CZ / EN

Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme lidem nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Díky Open House Praha se během jednoho květnového víkendu v Praze otevírají brány desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Již popáté “otevřeme město” všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco více o architektuře a rádi by poznali příběhy budov, okolo kterých denně procházejí. Vstup na festival je zdarma, avšak celoroční přípravy a realizace provázejí nemalé finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez pomoci několika stovek dobrovolníků, kteří se do festivalu každým rokem zapojují, se neobejdeme.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Je ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jsme nadšenci, kteří milují Prahu a chceme i v ostatních lidech vzbudit zájem o budovy kolem, kterých chodí denně do práce, do školy nebo za kulturou. Chceme přinést nový rozměr a zážitky do míst, kde žijeme. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která vznikla v roce 1992 v Londýně, a tak jsme v roce 2014 založili neziskovou organizaci Open House Praha, která o rok později uspořádala první ročník stejnojmenného festivalu. V letošním roce se uskuteční jubilejní 5. ročník festivalu a my jsme si pro vás připravili jednu novinku – klub Milovníci architektury!

Uvítáme všechny z vás, kteří se rozhodnete nám dlouhodobou podporou přispět na organizaci našich celoročních aktivit.

Každým rokem otevíráme v rámci festivalu víc a víc budov a hlavou nám víří množství nápadů, které chceme realizovat, ale nedostává se nám na ně v tuto chvíli finančních prostředků. Jedním z nápadů, který jsme mohli v loňském roce díky podpoře některých z vás uskutečnit, bylo otevření prvorepublikových domů k oslavám 100 let vzniku republiky. Také se nám podařilo rozjet pilotní projekt kroužku malých architektů při komunitní škole Ikigai nebo uspořádat prohlídky několika budov pro neslyšící a naše skvělé dobrovolníky.

Díky vašemu dlouhodobému příspěvku budeme moci:

  • Otevřít některou ze zajímavých staveb i v průběhu roku.
  • Zahájit od září veřejný kroužek malých architektů pro děti.
  • Nabídnout našim dobrovolníkům vzdělávací kurzy, workshopy a další programy.
  • Pracovat na rozvíjení našich aktivit, které zapojují lidi s hendikepem.
  • Začít připravovat další ročník festivalu Open House Praha 2020.
Využijte této jedinečné příležitosti! Jako poděkování budete od nás dostávat přednostně pozvánky na zajímavé akce, procházky s architekty a fotoworkshopy a další speciální nabídky.

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz v hodnotě minimálně 100 Kč měsíčně nebo pošlete jednorázový roční příspěvek 1200 Kč.

Pokud nechcete využít naši členskou nabídku, budeme rádi za příspěvek v jakékoli výši!

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích, které pro vás již nyní chystáme!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za skvělé zážitky z letošního ročníku a především všem kteří jej připravovali, průvodcům i soukromým majitelům za možnost nahlédnout do nedostupných míst.
Hodně síly a chuti do přípravy dalšího ročníku!
Jen malá připomínka - škoda,že katalog neobsahoval alespoň stručný odkaz na dopravu k objektu a u mapek názvy ulic. Srdečně zdraví a těší se na další ročník L.O.
Dárce
Jen tak dal. Je uzasny navstivit mista, kam Vas nikdo jiny normalne nepusti. 👍
Olga Tajmrová
100 Kč
Díky organizátorům za zpřístupnění zajímavých budov
Alexandra Tichá
100 Kč
Děkuji za zpřístupnění mnoha zajímavých míst, jen tak dál.
Vratislav Koníř
500 Kč