POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú.


Lidé s postižením Sociálně znevýhodněné skupiny

Darujte v Pohodě

Podpořte lidi s mentálním postižením, kteří potřebují Vaší pomoc v tom, aby mohli každodenní radosti, prožívat podobně jako Vy. Děkujeme za pomoc!

vybíráme od 31.5.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pohoda, z.ú. pomáhá dospělým lidem s mentálním postižením prožívat svou dospělost v maximální možné míře a v tom jim pomáháme pomocí denního stacionáře, odlehčovací a terénní služby, v pěti chráněných bytech a v sociálně prospěšném podniku kavárně Bílá vrána v centru Prahy, kde zaměstnanci s mentálním postižením pracují.

A na co potřebujeme finanční pomoc? Nejjednodušší je představit vám našeho dlouholetého klienta, který díky POHODĚ znovu našel domov a prožívá svůj život co nejpodobnější životu jeho vrstevníků.

Pan Z jako dítě žil s rodiči a sourozenci v jedné pražské čtvrti. Narodil se s mentálním postižením, ale dětství prožil jako ostatní děti. Maminka dokázala vytvořit opravdový domov, prostředí, ve kterém se cítil bezpečně.  Možná proto získal optimistický pohled na svět a chuť do života. Příliš ho netížilo to, že kvůli vrozenému znevýhodnění některé věci nezvládne.  S rodiči žil až do jejich smrti. Po jejich odchodu se mu zhroutil svět. Neměl nikoho, kdo by mu pomohl žít dál svůj obyčejný život s jeho radostmi a starostmi. Pomoc potřeboval, řadu činností z běžného života bez podpory nezvládl. V té době téměř neexistovaly služby, které by mu takovou podporu poskytly. Lidé s podobným osudem končili v ústavech sociální péče nebo v psychiatrických léčebnách. Jedna taková léčebna se na patnáct let stala jeho „domovem“.  Netrpěl psychickou nemocí, jen nemohl bydlet sám. V léčebně měl lůžko, dostal najíst a žil jako jiní nemocní. On ale nemocný nebyl. Jeho životní optimismus mu pomohl si tam zvyknout a personál ho měl rád. Díky tomu, že se později u nás začaly rozvíjet služby chráněného bydlení a díky osvícenému přístupu personálu léčebny, dostal nabídku jít do chráněného bydlení POHODY. Ihned ji přijal.  Vlastně navázal na svůj dřívější život. Zase žil v bytě, s pomocí asistenta začal znovu vykonávat normální domácí povinnosti. Nutno říci, že s radostí. Postupně si některé činnosti připomněl a jiné se naučil. Dnes s malou podporou sám nakupuje, uklízí, obstará sám sebe. Samostatně chodí na procházky, v chráněném bytě má svůj pokoj. Stará se o květiny a akvarijní rybičky, má řadu přátel, které si získává vlídností a optimismem.


Děkujeme za pomoc!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za užitečnou práci, kterou vykonáváte.

A hezký Advent a Vánoce.

Králíčkovi

Vladimír Králíček
1 000 Kč

Zdravíme

Gustav
900 Kč