Nadační fond PRAVDA O VODĚ


Lidská práva Životní prostředí

Voda je život a potřebuje ji každý, proto má být spravována jako služba a ne zdroj dolování zisků

Je třeba financovat a řešit obnovu infrastruktury, dostatek a čistotu vody, plasty, léky, pesticidy ve vodě a ne posílat miliardy vybrané od lidí do zahraničí a vodu lidem stále zdražovat. NFPOV proto brání vodu a městské vodárny přes soudy, informovaní a tlak na politiky. Činí kroky k vrácení správy vody do podoby veřejné služby v rukou vodáren měst či krajů, k zajištění garance práva lidí na vodu v Ústavě ČR i suverenity České republiky ve strategickém odvětví. Ukončit komercionalizaci vody lze. Správu vody má zajišťovat veřejný sektor bez vlivu a praktik překupníků nebo koncernů, jejichž cíl je dostat z vody co nejvíce peněz na své účty do zahraničí. Co proto můžete udělat? Podívejte se, co děláme. Pokud vám to dá smysl, inspirujte se nebo nás podpořte. Naše úspěchy i neúspěchy najdete na: www.pravdaovode.cz/nfpov

vybíráme od 27.3.2018

Vody je dost pro lidskou potřebu, ale nedostatek pro lidskou hamižnost - Mhátma Gandhí

Podpořte Nadační fond PRAVDA O VODĚ a "Trautenberkové" u české vody NEMAJÍ šanci!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Samo se nic nenapraví, pomoct si musíme sami. 
Nápravu prosazujeme argumentací, důkazy a také rozsudky. Náš cíl není jen ukázat problém, cílem je náprava a cestu k ní ukazujeme. Důležitá je informovanost politiků, pozornost veřejnosti k vodě a rozsudky i nálezy Ústavního soudu ČR.

Pokud s tímto souzníte, pak prosím podpořte naše úsilí svým darem

Ing. Radek Novotný, spoluzakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

Proto, aby se nápravou výše uvedeného zabýval Parlament ČR, jsme vypracovali  10bodovou petici VODA JE ŽIVOT. Jde o jasný vzkaz občanů politikům. Již toho bylo dost a
požadujeme, aby zákonodárci konečně zjednali nápravu a vyřešili neutěšený stav ve vodárenství, tzn. hájili zájmy občanů a státu.


Petice je jen jeden z kroků k nápravě, který organizuje a dělá Nadační fond PRAVDA O VODĚ. Další jsou osvěta, právní kroky a podpora znalostií lidí v otázce, co se děje i kdo je za to odpovědný.

Vaše dary slouží k nápravě:
1) Osvětě a přivedení pozornosti občanů a politiků k "vodě" a získání 10.000 podpisů.
2) Vysvětlení, jak nemravně, často i protiprávně byla správa vody vyvedena do rukou překupníků či koncenrů.
3) Doložení, že vše lze napravit přes soudy, občanským přístupem a dodržováním či úpravou legislativy.

Proces nápravy, který spouštíme v České republice již probíhá v Německu nebo ve Francii.


Děkujeme všem, kdo věnují vodě pozornost a jsou ochotni dělat nebo podpořit kroky k nápravě, protože chápou, že samo se nic nenapraví. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobrý den, děkuji Vám za zájem o vodu. Je to natolik strategický artikl, že by měl zcela zůstat v kompetenci a majetku státu. I když nerozumných rozhodnutí se můžeme dočkat všude. U nás v Rokycanech je voda kvalitní, ale také poněkud drahá. S pozdravem Jan Fraus

Jan Fraus
500 Kč

Díky za vynaložené úsilí.

Roman Sušanka
800 Kč

Děkuji za Tvou práci, Radku. Voda je strategická surovina mnohem cennější než jiné, a je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Doufám, že i taková malá měsíční částka pomůže. S pozdravem syn Tvého kamaráda Radima,

Martin Ermis
50 Kč

Podporuji alespoň tímto málem tento projekt - každý z nás by si měl uvědomit, že voda = život !!! Vodárenské společnosti by měly patřit městům a místním regionům, nikoli cizincům, kteří sledují pouze "zisky".

Robert Krmenčík
300 Kč

Přeji Radkovi Novotnému hodně sil ve spravedlivě vedeném zápase o vodu. Sleduji jeho aktivity již mnoho roků a věřím, že odpovědní pochopí, moudří budou rozhodovat moudře a Radkovy aktivity budou korunovány úspěchem.

Roman Cach
3 000 Kč

Díky

Tomáš Galář
150 Kč

Starat se o vodu a zdroj pitné vody, její ochranu a kvalitu je jedna z nejdůležitějších lidských priorit.

František Elfmark
300 Kč

Velice si vážím Vaší práce. Díky za ni.

Martina Novotná
300 Kč

Hodně sil!

Dana Abrahámová
1 000 Kč

Moc Vám děkuji za Vaše nasazení pro dobrou věc. Ráda také pomůžu svou trochou do mlýna. At se Vám daří. Veronika

Veronika Švancarová
500 Kč