Divadelní společnost K4, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

METRÁŽ

Prostřednictvím módy a designu pomáháme ženám, které se ocitly v tísnivé životní situaci. Velice si vážíme všech darů, projevené podpory a důvěry, jež nám to umožňují. Bez vás bychom to nedokázali!

vybíráme od 2.10.2018
68 800 Kč

přispělo

22 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V nízkoprahové pracovní dílně METRÁŽ vznikají designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

Na našich kolekcích spolupracujeme s českými značkami a designéry (LEEDA, MIK – Jana Mikešová, Monika Drápalová, šperkařka Adéla Fejtková, podzimní a zimní kolekci 2018/2019 připravujeme s designérkami Karolínou Strykovou a Josefínou Bakošovou). 

Vytváříme kvalitní módní a designové produkty, které jsou z velké části vyráběny ručně, z českých surovin a jsou ekologicky šetrné. Je pro nás klíčová tzv. udržitelná a pomalá móda, nulový odpad a zpracování materiálů, jenž zdánlivě nemají další využití. Pracujeme se zbytkovou kůží, koženkou, látkami i bižuterií. Projektem se tedy snažíme přispět k řešení aktuálních problémů týkajících se ekologické a společenské odpovědnosti.

Z části je projekt financován z grantů a darů. Zisk z prodaných výrobků tvoří zhruba 75 % příjmů projektu a částečně pokrývá provoz dílny a odměny žen. Snažíme se stále více pracovat na vývoji a odbytu našich produktů a hledáme další zdroje financování. Chceme tak projektu zajistit stabilní zázemí, abychom ho mohly nejen udržet, ale i dále rozvíjet, a tak pomoci ještě většímu počtu žen, které se ocitly v sociální tísni.

METRÁŽ funguje od roku 2015. Založily ji designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce! Doufám, že zvládnete i tahle omezení ...

Marta Kellerová Kordíková
1 000 Kč

Přejeme hodně energie s realizací Vašich plánů. Klára a Ivan

Klára Minaříková
5 000 Kč

Kláro a Ivane, moc Vám děkujeme za velkorysost i ochotu. Opravdu si toho moc vážíme.

Divadelní společnost K4, z.s.

Holky, jste super!

Kristýna Ciprová
200 Kč

Kviki, my ti moc dekujeme a tesim se na setkani po epidemii, minuly patek to bylo moc fajn. pa

Divadelní společnost K4, z.s.

Přeju hodně štěstí, sil a díky za Vaši práci. Nejlepší by bylo, kdyby nebylo Metráže potřeba, ale bohužel je - tak hodně sil! mkk

Marta Kellerová Kordíková
600 Kč

Krásné výrobky, krásná myšlenka, přeji jen to nejlepší 🍀

Petra Štěrbová
300 Kč