Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Jamboree 2019: jamoddíl Jiřího Navrátila

Jamboree není "výlet". A není pro každého. Je to setkání skautů z celého světa, které se koná každé 4 roky. "Unlock a New World" je heslem Jamboree 2019 Na tohle dobrodružství vyrazí jen Skauti a Skautky s velkým S. Připraveni nejen otevřít dveře do nového světa, ale také měnit k lepšímu svět kolem sebe. Pomůžeš i ty nám otevřít dveře kulturám Severní Ameriky? Budeme rádi za jakoukoliv finanční podporu abychom si splnili sen, na který rozhodně jen tak nezapomeneme! Přidáme se tak k desetitisícům skautů a skautek z celého světa a je jasné, že o těchto zážitcích budeme vyprávět ještě našim vnoučatům.

16 983 Kč

přispělo

36 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Proč právě Jiří Navrátil? Na prvním setkání JO jsme se kolektivně shodli na tom, že náš JO ponese název po Jiřím Navrátilovi, jenž byl významnou osobností českého a československého skautingu. Byl mimo jiné i členem protinacistického odboje a za minulého režimu se účastnil spolu s dalšími skauty nepodařeného protikomunistického převratu. Právě kvůli němu skončil na 10 let ve vězení a byl odkázán na práci v jáchymovských uranových dolech. Přežil všechny tři zákazy Junáka-českého skauta.
Při třetí obnově skautingu v roce 1989 se stal členem Ústřední rady Junáka a v roce 1992 byl zvolen starostou. Od počátku tisíciletí až do své smrti v roce 2017 byl prvním místostarostou Junáka - českého skauta. Jsme hrdí, že náš JO může nést jméno Jiřího Navrátila, kterému český skauting vděčí opravdu za mnohé. Čest jeho památce!

Náš JO je poskládán z lidí z různých koutů České republiky.
Jsme z Ústeckého kraje , Libereckého kraje, Královehradeckého kraje a 
kraje Jihomoravského.Náš příběh?... Opravdu tě zajímá, jaký bude náš příběh? Nedivím se ti! Nás to totiž zajímá také a už teď se těšíme! Začali jsme jej psát společně na prvním setkání ve Vyškově, kde jsme hned získali dojem, že budeme skvělá parta lidí, která si chce užít Jamboree, ale i vše okolo něj naplno! Každopádně jestliže víme něco jistě, tak to bude příběh plný dobrodružství, spousty nových zážitků, možná i adrenalinu, ale hlavně pak především nových kamarádství napříč republikou, ale pevně věříme, že i celým světem..Pomůžeš nám splnit si sen? Pěšky to nedáme.


Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu