení kvalitního času.

Rozdáváme oblečení, hygienu a potraviny lidem bez domova, naši kolegové bez domova je umí nasměrovat na správné služby a nabídnout potřebnou pomoc. Oblečení dáváme i do freeshopu, veřejných skříní a charit. S prvními mrazy organizujeme rozdávání těm, kdo k teplému oblečení nemají přístup.

Součástí Přestupky je i komunitní kuchyně, kde si každý může udělat čaj, kávu nebo si dát limonádu za dobrovolný příspěvek.

Potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat v práci, která má smysl a pozitivní výsledky a především udrželi Přestupku a nabídli další pracovní místa. 

  • Otevřeli jsme nový obchod v Opatovické 7, abychom mohli nabídnout více pracovních míst a lépe řešit ekologický problém fast fashion. Bohužel 14 dní po otevření nastala krizová situace epidemie Koronaviru, která ovlivňuje celou zemi a obchody se musí zavřít. Obáváme se, že pokud se situace nezlepší, budeme v ekonomické krizi, která se nejcitlivěji dotkne právě našich kolegů bez domova.

  • Díky vaším příspěvkům můžeme poplatit platy našich zaměstnanců bez domova v nově otevřeném obchodě! 

  • V minulém roce jste nám pomohli pokrýt platy prodavačů na leden a únor 2019. Nyní potřebujeme podporu na rok 2020, abychom zaručili, že naši kolegové dostanou férový plat a mohou s námi zůstat tak dlouho, aby se stabilizovali a situaci zvládli sami.
Díky, že jste toho součástí!

Zkoukněte nás na https://www.facebook.com/prestupnistanice/ nebo www.prestupnistanice.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Fandím!

René Nekuda
1 000 Kč

Všem držím palce.Každý si zaslouží šanci.

Petra Šrámková
100 Kč

Skvělý projekt, držím moc palce! :)

Helena Dvořáková

Držím palce! :-)

Lin
200 Kč

Jen tak dál!

Jana Ježková

Děkuji, že pomáháte <3

Marcela Šimonidesová
500 Kč

Držím palce, ať Přestupka může fungovat co nejdéle!

Olga
1 500 Kč

Snad i menší částka pomůže... Přeji hodně štěstí! :)

H.K.

Držím palce!

Dagmar Ejemová
2 000 Kč

Držím pěsti! K

Kateřina Plevová
500 Kč