CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

spolek Prague Pride

zlepšujeme podmínky pro život LGBT lidí v Česku

spolek Prague Pride

zlepšujeme podmínky pro život LGBT lidí v Česku
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pokud i vy chcete žít v zemi, kde každý může být sám sebou, přidejte se k nám!

Nežije se nám v České republice špatně, zvlášť když se srovnáváme s dobou před třiceti lety nebo se zeměmi na východ od nás. Na druhou stranu, přes polovinu LGBT+ lidí se v posledních pěti letech setkalo s diskriminací, homofobním chováním nebo šikanou. Nejčastěji se s ní setkáváme na školách a na pracovišti. Tam také svojí orientaci nejvíc skrýváme (no, někdy není divu), ve školách i v práci je out jen polovina lidí. Řada z nás zažila také negativní přijetí v rodině, u trans lidí se s pozitivním přijetím comingoutu setkává jen třetina lidí. Vidět na ulici dva líbající se muže je přijatelné jen pro 1 % čechů a češek. Práce je tedy před námi pořád hodně. 

Naším posláním je zlepšování života LGBT+ lidí v Česku a o jeho naplnění usilujeme různými cestami: 

  • chceme, aby LGBT+ lidé byli vidět, aby většinová společnost věděla, že existujeme – proto pořádáme Prague Pride festival, který je nejviditelnější LGBT+ akcí v ČR 
  • chceme žít ve společnosti, kde mladí LGBT+ lidé netrpí depresemi, nejsou šikanovaní a nepřemýšlí o sebevraždě – proto provozujeme poradnu sbarouvven.cz, kde mentoři z řad LGBT+ lidí pomáhají teenagerům se sebepřijetím a comingoutem
  • chceme žít ve společnosti, kde se LGBT+ lidé nemusí bát, že jejich orientace nebo identita negativně ovlivní jejich kariéru – proto jsme spoluzaložili iniciativu Pride Business Forum, která jako jediná v ČR řeší otázky podpory diverzity a inkluze LGBT+ lidí na pracovišti
  • víme, že zákony ovlivňují názory a postoje řady lidí a že žít ve společnosti, kde jsou si všichni před zákonem rovni je zásadní – proto jsme součástí koalice Jsme fér.


Víme, že to není malý úkol. Proto vás prosíme - pojďte do toho s námi!

Podpořte nás jakoukoliv částkou - každá koruna se počítá! Anebo zadejte trvalý příkaz. Vaše měsíční příspěvky nám umožní: 

  • za 100 Kč měsíčně / 1200 Kč ročně poskytneme 3 konzultace LGBT+ párům, které plánují děti 
  • za 250 Kč měsíčně / 3000 Kč ročně nám umožní financovat měsíc práce odborného garanta poradny sbarvouven.cz 
DĚKUJEME!

Sami si určete výši příspěvku a kdykoliv můžete přestat. Váš dar využijeme v souladu s naším posláním tak, jak bude nejvíc potřeba a budeme vás informovat o tom, jak vaše prostředky pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců a budeme vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem spolku nebo některého z programů anebo chcete pomoct jinak - třeba dobrovolničením? Napište Tereze na tereza@praguepride.com. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu