Jako doma


Sociálně znevýhodněné skupiny

Udržme bezpečný prostor pro ženy bez domova

V Praze na Florenci každý den pracuje a pomáhá 6 žen se zkušeností s bezdomovectvím dalším desítkám žen v podobné situaci, aby našly svoji cestu do života. Jejich mzdu máme pokrytou pouze do léta a nyní potřebujeme vás, aby mohly pomáhat i nadále. Připojte se ke sbírce, staňte se jedním z dárkyň a dárců. Nejvíce pomůže dar pravidelný. Děkujeme!

vybíráme od 18.6.2018
Měsíčním darem pomůžete udržet komunitní centrum dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
267 600 Kč
vybráno 107 % z 250 000 Kč

přispělo

328 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

"Ať je zima nebo léto, bezpečí je pro ženský bez domova potřeba pořád."
Zuzka, peer pracovnice 
V listopadu 2017 jsme otevřeli Komunitní centrum pro ženy bez domova. Za tu dobu centrem prošlo více jak stovka žen. Mohou zde ošetřit své základní potřeby – umýt se, vyprat, najíst se, vzít si oblečení, zavolat si… Pouštějí si filmy, čtou, vaří, bez větších omezení zde mohou trávit čas, jak potřebují. Zároveň zde mohou navštěvovat posilující, relaxační i terapeutické aktivity – jóga, arteterapie, výuka jazyků, divadelní skupina, jednorázové workshopy např. sebeobrany… O každodenní chod centra se stará služba složena ze dvou peer (ženy se zkušeností s bezdomovectvím) pracovnic.
"Spousta holek se díky centru posunulo dál, našlo si práci, bydlení, bylo by škoda to přerušit. Potřebují dál podporu."
Helča, peer pracovnice 
Nyní potřebujeme vaši podporu - letos dokážeme pokrýt mzdy peer pracovnic a nájem komunitního centra pouze do léta.  Kvůli ženám, které k nám chodí, nechceme zavřít. Připojte se k naší práci na zlepšení situace žen bez domova a umožněte, abychom mohli pomáhat i nadále.
"Občanky, bydlení, práce a další věci jsou potřeba vyřizovat pořád.
Denisa, peer pracovnice

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

 Nechte se provést Zuzkou, služebně nejstarší pracovnicí se zkušeností se životem na ulici, naším komunitním centrem pro ženy bez domova. 

Založení projektu

Fandíme vám
Lenka Vrbová
6 000 Kč
Preju at se podari vybrat cela castka a mozna by to chtelo i vetsi PR neb sam kolem chodim a nikdy jsem z toho okoli nepochopil co se tam deje.

Hodne zdaru a sil
Navi
500 Kč
Drzim palce!
Dárce
tfuj tfuj, ať to vyjde!
1 000 Kč
Tak další kapka do moře.
Tadeáš Beyer
300 Kč
Od Petry z Liberce
3 000 Kč
Ženský, držte se !!
Monika Donátová
Jste nejlepší :)
Eva Macková
500 Kč
Záslužná práce, držím palce.
JosefStepanek.cz
500 Kč
Milé dámy, držím vám moc palce. Jste úžasný příklad a inspirace pro ostatní. Přeji pevnou vůli a trpělivost a ať se vám daří pomáhat sobě i dalším lidem v těžkých životních situacích!
Leosak