NADĚJE


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Zdravotník pro lidi bez domova

Pomozte společně s námi zajistit zdravotnickou péči lidem bez domova. Darujte libovolnou částku a sdílejte tuto výzvu mezi své přátele. Vašich 100 Kč umožní jedno ošetření člověku bez domova.

Zdravotník pro lidi bez domova

Pomozte společně s NADĚJÍ zajistit odbornou zdravotní pomoc lidem bez domova.
2 200 Kč

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Absolvovat standardní ošetření v ordinaci praktického lékaře je pro osoby žijící na ulici opravdu složité a mnohdy velice ponižující. Často jsou kvůli vzhledu a zápachu negativně vnímáni ostatními pacienty i zdravotnickým personálem. Někdy je jim ošetření lékařem dokonce zcela odepřeno.


 
V přímém důsledku se tak postupně zhoršuje jejich zdravotní stav a vzrůstá míra ohrožení přenosu infekčních onemocnění. Nejčastěji je trápí nemoci dýchacích cest a kožní onemocnění. Nepřetržité obutí bývá příčinou bércových vředů. S příchodem chladného počasí přibývají popáleniny od otevřeného ohně a omrzliny od mrazu. Se všemi těmito problémy se ženy i muži bez domova potýkají venku bez potřebné lékařské péče, kterou jim ovšem může zajistit kvalifikovaný zdravotník.

NADĚJE již od roku 1990 pomáhá lidem, kteří se ocitli bez domova. Jako jediná organizace v České republice poskytuje odbornou zdravotní péči přímo v terénu. V okolí města Litoměřic a v Klášterce nad Ohří umožňují kvalifikovaní pracovníci NADĚJE základní zdravotní ošetření sto šedesáti lidem. Součástí této služby jsou i odborná doporučení a praktické rady, jakým způsobem lze zdravotním problémům předcházet. 

Pokud chcete spolu s námi zajistit lidem v těžké životní situaci alespoň základní zdravotní péči, která je pro nás ostatní běžnou součástí života, zašlete prosím finanční příspěvek na zdravotníka.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu