CZ / EN

Derbianus Conservation, z. s.


Životní prostředí Zvířata

Záchranný program antilopy Derbyho

Spolek Derbianus Conservation se již přes 17 let věnuje záchrannému programu kriticky ohrožené antilopy Derbyho. Západní poddruh této antilopy žije v pouze v Senegalu v počtu menším než 300 jedinců. Jediná populace antilop Derbyho v lidské péči žije v rezervacích Bandia a Fathala, kde se pod vedením našeho týmu jejich počet rozrostl na více než sto zvířat.

vybíráme od 21.12.2017
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Spolek Derbianus Conservation sdružuje studenty, vědce, odborníky i nadšence, kteří se chtějí věnovat ochraně biodiverzity a kterým není lhostejný osud kriticky ohrožené antilopy Derbyho. Budoucnost antilopy Derbyho závisí pouze na našem česko-senegalském týmu. 

Západní poddruh antilopy Derbyho se řadí mezi nejohroženější živočichy naší planety! Velkou nadějí pro tuto antilopu je její chov ve dvou senegalských rezervacích Bandia a Fathala. V rámci řízení chovu sestavujeme stáda podle rodokmenu jednotlivých zvířat. Věnujeme se ale i dalším aktivitám, které s ochranou biodiverzity a antilop souvisí. V rámci výzkumu se zabýváme především těmi oblastmi, které jsou prakticky využitelné při chovu a péči o antilopy Derbyho a další ohrožené druhy. Vedle spolupráce s akademickou obcí se Derbianus Conservation orientuje i na přiblížení vědecké činnosti široké veřejnosti. Naše vzdělávací programy vychovávají nové nadšené ochránce přírody nejen v Senegalu, ale i v České republice. 

Afrika pro nás není vzdálený konec světa, ale součást životního prostředí, které je na celém světě jenom jedno, a jeho ochranou zajišťujeme lepší budoucnost nám i našim blízkým všude na světě.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Na podporu aktivit záchrany Antilopy Derbyho :)
Hynek Roubik
10 €
Hodně štěstí antilopám i jejich zachráncům :)
Petr Zaoral
1 000 Kč