Skautská nadace Jaroslava Foglara


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Hledá se Mirek Dušín

Pohřešovaný má dobré srdce a rád přidá ruku k dílu. Nejsi to náhodou ty? Pomoz nám vybrat peníze na novou klubovnu pro skauty z Mostu. Skautské oddíly dodnes vedou mladou generaci k hodnotám, jako je čest, zdatnost nebo samostatnost. Na některé výzvy ale sami nestačí. Proto tě chceme požádat o finanční příspěvek na novou klubovnu v Mostě, která poskytne útočiště tamějším 150 skautům a nejen jim. Máš-li v sobě něco z Mirka Dušína, nerozpakuj se udělat dobrý skutek. Děkujeme!

vybíráme od 31.10.2018

Mám dobré srdce jako Rychlé šípy

Posílám příspěvek na klubovnu skautům v severočeském Mostu.
40 054 Kč
vybráno 50 % z 80 000 Kč

přispělo

74 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Rychlé šípy jsou s námi 80 let. Poslední pamětníci prvního vydání jsou pradědečkové a prababičky.

Přestože jejich příběhy nemohly dlouhé roky vycházet, ví většina obyvatel České republiky, kdo jsou Rychlé šípy a dokáže je snad i vyjmenovat, na rozdíl třeba od prezidentů, kteří se u nás za tu dobu vystřídali.

Za posledních 80 let se toho v naší zemi mnohé změnilo. Stejná však zůstává touha kluků a holek po dobrodružství, kamarádství a společných zážitcích. Mnohým pomáhá naplnit jejich touhu skauting ve stovkách oddílů po celé vlasti. Zájem o skauting nepřetržitě roste a hodně oddílů je na hranici svojí kapacity. Mnohé brzdí nedostatek kluboven.

Vlastní klubovna je pro dětský spolek stejně důležitá jako pro Rychlé šípy, kterým první klubovna vyhořela. Ne každý má štěstí na hodného pana domácího. Podobné neštěstí potkalo i skauty z Mostu. Dlouhé roky měli klubovny v nájmu – až do doby, kdy se vlastník rozhodl budovu prodat. Od nového majitele dostali okamžitě výpověď.  A najít vhodné prostory ve městě, které bylo nedávno zbouráno, aby bylo o kousek dál postaveno nové, není jednoduché. Vhodné prostory zde chybí.

Jsou místa, kde skautování trochu těžší než např. v Brně nebo Praze. Jedním z takových míst je i severočeský Most. Místo, kde za posledních 80 roků nezůstalo téměř nic na svém místě. Zmizelo obyvatelstvo a přišlo nové, byly zbořeny domy, vesnice i celé město. Krajina byla převrácena naruby, kostely byly zasypány nebo přestěhovány.  Horské lesy padly za oběť kyselým dešťům, uhlí bylo spáleno v elektrárnách.

Byly postaveny nové domy, nové ulice, nová sídliště. Některá si nesou sigma vyloučené lokality bez valných vyhlídek na lepší budoucnost. Region s nejvyšší mírou exekucí a lidmi čekajícími na svého spasitele. 

Ï zde jsou skauti. Snaží se spojovat rozdělnou společnost, ale nemají to lehké. Aby skauting v Mostě zachovali, koupili si vlastní dům, ale za cenu dlouhodobé půjčky. Mohou však kdykoliv splatit vyšší splátku bez penalizace. 

Přispějme skautům v Mostu na jejich skautský dům. Postavme každý svůj malý mostek mezi rozdělenou společností.  Skauting má potenciál vychovávat  sebevědomé občany. Pomozme ho zachovat tam, kde je nejvíc třeba.  Ukažme svoje dobrá srdce.

Více na:
www.hledasemirekdusin.cz
www.most.skauting.cz
www.skautskanadace.cz

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro Rychle šípy a radostí. :)

Šárka Kubíčková
1 000 Kč

..tak hodně štěstí, já na Foglarovkách vyrostla..

Jana Petrová
200 Kč

Držím palce ať se podaří vybrat potřebnou částku ! Pad (Brno)

Ronald MAREK
400 Kč

Šiřte na Mostecku skautské hotnoty a myšlenky, potřebuje je.

Martin Šnajdauf
80 Kč

Ahoj, ráda přispěju na dobrou věc. Přeju vám, abyste v nové klubovně zažívali samé prima věci :-) Zuzana z Plzně

Zuzana Krausová
333 Kč

Ať se daří

Stanislav Bydlo
300 Kč

Ať se Vám daří :-)

Jana Bechyňská

Držím vám pěsti a zdravíme z Břeclavi

Petra Holobrádková
300 Kč

Ať se skautům v Mostě daří!

MORE THAN PHYSIO s.r.o IČ: 04773012 DIČ: CZ 04773012 MUDr. Janíková Ingrid
500 Kč

Šípákům k narozeninám, každému 80.

Ivo Brzobohatý
400 Kč