EnviKlub HURÁ VEN z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Příspěvek na podporu Lesního dětského klubu HURÁ VEN

Přestože na provoz Lesního dětského klubu HURÁ VEN vybíráme pravidelné příspěvky od rodičů dětí navštěvujících LDK HURÁ VEN, vybrané prostředky pokrývají náš ideální rozpočet pouze ze 2/3. To pro fungování klubu představuje problémy, kdy musíme dělat značné kompromisy a nemůžeme činnosti a zázemí klubu dále rozvíjet tak, jak bychom si představovali. Zapojte se do naší činnosti pravidelným či jednorázovým příspěvkem. Děti navštěvující klub na Vás budou myslet: na vámi zadanou adresu pošleme malou upomínku, nebo za Vás zavěsíme lojovou kouličku pro ptáky na strom. :-)

vybíráme od 13.11.2018

Příspěvek na podporu LDK HURÁ VEN

Podpořte Lesní dětský klub HURÁ VEN. Darované prostředky použijeme na uspořádání slavností, dovybavení a rozvoj či obnovu zázemí, případně na provoz lesního dětského klubu HURÁ VEN. Děti Vám pošlou malou upomínku nebo za Vás pověsí lojovou kouličku v blízkosti našeho zázemí Vám pak pošleme fotografii :-)
23 600 Kč

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Cílem naší organizace je rozvíjení environmentálního cítění dětí a odpovědného a šetrného přístupu k sobě, druhým, místnímu životnímu prostředí a krajině. Poskytujeme celodenní péči výchovu a vzdělávání skupince cca 23 dětí, které se u nás prostřídají během týdne. Chceme trávit co nejvíce času venku poznáváním přirozeného světa přírody a tuto příležitost nabízíme jako hlavní náplň dne i klubovým dětem. Věříme, že principy fungování přírody jsou zdrojem porozumění zákonitostem cyklického fungování přírody i souznění nebo střetávání se s proměnami světa.

LDK HURÁ VEN funguje již sedmým rokem za tu dobu se u nás leccos změnilo. Momentálně se nacházíme ve fázi profesionalizace. Víme, co chceme a co můžeme nabídnout, náš klub je zcela obsazen. Díky podpoře rodičů a jejich fyzické pomoci se nám daří rekonstruovat zázemí, zaměřujeme si i na aktivity směřované pro veřejnost a budování komunity kolem LDK HURÁ VEN.

Plány pro rok 2020/21 jsou velké: 
 • zlepšit kvalitu trávníku na pozemku do hodně zatížených míst chceme položit gumové zatravňovací rohože
 • postavit malou letní kuchyň a vybavit jí
 • uspořádat festival k příležitosti Dne matek a mnoho dalších slavností jak pouze pro klubové děti a jejich rodiče tak pro veřejnost.
S profesionalizací Lesního dětského klubu však velmi stoupají náklady na jeho provoz. Pro dobrou pohodu, kterou chceme klubovým dětem i těm, které nás navštíví příležitostně, dopřát je nezbytný 
 • stabilní tým složený ze spokojených férově ohodnocených lektorů a podpůrných zaměstnanců,
 • finanční prostředky na vzdělávání lektorů
 • finanční prostředky na obnovu a rozvoj či dovybavení zázemí
 • finanční prostředky na materiál určený k spotřebě při provozu LDK materiál na tvoření, hygienické a úklidové prostředky, 
 • finanční prostředky na služby spojené s provozem LDK jako jsou telefonní poplatky, nájem, webová prezentace a podobně,
Z těchto všech položek nejvíce prostředků putuje na mzdy a odvody státu. Se zvyšující se minimální a zaručenou mzdou nám náklady neúměrně stoupají.
I přesto že vybíráme pravidelné měsíční platby od rodičů klubových dětí, stačí tyto platby na pokrytí maximálně 2/3 celkových nákladů z ideálního rozpočtu. To nás brzdí v činnostech, které bychom rádi uskutečnili a ve vylepšování našeho zázemí. Tato finanční situace vyvolává určitou nestabilitu, která se může promítnout do vnímání dětí, do práceschopnosti lektorů v krajním případě i do zavření LDK HURÁ VEN.

Rozpočet se tedy snažíme doplnit vlastními silami
 • Organizujeme vzdělávací a zážitkové programy i pro děti mimo LDK HURÁ VEN
 • pořádáme komunitní setkání a workshopy případně odborné semináře pro veřejnost
 • vymýšlíme nové aktivity, které bychom mohli nabídnout
 • reagujeme na grantové výzvy
 • Žádáme okolní obce o příspěvek na provoz.
Nicméně finančních prostředků se nám nedostává v potřebné míře. Žádáme tedy i Vás: zapojte se do provozu Lesního dětského klubu a přispějte nám na provoz a rozvoj částkou, která Vás nezatíží. Dárcům děti z klubu pošlou malou upomínku :-) případně za vás pověsíme lojovou kouličku pro ptáčky v okolí našeho zázemí a zašleme fotografii tohoto počinu :-).

Velmi děkujeme, LDK HURÁ VEN,
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jsem ráda, že kluby jako Váš, existují.

Pavlina Imafidon
300 Kč