CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Zlepšujeme podmínky pro život LGBT+ lidí v Česku

Už 10 let pořádáme festival Prague Pride a zviditelňujeme LGBT+ lidi v Česku, v poradně Sbarvouven.cz podporujeme mladé, kteří teprve objevují svou orientaci nebo genderovou identitu, pořádáme vzdělávací akce pro duhové rodiny, usilujeme o to, aby se LGBT+ lidé nemuseli bát být out na pracovišti, věnujeme se prevenci HIV a jsme součástí koalice za manželství pro všechny Jsme fér.

spolek Prague Pride

Děkujeme, že do toho jdete s námi!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pokud i vy chcete žít v zemi, kde každý může být sám sebou, přidejte se k nám!

Nežije se nám v České republice špatně, zvlášť když se srovnáváme s dobou před třiceti lety nebo se zeměmi na východ od nás. Na druhou stranu, přes polovinu LGBT+ lidí se v posledních pěti letech setkalo s diskriminací, homofobním chováním nebo šikanou. Nejčastěji se s ní setkáváme na školách a na pracovišti. Tam také svojí orientaci nejvíc skrýváme, ve školách i v práci je out jen polovina lidí. Řada z nás zažila také negativní přijetí v rodině, u trans lidí se s pozitivním přijetím comingoutu setkává jen třetina lidí. Vidět na ulici dva líbající se muže je stále pro víc než 40% čechů a češek nepřijatelné. Práce je tedy před námi pořád hodně. 

Naším posláním je zlepšování života LGBT+ lidí v Česku a o jeho naplnění usilujeme různými cestami: 

  • chceme, aby LGBT+ lidé byli vidět, aby většinová společnost věděla, že existujeme – proto pořádáme Prague Pride festival, který je nejviditelnější LGBT+ akcí v ČR,
  • chceme žít ve společnosti, kde mladí LGBT+ lidé netrpí depresemi, nejsou šikanovaní a nepřemýšlí o sebevraždě – proto provozujeme poradnu sbarouvven.cz, kde mentoři z řad LGBT+ lidí pomáhají teenagerům se sebepřijetím a comingoutem,
  • chceme žít ve společnosti, kde se LGBT+ lidé nemusí bát, že jejich orientace nebo identita negativně ovlivní jejich kariéru – proto jsme spoluzaložili iniciativu Pride Business Forum, která jako jediná v ČR řeší otázky podpory diverzity a inkluze LGBT+ lidí na pracovišti,
  • víme, že zákony ovlivňují názory a postoje řady lidí a že žít ve společnosti, kde jsou si všichni před zákonem rovni je zásadní – proto jsme součástí koalice Jsme fér,
  • podporujeme také duhové rodiny, věnujeme se prevenci a destigmatizaci HIV/AIDS, plánujeme rozjet vzdělávání o LGBT+ lidech na školách a mnoho dalšího. 


Víme, že to není malý úkol. Proto vás prosíme - pojďte do toho s námi a podpořte nás jakoukoliv částkou - každá koruna se počítá! Anebo zadejte trvalý příkaz. 

Sami si určete výši příspěvku a kdykoliv můžete přestat. Váš dar využijeme v souladu s naším posláním tak, jak bude nejvíc potřeba a budeme vás informovat o tom, jak vaše prostředky pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců a budeme vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride.

DĚKUJEME!

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem spolku nebo některého z programů anebo chcete pomoct jinak - třeba dobrovolničením? Napište Tereze na tereza@praguepride.com. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přátelé z Cocina Rivero děkují za letošní Prague Pride a těší se na 2021! ❤️🌈

Dalimil Novak
2 000 Kč

Chci žít v zemi, kde každý může být sám sebou.

Anna Čandová
300 Kč

Peace and love 🙏

Alena Pajtinkova
300 Kč

Díky.

Andrea Hlinková
1 000 Kč

Doufám, že i to málo, které jsem mohla přispět, někomu pomůže!

Dárce

Delate to dobre, dekuji vam!

Lukáš Pospíšil

Obrovské díky Vám všem co za naši komunitu bojujete na politické scéně a ve veřejném životě. Je to přínos nejen pro naši komunitu, ale pro kultivaci celé společnosti, aby zvyšovala svoji úroveň tolerance vůči všem mírumilovným skupinám populace a nepřiblížila se k postojům společnosti v Polsku, která akceptuje umísťování značky vyjadřující, že LGBT nejsou vítáni. Děkuji !!

Martin Zwardoň
1 000 Kč

Prosim na potvrzeni o daru napsat spolecnost Aconate Praha s.r.o. (ICO:02056500)

Ps.:prosim podporujte duhove rodiny,nam se dnes s partnerkou a nasim kamaradem (gay) narodila holcicka.

Marketa Vaskova
2 000 Kč