Jako doma


Sociálně znevýhodněné skupiny

Udržme bezpečný prostor pro ženy bez domova

V Praze na Florenci každý den pracuje a pomáhá 6 žen se zkušeností s bezdomovectvím dalším desítkám žen v podobné situaci, aby našly svoji cestu do života. Jejich mzdu máme pokrytou pouze do léta a nyní potřebujeme vás, aby mohly pomáhat i nadále. Připojte se ke sbírce, staňte se jedním z dárkyň a dárců. Nejvíce pomůže dar pravidelný. Děkujeme!

vybíráme od 18.6.2018
Měsíčním darem pomůžete udržet komunitní centrum dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
131 425 Kč
vybráno 53 % z 250 000 Kč

zbývá

18 dní

přispělo

170 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

"Ať je zima nebo léto, bezpečí je pro ženský bez domova potřeba pořád."
Zuzka, peer pracovnice 
V listopadu 2017 jsme otevřeli Komunitní centrum pro ženy bez domova. Za tu dobu centrem prošlo více jak stovka žen. Mohou zde ošetřit své základní potřeby – umýt se, vyprat, najíst se, vzít si oblečení, zavolat si… Pouštějí si filmy, čtou, vaří, bez větších omezení zde mohou trávit čas, jak potřebují. Zároveň zde mohou navštěvovat posilující, relaxační i terapeutické aktivity – jóga, arteterapie, výuka jazyků, divadelní skupina, jednorázové workshopy např. sebeobrany… O každodenní chod centra se stará služba složena ze dvou peer (ženy se zkušeností s bezdomovectvím) pracovnic.
"Spousta holek se díky centru posunulo dál, našlo si práci, bydlení, bylo by škoda to přerušit. Potřebují dál podporu."
Helča, peer pracovnice 
Nyní potřebujeme vaši podporu - letos dokážeme pokrýt mzdy peer pracovnic a nájem komunitního centra pouze do léta.  Kvůli ženám, které k nám chodí, nechceme zavřít. Připojte se k naší práci na zlepšení situace žen bez domova a umožněte, abychom mohli pomáhat i nadále.
"Občanky, bydlení, práce a další věci jsou potřeba vyřizovat pořád.
Denisa, peer pracovnice

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

 Nechte se provést Zuzkou, služebně nejstarší pracovnicí se zkušeností se životem na ulici, naším komunitním centrem pro ženy bez domova. 

Založení projektu

Díky za vaši práci a úsilí.
vodomilka
Přeji hodně sil a díky! :)
Na dno se může dostat kdokoliv a někdy souhrou náhod, aniž by nesl vinu. Ne však každý najde sílu se zvednout a pokusit se jít dál. Držím palce těm, kdo se snaží, určitě to není snadná cesta :)
Marie Michlanová
300 Kč
Prosím, nepředávejte mé údaje nikomu. Až budu chtít darovat znovu, najdu si vás. Děkuji. Vávrová
Blanka Vávrová
1 000 Kč
Děkuji za Vaši práci!
berenka
Moc Vám fandím, máte moji podporu - sice nijak velkou, ale přeci :-)
Jakub Sachr
350 Kč
Držím palce!
Sisa P
Držím moc palce Vašemu projektu, ať může dál fungovat. Je to moc důležité!
Ester Janečková
1 000 Kč
O
particip
3 000 Kč
Vím, že provoz neziskovky něco stojí. Zaplatit lidi, co všechny ty šlechetný záměry a cíle budou realizovat, nájem a poplatky, vybavení, materiál a další věci, to není jen tak a ne všechno jde pokrýt dotacemi. Minimálně do konce roku máte ode mě trvalej příkaz na 350,-. Je to sice "kapka v moři", ale doufám, že to pomůže! Držím vám palce, děláte dobrou práci!
Eva Kašáková
350 Kč