Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, z. s


Životní prostředí Zvířata

STOP Sečení srnčat

Dle hrubého odhadu jen v ČR zemře ročně následkem sečení na 60 000 srnčat a dalších živočichů. Postup kampaně: Informovat o problému co nejširší veřejnost, iniciovat kontrolu dodržování zákonných povinností a prosadit další ochranná opatření - viz. petice.

vybíráme od 22.1.2018
59 621 Kč

přispělo

119 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Podpořte osvětovou kampaň STOP sečení srnčat, díky které se o vyhánění zajímá a aktivně zapojuje více dobrovolníků, zemědělců i mysliveckých spolků. Děkujeme 💚

Aktuality:
Moc děkujeme všem dárcům! Díky vaší podpoře jsme mohli zakoupit několik billboardových ploch, rozeslat letáčky, plakáty a samolepky do všech krajů, vyrobit filmík, posílat občasník a zakoupit pachové plašiče na louky, kde vyháníme. Podařilo se nám téma medializovat, čímž se udržuje zájem veřejnosti i zákonodárců v hledání dalších možností řešení.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Vážení, moc a moc Vám držím palce,ať už nikdy není srnče "posekáno", je to hrozná škoda, když se ještě něco podobného děje v 21. století.
Zrovna v pátek jsme s vnoučaty viděli přejetého kolouška v příkopu u silnice z Čerčan u Prahy směrem na Mrač a můžu Vám říct, že jsme dotyčného řidiče prokleli do desátého kolene, protože kdyby nejezdili rychle a jako prasata, tak by se to nestalo !!!!! Mějte se a ať se daří.....
Jarmila Jetmarová
1 000 Kč
Bémová Jana - zasílám alespoň 300,- ..vážím si lidí kterým není lhostejné bezduché ničení přírody a zvířat,jakoby někteří zapoměli ,že z přírody pocházíme a bez ní by jsme nemohli žít...
300 Kč
Srnčata jsou tak křehká... veškerá ta nádherná a dokonalá zvěř je důkazem úžasného Designéra a Stvořitele v jedné osobě. Jak by se mohl tak dokonalý organizmus vyvinout náhodným shlukem neživých molekul? Ani za miliony či miliardy let! Vždyť nebesa vypravují o Boží slávě; obloha vypovídá o díle Jeho rukou! (Bible - Žalm 19,2) Ať vám Bůh žehná ve vašem úsilí...!
Děkuji za vaši osvětu. Před vaší kampaní jsem o tomto problému vůbec nevěděla. Prosím, vytrvejte. Každé zachráněné mládě stojí za to. Podpořím vás, co budu moci.
Alena Nessmithová
1 000 Kč
I love nature and animals
Alena Šímová
300 Kč
Doufám,že se bude něco dělat a lidi nebudou lhostejný k těmto krásným zvířatům a,že je plno lidiček, kteří pomůžou ,tyto srnky jsou součástí i nás a bez nich by byla příroda smutná a lidi také.Škoda ,že ty , kteří s tím můžou něco udělat ,tak nedělají nic , bohužel začnou dělat až , když je pozdě!!!!!Musí se chránit, je to i pro naše děti ,aby věděli jak vypadají tyto nádherný srnčata v přírodě.❤ Díky vám a klobouk dolů , těm co se snaží je chránit.
Eva Bláhová
300 Kč
Přeji mnoho zdaru.
Dárce
500 Kč
Je skvělé, že otázky, které nehýbou společností, stojí za rozsáhlé úsilí jedinců a malých skupin. Díky ;)
Jakub W.
Škoda, že se nezobrazuje, kolik se už vybralo. Bylo by to více motivující.
Dárce
300 Kč
Není možné kvůli vlastnímu prospěchu být zcela bezohledný k těm, co s námi žijí odnepaměti :(
Robin Rubeš