CZ / EN

Nadační Fond Chance 4 Children


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Pomůžete nám pomáhat?

Chance 4 Children (C4C) je nevládní humanitární organizací, v České republice a na Slovensku aktivní od roku 1997. Podporuje provoz tří programů zaměřených na pomoc především hospitalizovaným a sociálně znevýhodněným dětem: Doktor Klaun, Robin Hood a Odrazový můstek k životu.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Již déle než 20 let podává tým C4C pomocnou ruku dětem, které neměly tolik štěstí jako ostatní, a dává jim šanci uspět v životě. Pomůžete nám, abychom v tom mohli pokračovat i nadále? I malá pomoc dokáže mnoho:

  • za 250 korun můžete darovat měsíc vzdělávání společensky znevýhodněným dětem. Přečtěte si více zde.

  • za 500 korun sponzorujete jednoho z našich klaunů, kteří přinesou "terapii smíchu" do nejbližší nemocnice. Tím uděláte radost dětem, které se snaží překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici. Přečtěte si více zde.

  • když nám pošlete 1 000 korun, pomůžete jednomu dítěti se sociálním postižením získat jeden semestr vzdělávání, koučování a odborné přípravy k začlenění se do společnosti a prosazení na trhu práce. Přečtěte si více zde.
Můžete nám pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně. Vyberte si!
 
Pojďme společně změnit svět.

Za celý C4C tým 
Váš Manfred
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

18.04.  
Děti z dětského domova a babičky z domova důchodců v Unhošti společně vytvořily tyto krásné zajíčky. Velikonoce můžou začít. 
Veselé Velikonoce všem. 🐣🐣🐣

12.04. 
Tento týden nám pomohli Ondřej Ládek / Xindl X a Zuz Jarošová vykouzlit úsměv na mnoha dětských tvářích.
Ondra navštívil dva dětské domovy, kde si s dětmi společně zazpíval a zahrál na kytaru.
Moc Ondrovi a Zuzce děkujeme za to, že si našli čas a podpořili mladé talenty.
Více o této krásné a smysluplné spolupráci najdete brzy na našich webových stránkách.01.04.  Ve znamení "Children 4 Ever!" 

Dr. Klaun v Oblastní nemocnici Kolín vykročil do nové éry klaunování. Právě zde totiž realizuje nový pilotní projekt Dr. Klauna s názvem „Children 4 Ever“.
Spoluzakladatel C4C Rafael J. Wojas a jeho partnerka Martina Včelišová zde vystupují jako dokonale vyvážený a koordinovaný klaunský tým – a to v náročném a zároveň novém prostředí.

Od podzimu 2018 tým klaunů Dr. Klauna v Kolínské nemocnici neomezuje svou osvědčenou „Terapii smíchem“ pouze na dětská oddělení, ale navštěvuje také starší lidi, z nichž mnozí čelí pocitům osamělosti, opuštění a dlouhým obdobím bez jakékoli návštěvy – což je v ostrém kontrastu s odděleními pro děti.
Právě tyto osoby začal Dr. Klaun navštěvovat. Osoby, které jsou často vážně nemocné a někdy bez velké naděje na návrat domů. Osoby, které vědí, že jejich příští cesta může vést například do stálé zdravotní péče nebo hospice. Mnohé z nich jsou trvale upoutány na lůžko. A sem přišli naši klauni rozdávat úsměvy, hrát na kytaru a zpívat písně, poslouchat vzpomínky z mládí hospitalizovaných seniorů, povídat si s nimi, hrát si s kostkami a podporovat jejich motorické i paměťové dovednosti prostřednictvím her – nebo prostě jen číst příběhy nebo zprávy.
Cokoliv, co jim udělá radost a co chtějí. Stávají se dětmi v každém věku. Po takových návštěvách se kolínskou nemocnicí nese neuvěřitelné množství dobré nálady a spokojenosti – a to v podmínkách, kde byste to sotva čekali. Když to člověk vidí, zdá se mu, že se vnitřní štěstí těchto starších pacientů odráží v jejich očích.

Se zkušenostmi nabytými v Kolínské nemocnici se tým těší na rozšíření iniciativy „Children 4 Ever“ do dalších nemocnic v České republice, kde Dr. Klaun působí.

Martina Pupcsiková a Zuzana Šrámková27.03.  Pohádky k dočmárání. 
V nemocnici v Kolíně se dnes předčítaly pohádky a děti od 3 do 18 let je následně kreslily. Zapojily se i 2 slečny ze zdravotní školy, které byly v nemocnici na praxi. Dnes Martina Pupcsiková nepředčítala sama, ale pomáhal ji i mužský hlas Lukáše, jenž začal s Chance 4 Children spolupracovat, a to v rámci programu Dr. Klaun, právě předčítáním knih v nemocnicích pro děti a seniory. A toto byla jeho premiéra. Vážíme si všech, kteří nabídnou svůj čas a pomoc nezištně.


13.03.  Umíte háčkovat?
Dívky z dětského domova v Unhošti se to učí od "svých" babiček z domova důchodců v Unhošti. Není to úplně jednoduchá záležitost, ale babičky byly trpělivě a dívky se snažily ze všech sil. :-)

28.02.  Zrodila se nová spolupráce 
Střední škola designu a řemesel Kladno a C4C začaly spolupracovat na podpoře talentovaných dětí z dětských domovů. Paní ředitelka Jana Bláhová a architekt Jiří Brynda, vedoucí ateliéru/oboru design interiérů, vylepují samolepku C4C na dveře školy, které jsou a zůstanou otevřeny dětem z dětských domovů.

21.02.  Rozdáváme radost v nemocnici v Kolíně.

08.03.  Metropolitní odborná umělecká střední škola v Praze 4 v zastoupená Jaroslavem a Petrem Kočkou již dlouhá léta spolupracuje s naší organizací. Umožnuje děvčatům, která mají zájem se stát kadeřnicemi, využít školní prostory, a to zcela zdarma. Pod vedením Hany Ciprové a Veroniky Stumpfové se v kadeřnickém kurzu děvčata učí tomuto krásnému řemeslu. Jsme vděčni za děti z dětských domovů i tým C4C.


01.03.  C4C ve spolupráci s Go Freedom odstartovala tento týden nový vzdělávací program pro dětské domovy. Hlavním záměrem tohoto porgramu je podpořit osobní růst jednotlivců, rozvíjet jejich talent a sny. Děti byly z pilotních návštěv nadšeny a my věříme, že se nám podaří tímto programem ulehčit jejich přechod do dospělého života. 

05.03.  "Často mi lidé říkají : “ Tohle já bych nedal(a)“.
Tenhle můj splněný sen opravdu není vždy lehký, ale vždy je krásný... A co je na tom krásné ? Nikdy nevíte, koho potkáte, proti čemu budete stát čelem. Ať už je to bolest , úzkost, strach, samota, zahořklost, bezmoc... Pocit, že mohu předat kousek svého světla tam, kde je potřeba, a možná přes vše co jsem psala, uvidím ÚSMĚV. To je Vám neskutečně nádherné a návykové. 😀
Děkuji 💕 C4C za splněný sen."
(Poznámka od C4C: Děkujeme všem našim nadšeným klaunům. Na snímcích "klaunice" Martina Včelišová a Dagmar Strejčková)

Založení projektu

Moc hezké klaunovské představení trvající skoro hodinu. Dceři i mně to to udělalo opravdovou radost. Děkujeme.
Táta
500 Kč
Veselé vánoce a vše nejlepší v roce 2019.
Irena Moozová
Dekuji za navstevu me trilete dcery na JIP kladenské nemocnice. Moc ji to potěšilo a budu rád, kdyz me příspěvky pomohou udělat radost dalším dětem.
Ludek Prochazka
1 000 Kč
In memory of my wife Lenka Vitkova. She loved children.
Dárce
400 €