CZ / EN

Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

Měňte s námi Česko k lepšímu

Také chcete žít ve společnosti, kde většina lidí jedná svobodně a odvážně, přijímá odpovědnost za sebe a za své okolí, a kde je darování běžnou součástí života? Darujte Nadaci Via. Umění žít spolu a umění darovat v Česku rozvíjíme už přes dvacet let.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Svým darem přispějete k lepší náladě a lepším podmínkám pro život v naší republice. 

Společně přes 25 let podporujeme komunitní projekty a filantropii v ČR a otevíráme tak cesty k umění žít spolu a umění darovat. Od roku 1997 jsme podpořili na 8 tisíc projektů a iniciativ lidí, kteří se rozhodli změnit své okolí v lepší místo k životu.

Usilujeme o zlepšení vztahů mezi lidmi, propojování generací a posilujeme zájem lidí o místo, kde žijí. Podporujeme "aktivní sousedství", kde se lidé nebojí sami zapojit a ovlivňovat dění kolem sebe.
V našich programech pomáháme a podporujeme děti a mládež, aktivní skupiny lidí i obce jako celek. Poskytujeme nejen granty, ale také průběžnou pomoc, doprovázení a vzdělávání všem podpořeným projektům a iniciativám, aby byly dlouhodobě udržitelné.

Díky štědré pomoci dárců sledujeme za 25 let opravdovou změnu. Jak z původně docela obyčejných projektů a plánů vznikají stále odvážnější a s větším přesahem. Lidé pečují o parky, historické památky nebo otevírají knihovny široké veřejnosti. Upravují návsi, budují hřiště, altány a místa k společnému setkávání. Otevírají cesty do krajiny, vysazují aleje nebo obnovují mokřady a studánky.

V roce 2022 jsme díky Vám, našim dárcům, společně pomohli rozhýbat další místa. Podpořili jsme přes 430 sousedských iniciativ částkou téměř 16,5 milionu korun.

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit místa, kde je radost žít!

Foto podpořených projektů: Markoušovice, Bílá Voda, Kyjov u Krásné Lípy, Kunštát.

Příběhy podpořených naleznete na ViaBlogu Nadace Via.

 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Obdivuji vás, s jakou pokorou dokážete přijmout tuto těžkou životní zkoušku. Hodně sil !

Jiřina Slezáková
14 000 Kč

Příspěvek od tatínka - 97 let.

Tábor
1 000 Kč

Mnoho sil všem.

Marcela Velechovská
100 Kč

Myslíme na vás z New Orleans, USA.

Lucie Voelker
500 Kč

Drzim palce, nech sa z tohto nestastia rychlo zotavite.

Matus M (SVK)
1 000 Kč

Pomoc Moravě.

Milan Mencl

pro Moravu

Josef Lux
300 Kč

Pro obce zasažené tornádem. Nejste v tom sami!

Anna Dvořáková
1 000 Kč

Díky

Romana Poloprutská

I když jsem sama důchodce, jsem si jista, že moje rouškovné více potřebuje někdo jiný. Je hanebné kupovat si přízeň seniorských voličů tímto veskrze nesystémovým způsobem. Vím, že můj příspěvek je kapka v moři, ale věřím, že někomu alespoň na chvíli pomůže. Musíme si přeci pomáhat. Děkuji organizátorům podobných aktivit za možnost zůčastnit se. Magdalena Š, 65 let

Magdalena Šebestová
5 000 Kč