KŘÍDLENÍ nadační fond


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Nauč se žít s cukrovkou

Děti s onemocněním Diabetes mellitus jsou často vyloučeny z dětských táborů a školních výletů kvůli stravovacím, pohybovým a jiným podmínkám. A právě pro ně v roce 2019 připravuje Centrum pro dítě s diabetem II. ročník desetidenního letního tábora. Diabetes Mellitus je poměrně rozšířené onemocnění, které velmi ovlivňuje každodenní režim jedince. Snažíme se o to, aby se děti s tímto hendikepem naučily žít plnohodnotný život a byly začleněny do běžné společnosti. V neposlední řadě se také snažíme formou vzdělávání předcházet chronickým komplikacím a invaliditě, která je pro děti s cukrovkou reálnou hrozbou.

vybíráme od 24.11.2018

Nauč se žít s cukrovkou

Pomozte nám zajistit potraviny vhodné při hypoglykémii a bezlepkové dietě, zdravotnický personál i dopravu na tento tábor!
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Letní zdravotně edukační tábor je desetidenní pobyt na Prostřední Bečvě, který je určen zejména pro děti s diabetem a celiakií. Na táboře jsou přizpůsobeny stravovací podmínky, pohybová i odpočinková aktivita, ale i zdravotní péče, pravidelná kontrola inzulínu a další.  Děti si nejen užijí běžné aktivity, které k táboru patří, ale také se zde naučí jak svou nemoc lépe zvládat, a snadněji se tak začlení do kolektivu zdravých dětí.  Zároveň i rodiče diabetických dětí mají možnost si na chvíli odpočinout od starostí spojených s onemocněním dítěte, které jsou často velmi vyčerpávající.

Díky celodenní péči lékaře a zdravotního týmu je tábor nákladnější než běžné tábory. Náklady se zvyšují také kvůli pořizování potravin na řešení hypoglykémie a bezlepkových potravin pro celiaky.

Příspěvkem nám pomůžete zajistit:
100,- Kč = speciální stravu pro 5 dětí na 1 den
200,- Kč = cestu na tábor pro 1 dítě
500,- Kč = asistenci 1 lékaře na 1 den
1.000,- Kč = speciální stravu pro celý tábor na 1 den


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu