CZ / EN

Chráníme mořské želvy z.s.


Zvířata Životní prostředí

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (18)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať žijí mořské želvy!

Hana Pivečková
1 500 Kč

Děkuji za vaši oddanou práci ♥️

Šárka Severova
200 Kč

Za pomoc želvičkam 🐢 :)

Sylva Kubíčková
50 Kč

Ať se jí daří

Ondřej Krkoška
50 Kč

Přeji HODNĚ ŠTĚSTÍ při záchraně Želv 🐢❤️🍀.

Lenka Dombiová
500 Kč

Ať se želvám daří !

Kristýna Chlumecká

pro pracovníky

Miloslava Novotná
500 Kč

Ať se vám i nadále daří zachraňovat co nejvíce želv a získávat další spřízněné duše

Danuše Považanová
100 Kč

Jsou to nadherni tvorove a zaslouzi si chranit❤️🐢

Zdislava Dubová
500 Kč

Moc děkuji za Vasi praci! Nastavuji ihned trvaly prikaz na alespon malinkatou částku, kterou jako student jsem schopná posílat navic 🐢

Kamila Kudrnova
100 Kč