Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme nevšední zážitky a plníme dětské sny! Díky festivalu Open House Praha můžete během jednoho květnového víkendu nahlédnout do desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Otevíráme město všem, kteří chtějí naslouchat příběhům budov, okolo kterých denně procházejí. Zapojujeme děti do festivalu formou interaktivních prohlídek a dílen. Jako jeden z mála festivalů v Čechách připravujeme speciální programy i pro osoby s hendikepem. Za jedinečným zážitkem stojí náročné celoroční přípravy a s nimi spojené finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez neocenitelné pomoci několika stovek dobrovolníků, bychom to nemohli zvládnout.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jste vášniví obdivovatelé krás Prahy? Nabízíme vám jedinečnou šanci prozkoumat město z jiné perspektivy! Pouze s námi se jednou za rok zdarma podíváte do jindy nepřístupných budov.

Líbí se vám naše aktivity? Užili jste si festival? Podpořte nás v našem úsilí otevírat město pro všechny. Jedním z pravidel mezinárodní licence pro pořádání festivalu v Praze je vstup do otevřených budov zdarma.

Vaše dary nám proto poskytnou nezbytnou podporu nejen pro přípravu festivalu, ale i dalších zajímavých prohlídek a akcí během roku, například pro naše skvělé dobrovolníky. Můžete poslat individuální dar v jakékoli výši nebo se přidat k pravidelným a dlouhodobým podporovatelům v klubu Milovníci architektury. 

Staňte se členem klubu Milovníci architektury!


Díky členství v klubu máte možnost potkat se osobně s organizačním týmem a získat informace ze zákulisí příprav festivalu. Zprostředkujeme vám také nové zážitky z objevování architektury. Jako poděkování za vaši podporu vám nabídneme festivalového průvodce zdarma pro lepší plánování a další slevy na vybraný festivalový merch. 

Základní členství – příspěvek 1200 Kč ročně / 100 Kč měsíčně
  • 2x ročně exkluzivní prohlídka běžně nepřístupné budovy či jiná akce pro 1 osobu
  • digitální verze Festivalového průvodce zdarma
VIP členství – příspěvek 4800 Kč ročně / 400 Kč měsíčně
  • 2x ročně exkluzivní prohlídka běžně nepřístupné budovy či jiná akce pro 2 osoby
  • 1x přednostní vstup do jednoho z highlightů festivalu v rámci víkendu Open House Praha pro 2 osoby
  • tištěná verze Festivalového průvodce zdarma (k vyzvednutí v infocentru nebo možnost zaslání poštou)
Využijte této jedinečné příležitosti nahlédnout pod pokličku festivalového dění! Přihlášky do klubu přijímáme v průběhu celého roku. Pokud se rozhodnete členstvím v klubu obdarovat někoho blízkého, rádi vám připravíme dárkový certifikát

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz nebo pošlete jednorázový roční příspěvek odpovídající hodnotě členství v klubu. 

Díky vašemu dlouhodobému a pravidelnému příspěvku můžeme:

  • Připravovat další ročník festivalu Open House Praha.
  • Otevřít některou ze zajímavých staveb i v průběhu roku. 
  • Zapojovat děti do poznávání města formou prohlídek i interaktivních workshopů. 
  • Nabízet našim dobrovolníkům vzdělávací kurzy, workshopy a další programy během celého roku jako poděkování za jejich nasazení.
  • Rozvíjet aktivity, které zapojují lidi s hendikepem jako jsou například neslyšící či nevidomí.
Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích!

O nás

Jsme nadšenci, kteří milují Prahu. Chceme vám přinášet jedinečné zážitky při objevování její fascinující architektury. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která se zrodila v roce 1992 v Londýně. A tak jsme v roce 2014 rozhodli přenést festival i do Prahy a založili neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú. O rok později jsme uspořádali první ročník stejnojmenného festivalu, který letos oslaví 10. výročí. Více o nás najdete na www.openhousepraha.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za tento projekt a za dobře naladěné brigádníky/dobrovolníky a pořadatelé.

Tomáš Rohrer

Úžasný projekt, díky za něj!

Hana Dolejšová
500 Kč

Děkuji za letošní ročník a těším se na příští.

Marta Císařová
200 Kč

Bezvadná akce - zatím nesplněný sen - podívat se do DRNu

Martina Bartošová

Akce se opět výborně podařila.

Lubor Otáhal

Je skvělé, že tento festival existuje. Děkuji těm, kteří ho vymysleli a těm, kteří dobrovolničí, abychom se my ostatní mohli kochat krásami naší architektury.

Stáňa Šlosserová

Děkuji za to, co děláte!!! :)

Michaela Studecká
200 Kč

Děkuju. Opět jsem nadšená.

Eva Vrbová
1 200 Kč

Tak příští rok zas!

Lenka Semmlerová
100 Kč

Děkuji za Vaše krásné snažení, které nám umožňuje prohlubovat poznávání krás a hodnot našeho města a i upevňovat vztah k němu.

Jana Lapáčková