CZ / EN

Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí Lidská práva

Podpoř konec doby uhelné – přispěj na Klimakemp!

Změny klimatu jsou tu. Sucha, povodně a další extrémy ohrožují už dnes miliony lidí a prohlubují příčiny chudoby, hladu a války. Zásoby uhlí proto musí zůstat pod zemí! Je na čase zastavit rozšiřování dolů a uzavřít staré špinavé elektrárny. Klimakempy budují hnutí, které ukončí dobu uhelnou. Přidejte se a podpořte konání toho letošního.

vybíráme od 23.5.2018
105 475 Kč
vybráno 105 % z 99 999 Kč

přispělo

160 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Sucha a hurikány, povodně a požáry, tající ledovce, stoupající hladiny oceánů, vymírající živočišné druhy. Naše planeta se nebezpečnou rychlostí otepluje a extrémní počasí již dnes po celém světě prohlubuje sociální nespravedlnosti, přispívá k příčinám chudoby a válek a vyhání lidi z jejich domovů. 

Hlavní příčinu známe: jsou jí emise z těžby a spalování fosilních paliv. Nemá-li dojít k nezvratným škodám, většina uhlí, ropy a plynu musí zůstat pod zemí

To platí i pro Českou republiku, která by se snadno mohla zbavit svých nejstarších uhelných elektráren, jež znečišťováním ovzduší poškozují zdraví nás všech a přestat s rozšiřováním uhelných dolů, které po desetiletí devastují naši krajinu.

Jako jinde na světě, i u nás namísto toho politici ustupují uhlobaronům, kteří mají ze špinavého byznysu prospěch. Také u nás proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost zdola, které chce konec doby uhelné prosadit samo. Vzděláváme, přesvědčujeme, pořádáme nenásilné protesty a podporujeme kampaně za uzavření starých elektráren i místní iniciativy proti těžbě.

Loni jsme uspořádali první český Klimakemp, který spojil odpůrce uhlí z České Republiky i celé Evropy, velké ekologické organizace, sociální hnutí i místní iniciativy. Pět dnů neformálního vzdělávání a nezávislé kultury vyvrcholilo víkendem tvořivých nenásilných akcí, které dostaly téma klimatických změn a alternativ k špinavé energetice do popředí veřejné debaty a vyslalo jasnou zprávu, že dokud nebude uzavřen poslední důl a uhelná elektrárna: Limity jsme my. 

Podpořte i ten letošní. A přidejte se k nám 27. června až 1. července. Je to na nás.

Podívejte se, jaké to bylo vloni.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
děkovné ❤
Štěpán Šebesta
523 Kč
Tak a je to.
AdaMM
Mnoho zdaru!
Ivo Bystřičan
500 Kč
Stejně bych ty peníze nechal v Atlasu. Jste nejlepší a pokračujte v tom ❤️
Martin Černý
500 Kč
Jste nejlepší <3
Roman Novotný
500 Kč
Pro jistotu...
Robert Hrdina
Za klimatickou spravedlnost pro všechny! Pokud nedorazím na letošní klimakemp, tak za mě dorazí alespoň prostředky. <3
Petr Kalíšek
666 Kč
"Fosilní paliva" je slovní spojení, které patří tak akorát do učebnic dějepisu.
Marek Lahoda
500 Kč
super!
100 Kč
Don't ohon! Teda do toho. Love autocorrect <3
Michal Sindelar
750 Kč