Nadační Fond Chance 4 Children


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Pomůžete nám pomáhat?

Chance 4 Children (C4C) je nevládní humanitární organizací, v České republice a na Slovensku aktivní od roku 1997. Podporuje provoz tří programů zaměřených na pomoc především hospitalizovaným a sociálně znevýhodněným dětem: Doktor Klaun, Robin Hood a Odrazový můstek k životu.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Již déle než 25 let podává tým C4C pomocnou ruku dětem, které neměly tolik štěstí jako ostatní, a dává jim šanci uspět v životě. Pomůžete nám, abychom v tom mohli pokračovat i nadále? I malá pomoc dokáže mnoho:

  • za 250 korun můžete darovat měsíc vzdělávání společensky znevýhodněným dětem. Přečtěte si více zde.

  • za 600 korun sponzorujete jednoho z našich klaunů, kteří přinesou "terapii smíchu" do nejbližší nemocnice. Tím uděláte radost dětem, které se snaží překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici. Přečtěte si více zde.

  • když nám pošlete 1 000 korun, pomůžete jednomu dítěti se sociálním postižením získat jeden semestr vzdělávání, koučování a odborné přípravy k začlenění se do společnosti a prosazení na trhu práce. Přečtěte si více zde.
Můžete nám pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně. Vyberte si!
 
Pojďme společně změnit svět.

Za celý C4C tým 
Vaše Markéta
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021!

20.12.  Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020!

16.12.  Pár fotek z hodiny angličtiny z Dětského domova Písek. Vlaďka, která kroužek vede, spolupracuje s C4C již mnoho let. Je skvělá, velmi jí za její usilí a přístup k dětem děkujeme!

04.12.  A pohled do nově vydané knihy:
https://www.facebook.com/watch/?t=30&v=548222459300770

01.12.  Milý Ježíšku, ....
kdo si píše o knížku Pohádky k dočmárání, teď je ten pravý čas, aby se k vám ještě dostala včas. 5.12. vychází a další dny balíme, odesíláme, České poště zatím věříme - ale ne zas tak moc, na poslední chvíli bych to nenechávala 🙂
Kladno má vyzvedávací místo Kulihrášek, tam není s dopravou problém.
A nezapomeňte i objednat na https://www.darujme.cz/projekt/1202042 nebo přijít 15.12. v Kladně do kina Sokol na adventní trhy.
A kdybyste se chtěli povýšit na milé Ježíšky pro děti do nemocnice, můžete na tom webu výše objednat knížky i pro ně, které jim pošleme přes Dr.Klauny.
Cena je vždy 390 kč knížka a 100 poštovné (mimo Kladno). Knizky do nemocnic jsou samozrejme bez postovneho! 😉
Krásný advent přeji,
Martina


25.11.  Spoluzakladatel nadačního fondu Chance 4 Children J Rafał Wojas převzal šek na 11.200 Kč od společnosti Jaroš & Partners Real Estate, jež finance pro C4C zajistila díky dražbě vstupenek na vyprodaný narozeninový koncert Xindl X ve Forum Karlín a zdvojnásobila vybranou částku. Děkujeme!!

16.11.  Adventní čas pro dětské domovy, a nejen ty.. :-)

12.11.  Vienna House Easy podporuje Chance 4 Children a projekt Doktor Klaun 🤡. Klauni v nemocnicích pomáhají dětem k rychlejšímu zotavení nejen v Plzeňském kraji. Vždyť úsměvy a smích přeci léčí😍. Děkujeme!


28.10.  Naši Dr. klauni jezdí nadále do nemocnic rozesmívat hospitalizované děti. Jako třeba Sanpriya Vendy Tichotová:

17. 10.  Škoda Tukas a C4C: společně měníme věci k lepšímu:
http://c4c.cz/skoda-tukas-c4c-spolecne-menime-veci-k-lepsimu/


19. 10.  Školení Dr. Klauna v Polsku.

16. 10.  Učíme se anglicky... :-)

30.09.  Nový konzultant pro C4C webové stránky?

05.09.  Linda, Markéta, Monika – a Zátiší Group: mentorský příběh  
Linda a Markéta jsou dívky z dětského domova v Žatci,Monika je jejich mentorkou ze C4C a Zátiší Group je jednou z největších cateringových společností v zemi. A toto je příběh o jejich spolupráci: http://c4c.cz/linda-marketa-monika-zatisi-group-mentorsky-pribeh/

07.09.  Minulý víkend byl Dr. Klaun přítomen na Dnech města Kladna, kde měl hlavně pro děti připraveny různé aktivity.
Můžete stále pomoci na svět knížce ilustrované dětmi v nemocnicích!30.08.  Naši Dr. Klauni stále rozdávají radost. Ale mohou mít radost i z toho, že někdo myslí na ně! Děkujeme Klubu pánů z Ponožkovic za dárek pro naše klauníky! :-)

19.08. Gratulujeme Lindě a Markétě z dětského domova v Žatci k úspěšnému zakončení praxe - 88 hodin práce během 3 týdnů prázdnin. Spousta chvály z pracovní praxe i z domu, kde děvčata byla ubytovaná.
Děkujeme Zátiší Group za umožnění praxe a mentorce děvčat Monice Kavanové.

20.08.  Velké díky Namastaye India Restaurant a rodině Swami za podporu Chance 4 Children!


30.07.  Pomáhat druhým je krásné, zvláště pokud je to upřímné a od srdce. :-)  
https://www.zenysro.cz/rozhovory/pomahame-znevyhodnenym-detem-rika-manzelka-zakladatele-organizace-chance-4-children

14.07.  Sice o prázdninách má Martina méně návštěv v nemocnicích, kde předčítá dětem ve věku 5-18 let, ale to neznamená nicnedělání. 😉  
Společně s korektorem pracuje na textech i zalamování textů, aby knížka "Pohádky k dočmárání" s ilustracemi dětí z nemocnic a škol vyšla co nejdříve.

06.07.  Rozloučili jsme se s posádkou a kapitánem a vyrazili potěšit děti do nemocnice:


 

05.07.  Pátek byl hlavní plachtící den - Expedice s Nave Italia:
https://www.facebook.com/expedicesnaveitalia/03.07.  Pokud máte Markétu rádi, hlasujte pro ni v kategorii CHARITA zde: http://zenaroku2019.jenprozeny.cz/hlasovani/
🌺 Naše jedinečná Marketa Franke byla nominována na ŽENU ROKU 2019 v kategorii charita!! 🌺
Markéta je žena mnoha profesí. Zvládá jak práci pro Behavee, tak práci pro charitu Chance 4 Children. S láskou se stará i o svou velkou rodinu. Mnoho let pracovala v IT Microsoft CZ a je členkou MINERVA21. Nechybí jí elán a nadšení. Pro nás je velkou inspirací! 👏👏
Pokud s námi souhlasíte, dejte jí prosím svůj hlas prostřednictvím tohoto odkazu ➡️
http://zenaroku2019.jenprozeny.cz/hlasovani/
Stačí kliknout na záložku CHARITA. Zde se o Markétě můžete dočíst více!! Sdílení je víc než povoleno 😉04.07. Pár foteček z předávání diplomů. Děkujeme všem učitelům za skvělou práci a dětem za to, že s chutí a nadšením kroužky navštěvovaly. 
Krásné prázdniny přeje tým C4C

27.06. Expedice Sardinka odplula za dobrodružstvím. Sledujte její cestu a denní podrobnosti na:
https://www.facebook.com/expedicesnaveitalia/
24.06. OSTRAVA POZOR:
Hledáme pro Dr. Klauna osoby laskavé a veselé, které mají chuť rozzářit oči dětí v nemocnicích v Ostravě a okolí.
Práce je v týmu 2 osob (buď již víte, s kým byste do toho chtěli jít, anebo vám osud přihraje do cesty nového parťáka) a navštěvujete 1x týdně na cca 2-3 hodiny nemocnici v Ostravě a 1x měsíčně nemocnici v okolí Ostravy. Hodí se jako časově flexibilní přivýdělek k jiné práci nebo ke studiu či k mateřské - na DPP nebo na ŽL.
Nové osoby odborně proškolíme a potrénujeme v improvizaci, ve hrách apod. Nejsme klauni, kteří se zmalují a pro legraci sebou praští o zem. 😉 Jsme tým známý po celé republice a neustále se vzděláváním zlepšujeme, abychom co nejlépe pomáhali v nemocnicích dětem (a často i dospělým) proti smutku a stesku . Všude si nás přejí, proto hledáme další klauny. 😉
Rád(a) si hraješ nebo I třeba umíš na hudební nástroj, nebo rád(a) objevuješ nové, nebo jsi jen zvědavý/á a láká tě to? A chceš rozdávat radost? Napiš na mail@c4c.cz. Pokud by to bylo jen pro peníze, raději nepiš 🙂. Kromě přivýdělku - si odneseš především bohatství a hřejivý pocit v srdci, které můžeš zažít, když rozdáváš úsměvy v často smutném prostředí nemocnic.

18.06.  Kubo, děkujeme, že jsi s námi! A děkujeme za Tvou obětavou práci v dětském domově Ledce!
https://www.facebook.com/jakublysonek3/

18.06.  Pohádky k dočmárání  
Ve které nemocnici mají bazének na balkóně? V Thomayerově na oddělení dětské psychiatrie.😉 Včera jsem tam četla finální verzi "Věci mají nožičky" a - děti i paní vychovatelka mi to schválili na jedničku 😉 Tak se s korektorem budeme muset vzájemně pochválit 😂 
Pak došlo i na druhou pohádku, na přání pro děti: "Jak se čte peřina". Ta bude ještě upravena. 
Na odd. psychiatrie mám potřebu děti odměňovat a motivovat , protože tu jsou dlouhodobě. Vždy mám připraveny nějaké dárečky. Navíc jsem jim včera nabídla malování kávou. Zvědavost zvítězila, výsledek je parádní ❤️

16.06.  Zpříjemněte si den reportáží Televízia TA3 o naší chystané plavbě. ⛵ Expedice Sardinky se blíží! 🐟 
https://www.facebook.com/expedicesnaveitalia/videos/457083675049965/UzpfSTI0NTM3NDcxMjAyNDoxMDE1NjgxMDgxNDEzNzAyNQ/

16.06.  Když se učitelé, mentoři a klauni učí a motivují - je to vždy o úžasné energii. Děkujeme MaMaison Riverside Hotel Prague, že nám umožnil uskutečnit dnešní týmové setkání!
15.06.  Naší středeční tiskové konference na Italském velvyslanectví v Praze se zúčastnila také TV Prima. 📺
https://www.facebook.com/expedicesnaveitalia/videos/919880778358819/UzpfSTI0NTM3NDcxMjAyNDoxMDE1NjgwNjQzMDYxNzAyNQ/
Děkujeme za podporu, letošního dobrodružství se už nemůžeme dočkat! ⌛

13.06.  Dnes proběhlo čtení pohádky v nemocnici Kolín. Vzala jsem znovu pohádku "Věci mají nožičky", kterou jsem v Koline již jednou četla. Dnes ale text po vyladění korektorem. Děkuji mu za piplačku se mým textem zabývat, nemá to se mnou snadné. Myslí to s knihou dobře a - já jsem paličák. Autor má pocit, jak je to super, korektor ma lepší cit pro gramatiku a stylistiku vnímá z pohledu osoby, která vydala více knih než autor 😉
https://www.facebook.com/pohadkykdocmarani

13.06.  Náš velký projekt byl včera slavnostně odstartován! Sledujte úžasnou letní expecici spolu s námi! 
12. června proběhla na Italském velvyslanectví v Praze tisková konference, na níž jsme představili letošní ročník naší expedice - tentokrát pod názvem Expedice Sardinka 🐟
Tiskové konference se zúčastnil velvyslanec Itálie v ČR Francesco Saverio Nisio, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, generální manažer UniCredit Bank Paolo Iannone a také budoucí malí námořníci.
Děkujeme všem partnerům a moc se těšíme!
https://www.facebook.com/expedicesnaveitalia

11.06.  Pohádky k dočmárání 
Tento týden pojede Martina Pupcsiková do nemocnice do Kolína. Bude opět číst pohádku na dětském oddělení a děti budou ilustrovat. Navíc, Martina odveze na internu obrázky od dětí z dětského domova v Pyšelích. Tyto děti v rámci projektu "Ruku v ruce" namalovaly obrázky pro starší pacienty v nemocnici - určitě pacientům pomohou k lepší komunikaci. Bylo to přání zdravotního personálu v Kolíně v čele s Vandou Landovou a Martina spolu s C4C obdobná přání ráda plní! 😍

07.06.  To se nám povedlo 🙂 Projekt Ruku v ruce žije!
A to díky Monice Kavanové, Markétě Franke, Markétě Hospodkové a Chance 4 Children - zde krásné odpoledne s dětmi z dětského domova Žatec a babičkami z domova důchodců.25.05.  Další "klaunování", tentokrát v domově důchodců v Úvalech. 
Prožili jsme nádherné sobotní odpoledne v domově důchodců v Úvalech, kam se přišly podívat i děti z dětského domova Klánovice. Klauni pobavili úsměvným představením a mnoho úsměvů vykouzlily i jejich výtvory z balónků a namalované obličeje dětí.

26.05.  Rádi plníme sny!
Pomohli jsme klukům z Dětského domova v Žatci: zúčastnili se celodenního workshopu s Tarym - jejich parkurovým i lidským vzorem. Kluci, jsme rádi, že jste si to užili !!

19.05.  Děkujeme Nakladatelství Halda za 100 knih pohádek pro děti do nemocnic.
Váš Dr. Klaun ❤


13.05.  Již nějaký čas běží spolupráce mezi Go Freedom a Chance 4 Children.
Tomáš Adam, zakladatel Go Freedom, byl pozván na Chance 4 Children team building setkání, kde měl workshop pro zahraniční i českou skupinu na téma motivace a smysl v práci. "Miluji mluvit k lidem a bylo mi ctí se vrátit k prodeji, ve kterém jsem sám začínal. :-). Děkuji za tuto příležitost a hezká slova Manfredovi."
https://www.facebook.com/gofreedomcz/videos/2320888461301537/

08.05.  Máme to doma😉
Děkujeme Dětskému domu v Novém Strašecí za příjemný den.

03.05. Pohádky k dočmárání dorazily do Thomayerovy nemocnice v Praze. První čtení bude příště. Nemocnici se projekt čtení a kreslení s dětmi líbí, atmosféra je uvolněná a děti se "otvírají". Pohádky k dočmárání tak začínají novou kapitolu: čeká je oddělení psychiatrie. Martina si popovídala s terapeutkou o diagnózách a potížích dětí a roztřídily je spolu na 2 skupiny - pro každou skupinu budou zapotřebí odlišné pohádky. Oba druhy pohádek jsou součástí chystané knihy. Martina v případě potřeby speciálních pohádek nabídla jejich dopsání. Nebyly by součástí knihy, ale projekt je v samém začátku, takže možná povede k druhému dílu knihy anebo k samostatné brožuře pro Thomayerovu nemocnici, kdo ví 😉 Projekt Pohádky k dočmárání dávno přerostl původní záměr.... Jsme hrdi, že je Martina součástí týmu C4C.

 

28.04.  V tuto neděli proběhla team-buldingová akce v hotelu Panorama s našimi úžasnými promotéry a prodejci.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným. Jmenovitě Radce Szabové za velmi profesionální fotky, Lence Mrázkové (profesionální koučce a pořadatelce workshopů s dlouholetými zkušenostmi) a Tomáši Adamovi (zakladateli Go Freedom a profesionálnímu kouči) za velice inspirativní workshopy.
Také bychom rádi poděkovali hotelu Panorama za umožnění této akce.
Tým C4C

18.04.  
Děti z dětského domova a babičky z domova důchodců v Unhošti společně vytvořily tyto krásné zajíčky. Velikonoce můžou začít. 
Veselé Velikonoce všem. 🐣🐣🐣

12.04. 
Tento týden nám pomohli Ondřej Ládek / Xindl X a Zuz Jarošová vykouzlit úsměv na mnoha dětských tvářích.
Ondra navštívil dva dětské domovy, kde si s dětmi společně zazpíval a zahrál na kytaru.
Moc Ondrovi a Zuzce děkujeme za to, že si našli čas a podpořili mladé talenty.
Více o této krásné a smysluplné spolupráci najdete brzy na našich webových stránkách.01.04.  Ve znamení "Children 4 Ever!" 

Dr. Klaun v Oblastní nemocnici Kolín vykročil do nové éry klaunování. Právě zde totiž realizuje nový pilotní projekt Dr. Klauna s názvem „Children 4 Ever“.
Spoluzakladatel C4C Rafael J. Wojas a jeho partnerka Martina Včelišová zde vystupují jako dokonale vyvážený a koordinovaný klaunský tým – a to v náročném a zároveň novém prostředí.

Od podzimu 2018 tým klaunů Dr. Klauna v Kolínské nemocnici neomezuje svou osvědčenou „Terapii smíchem“ pouze na dětská oddělení, ale navštěvuje také starší lidi, z nichž mnozí čelí pocitům osamělosti, opuštění a dlouhým obdobím bez jakékoli návštěvy – což je v ostrém kontrastu s odděleními pro děti.
Právě tyto osoby začal Dr. Klaun navštěvovat. Osoby, které jsou často vážně nemocné a někdy bez velké naděje na návrat domů. Osoby, které vědí, že jejich příští cesta může vést například do stálé zdravotní péče nebo hospice. Mnohé z nich jsou trvale upoutány na lůžko. A sem přišli naši klauni rozdávat úsměvy, hrát na kytaru a zpívat písně, poslouchat vzpomínky z mládí hospitalizovaných seniorů, povídat si s nimi, hrát si s kostkami a podporovat jejich motorické i paměťové dovednosti prostřednictvím her – nebo prostě jen číst příběhy nebo zprávy.
Cokoliv, co jim udělá radost a co chtějí. Stávají se dětmi v každém věku. Po takových návštěvách se kolínskou nemocnicí nese neuvěřitelné množství dobré nálady a spokojenosti – a to v podmínkách, kde byste to sotva čekali. Když to člověk vidí, zdá se mu, že se vnitřní štěstí těchto starších pacientů odráží v jejich očích.

Se zkušenostmi nabytými v Kolínské nemocnici se tým těší na rozšíření iniciativy „Children 4 Ever“ do dalších nemocnic v České republice, kde Dr. Klaun působí.

Martina Pupcsiková a Zuzana Šrámková27.03.  Pohádky k dočmárání. 
V nemocnici v Kolíně se dnes předčítaly pohádky a děti od 3 do 18 let je následně kreslily. Zapojily se i 2 slečny ze zdravotní školy, které byly v nemocnici na praxi. Dnes Martina Pupcsiková nepředčítala sama, ale pomáhal ji i mužský hlas Lukáše, jenž začal s Chance 4 Children spolupracovat, a to v rámci programu Dr. Klaun, právě předčítáním knih v nemocnicích pro děti a seniory. A toto byla jeho premiéra. Vážíme si všech, kteří nabídnou svůj čas a pomoc nezištně.


13.03.  Umíte háčkovat?
Dívky z dětského domova v Unhošti se to učí od "svých" babiček z domova důchodců v Unhošti. Není to úplně jednoduchá záležitost, ale babičky byly trpělivě a dívky se snažily ze všech sil. :-)

08.03.  Metropolitní odborná umělecká střední škola v Praze 4 v zastoupená Jaroslavem a Petrem Kočkou již dlouhá léta spolupracuje s naší organizací. Umožnuje děvčatům, která mají zájem se stát kadeřnicemi, využít školní prostory, a to zcela zdarma. Pod vedením Hany Ciprové a Veroniky Stumpfové se v kadeřnickém kurzu děvčata učí tomuto krásnému řemeslu. Jsme vděčni za děti z dětských domovů i tým C4C.


05.03.  "Často mi lidé říkají : “ Tohle já bych nedal(a)“.
Tenhle můj splněný sen opravdu není vždy lehký, ale vždy je krásný... A co je na tom krásné ? Nikdy nevíte, koho potkáte, proti čemu budete stát čelem. Ať už je to bolest , úzkost, strach, samota, zahořklost, bezmoc... Pocit, že mohu předat kousek svého světla tam, kde je potřeba, a možná přes vše co jsem psala, uvidím ÚSMĚV. To je Vám neskutečně nádherné a návykové. 😀
Děkuji 💕 C4C za splněný sen."
(Poznámka od C4C: Děkujeme všem našim nadšeným klaunům. Na snímcích "klaunice" Martina Včelišová a Dagmar Strejčková)

21.02.  Rozdáváme radost v nemocnici v Kolíně.

28.02.  Zrodila se nová spolupráce 
Střední škola designu a řemesel Kladno a C4C začaly spolupracovat na podpoře talentovaných dětí z dětských domovů. Paní ředitelka Jana Bláhová a architekt Jiří Brynda, vedoucí ateliéru/oboru design interiérů, vylepují samolepku C4C na dveře školy, které jsou a zůstanou otevřeny dětem z dětských domovů.

01.03.  C4C ve spolupráci s Go Freedom odstartovala tento týden nový vzdělávací program pro dětské domovy. Hlavním záměrem tohoto porgramu je podpořit osobní růst jednotlivců, rozvíjet jejich talent a sny. Děti byly z pilotních návštěv nadšeny a my věříme, že se nám podaří tímto programem ulehčit jejich přechod do dospělého života. 

Založení projektu

Dear Manfred and dear Charity. The piano community around my project Prochazka svetem klaviru at www.evasuchankova.cz has been collecting money all December after purchasing the album of Czech Christmas Carols . We managed to collect 6500 CZK, that we now send to you as a New Year's present and wish you all the best for the new year and a thriving charity for all the children. With best regards, Eva Lorenc (Suchánková)

Procházka světem klavíru
6 500 Kč

přijemna paní

zuzka cervena
50 Kč

HAPPY BIRTHDAY, Jaroslav!
In memory of Jaroslav Pekna on the 65th anniversary of his birth.

Barbora Pekna
100 €

Díky Rafe za to co děláš

Tomáš Oplt
500 Kč

Moc hezké klaunovské představení trvající skoro hodinu. Dceři i mně to to udělalo opravdovou radost. Děkujeme.

Táta
500 Kč

Veselé vánoce a vše nejlepší v roce 2019.

Irena Moozová

Dekuji za navstevu me trilete dcery na JIP kladenské nemocnice. Moc ji to potěšilo a budu rád, kdyz me příspěvky pomohou udělat radost dalším dětem.

Ludek Prochazka
1 000 Kč

In memory of my wife Lenka Vitkova. She loved children.

Dárce
400 €