Open House Praha, z. ú.


Filantropie a dobrovolnictví Kultura, umění a historie

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme nevšední zážitky a plníme dětské sny! Díky festivalu Open House Praha můžete během jednoho květnového víkendu nahlédnout zdarma do desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Otevíráme město všem, kteří chtějí naslouchat příběhům budov, okolo kterých denně procházejí. Zapojujeme děti do festivalu formou interaktivních prohlídek a dílen. Jako jeden z mála festivalů v Čechách připravujeme speciální programy i pro osoby s hendikepem. Za jedinečným zážitkem stojí náročné celoroční přípravy a s nimi spojené finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez neocenitelné pomoci několika stovek dobrovolníků*ic, bychom to nemohli zvládnout.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jste vášniví obdivovatelé*ky krás Prahy? Nabízíme vám jedinečnou šanci prozkoumat město z jiné perspektivy! Pouze s námi se zdarma podíváte do jindy nepřístupných budov.

Líbí se vám naše aktivity? Užili jste si festival? Podpořte nás v našem úsilí otevírat město pro všechny a dejte možnost nejen sobě, ale i lidem se zrakovým či sluchovým hendikepem, seniorům nebo třeba rodinám s dětmi poznávat své město. Jedním z pravidel mezinárodní licence pro pořádání festivalu v Praze je vstup do otevřených budov zdarma. 

Vaše dary nám poskytnou nezbytnou podporu nejen pro přípravu festivalu, ale i dalších zajímavých prohlídek a akcí během roku, například pro naše skvělé dobrovolníky*ice. Můžete poslat individuální dar v jakékoli výši nebo se přidat k pravidelným a dlouhodobým podporovatelům v klubu Milovníci*ice architektury.

Děláte záslužnou práci, což je mi celý život blízké. Když nenaučíme lidi milovat architekturu, tak na to doplatí architektura nejvíc. Myslím, že aktivity festivalu Open House Praha a dalších organizací, které se snaží přiblížit nejen historickou, ale také moderní architekturu veřejnosti, zanechávají pozitivní stopy. Je báječné vidět, že to funguje. Zdeněk Lukeš

Staňte se členem klubu Milovníci*ice architektury!


Pomozte nám zpřístupnit architektonické bohatství formou prohlídek budov, besed, přednášek a společných setkání! Jen díky zájmu o město a jeho architekturu můžeme společně vytvářet přívětivé prostředí pro život.

Vaše členství v klubu Milovníci*ice architektury nám umožňuje:

 • Zajistit pestrý doprovodný program festivalu.
 • Pracovat na tom, abychom vám otevřeli více budov a věnovali se většímu počtu jednání s jejich majiteli.
 • Zkvalitnit webové stránky a zajistit jejich lepší přístupnost.
 • Vyvíjet mobilní aplikaci pro vaši lepší orientaci na festivalu.
 • Zajistit školení pro stovky dobrovolníků*ic.
 • Vytvořit podklady, texty, překlady a materiály pro vás i pro dobrovolníky*ice.
 • Realizovat debaty, přednášky a besedy s odborníky*icemi.
 • Připravit pro děti Listy pro malé architekty. 
 • Nechat vyrobit 3D modely a haptické plány pro návštěvníky se zrakovým hendikepem.
 • Umožnit simultánní přepis a překlad komentovaných prohlídek do českého znakového jazyka.
Typy členství:

Průzkumník*ice architektury – 100 Kč měsíčně (nebo 1200 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 1 osobu
 • digitální verze Festivalového průvodce
Ochránci*kyně architektury – 400 Kč měsíčně (nebo 4800 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 2 osoby
 • 1x přednostní vstup do jednoho z highlightů festivalu v rámci víkendu Open House Praha pro 2 osoby
 • digitální i tištěná verze Festivalového průvodce (k vyzvednutí ve festivalovém infocentru)
 • další benefity
Využijte této jedinečné příležitosti nahlédnout pod pokličku festivalového dění! Přihlášky do klubu přijímáme v průběhu celého roku. Pokud se rozhodnete členstvím v klubu obdarovat někoho blízkého, rádi vám připravíme dárkový certifikát

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz nebo pošlete jednorázový roční příspěvek odpovídající hodnotě členství v klubu. 

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích!

O nás

Jsme nadšenci*kyně, kteří milují Prahu. Chceme vám přinášet jedinečné zážitky při objevování její fascinující architektury. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která se zrodila v roce 1992 v Londýně. A tak jsme v roce 2014 rozhodli přenést festival i do Prahy a založili neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú. O rok později jsme uspořádali první ročník stejnojmenného festivalu, který letos oslaví 10. výročí. Více o nás najdete na www.openhousepraha.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

It was a great pleasure to get access to such interesting buildings and be part of the history of one of the most interesting cities in Europe.

Martina Häge
30 €

Opět parádní víkend, těšíme se na další rok!

Magdaléna
300 Kč

Moc jsem si to užila. Děkuji

Miloslava Syrová
200 Kč

Skvělý festival, díky za něj.

Tereza Bohuslavicka
2 000 Kč

Moc díky za celý festival, každý rok se na to těším. Díky za možnost dostat se na nepřístupná místa a poznávat architekturu. Oceňuju také nasazení průvodců, jak při provázení, tak při komunikaci s návštěvníky v místech s velkými frontami :-).

Dárce
200 Kč

Skvela akce.

Anna Kafková

Díky za pořádání takové akce! Líbilo se nám.

Tereza Frydmanova

Díky za příležitost navštívit zajímavé budovy a prostory.

Filip Gerlický

Pokračujte! Jste skvělí!

Naděžda Nicielniková
200 Kč

Jsem 85letá paní a Vašeho festivalu se zúčastňuji od 1. ročniku a vždy se moc téšim. Jste výborni a přeji hodně sily a zdaru.

Zdeňka Vaňková
500 Kč