Limity jsme my, z.s.


Lidská práva Životní prostředí

Podpoř konec doby uhelné – přispěj na Klimakemp!

Změny klimatu jsou tu. Sucha, povodně a další extrémy ohrožují už dnes miliony lidí a prohlubují příčiny chudoby, hladu a války. Zásoby uhlí proto musí zůstat pod zemí! Je na čase zastavit rozšiřování dolů a uzavřít staré špinavé elektrárny. Klimakempy budují hnutí, které ukončí dobu uhelnou. Přidejte se a podpořte konání toho letošního.

vybíráme od 23.5.2018
105 475 Kč
vybráno 105 % z 99 999 Kč

přispělo

160 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Sucha a hurikány, povodně a požáry, tající ledovce, stoupající hladiny oceánů, vymírající živočišné druhy. Naše planeta se nebezpečnou rychlostí otepluje a extrémní počasí již dnes po celém světě prohlubuje sociální nespravedlnosti, přispívá k příčinám chudoby a válek a vyhání lidi z jejich domovů. 

Hlavní příčinu známe: jsou jí emise z těžby a spalování fosilních paliv. Nemá-li dojít k nezvratným škodám, většina uhlí, ropy a plynu musí zůstat pod zemí

To platí i pro Českou republiku, která by se snadno mohla zbavit svých nejstarších uhelných elektráren, jež znečišťováním ovzduší poškozují zdraví nás všech a přestat s rozšiřováním uhelných dolů, které po desetiletí devastují naši krajinu.

Jako jinde na světě, i u nás namísto toho politici ustupují uhlobaronům, kteří mají ze špinavého byznysu prospěch. Také u nás proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost zdola, které chce konec doby uhelné prosadit samo. Vzděláváme, přesvědčujeme, pořádáme nenásilné protesty a podporujeme kampaně za uzavření starých elektráren i místní iniciativy proti těžbě.

Loni jsme uspořádali první český Klimakemp, který spojil odpůrce uhlí z České Republiky i celé Evropy, velké ekologické organizace, sociální hnutí i místní iniciativy. Pět dnů neformálního vzdělávání a nezávislé kultury vyvrcholilo víkendem tvořivých nenásilných akcí, které dostaly téma klimatických změn a alternativ k špinavé energetice do popředí veřejné debaty a vyslalo jasnou zprávu, že dokud nebude uzavřen poslední důl a uhelná elektrárna: Limity jsme my. 

Podpořte i ten letošní. A přidejte se k nám 27. června až 1. července. Je to na nás.

Podívejte se, jaké to bylo vloni.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Bohužel stejně jako loni se nemůžu účastnit, tak snad aspoň příspěvek pomůže, abyste si to mohli udělat hezký. Děkuju za to, co děláte!

Adéla Hájková
500 Kč

Když už nemohu dorazit, tak alespoň posílám příspěvek...

Martin Hyťha
2 000 Kč

Příspěvek, aby bylo možné debatovat o tom, co doopravdy hýbe současným světem i námi samotnými.

Dárce

Díky za Váš čas a všechnu tu práci! Těším se na Vás příští týden. :)

Tereza Vránková
700 Kč

Dear all, have safe actions - I am looking forward to seeing you in the news. The end of the fossile era is near ....

Dárce
100 €

Osobně nemohu dorazit, tak alespoň malá podpora čistší budoucnosti...

Jaroslav Hamáček
200 Kč

držím palce!

Roman Černík
2 000 Kč

Úžasná akce, držím palce!

Martin Jiřička
1 000 Kč

Ať se daří!

Ewa Klosová
300 Kč

díky za to co děláte!

Martina Lesáková
500 Kč