Spolek na ochranu opuštěných zvířat


Osvěta a poskytování informací Zvířata

MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Kampaň Může se to stát i vám, má za cíl seznámit veřejnost s praktikami množitelů psů a poradit, jak nekoupit štěně z množírny. Spuštěna byla v letošním záři a videospoty zatím zhlédlo víc než 800 000 lidí. V říjnu 2018 jsme byli oceněni titulem PROJEKT ROKU. Pro dokončení dalšího videospotu proti množírnám, potřebujeme vaši podporu.

vybíráme od 22.10.2018
7 050 Kč
vybráno 24 % z 30 000 Kč

přispělo

17 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Kampaň Může se to stát i vám popisuje případy psů z množírny, které se skutečně staly. Odehraje se v několika vlnách, první v září, další v prosinci. Toto načasování je mimo jiné kvůli zvyku pořizovat dětem pod stromeček zvířecí mazlíčky. Kampaň sestává z videošotů promítaných na LED obrazovkách v Praze, Brně a Olomouci a na sociálních sítích. Dále z plakátové kampaně v celé ČR, nosičích na nádražích v Praze, středních Čechách a Brně a v příměstské dopravě tamtéž. Spot promítán v nemocnicích a zdravotnických zařízeních v různých místech v celé ČR.
Co jsou množírny?
Feny zavřené v klecích či uvnitř objektů bez možnosti pohybu venku, bez veterinární péče rodí štěňata, dokud jsou toho fyzicky schopné. Ta jsou matkám odjímána často už kolem čtvrtého týdne života, aby se rychle prodala. Tato okolnost i nedostatečná strava feny se podepíší na fyzickém stavu i na psychice takového mláděte. Tato štěňata jsou většinou vystresovaná, často i geneticky poškozená nebo jinak zdravotně v nepořádku. Hrozí vysoké riziko, že budou trvale nedůvěřivá, nebo dokonce nepřátelská, velmi často nemocná, což znamená vysoké náklady na následnou veterinární péči. A bohužel není výjimečné, že také záhy umírají. Je to důsledek otřesných poměrů, které v psích množírnách panují. Postižených štěňat se následně majitelé zbavují usmrcením, pokud je vada zjevná, nebo se je snaží prodat jako zdravá.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu