Slezská diakonie


Lidé s postižením

Zahradničit může každý

Díky Vaší podpoře budeme schopni pořídit vyvýšené záhony, kde budou moci klienti Slezské diakonie EFFATHA Nový Jičín, lidé se zdravotním postižením zahradničit. Většina z nich má zhoršenou mobilitu a tak běžné záhony jsou pro ně velice náročné a pro mnohé z nich nemožné pro jakoukoli práci. V zahradnictví pěstují klienti vše, co můžeme nadále využít pro další zpracování, např. ovoce na džemy, bylinky na masti a sirupy, zeleninu pro spotřebu nebo na šťávy apod.. Kienti mají pocit vlastní užitečnosti, seberealizace. Navíc jde o reálnou práci, která může směřovat k nalezení práce na otevřeném trhu práce.

vybíráme od 8.12.2017

Zahradničit může každý

Díky vyvýšeným záhonům budou moci klienti střediska Slezské diakonie EFFATHA Nový Jičín, lidé se zdravotním postižením zahradničit.
5 100 Kč
vybráno 26 % z 20 000 Kč

zbývá

71 dní

přispělo

12 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Díky vyvýšeným záhonům (4-5ks) budou moci klienti Slezské diakonie střediska EFFATHA Nový Jičín, lidé se zdravotním postižením zahradničit. Většina z nich má zhoršenou mobilitu a tak běžné záhony jsou pro ně velice náročné a pro mnohé z nich nemožné pro jakoukoli práci. V zahradnictví pěstují klienti vše, co můžeme nadále využít pro další zpracování, např. ovoce na džemy, bylinky na masti a sirupy, zeleninu pro spotřebu nebo na šťávy apod.. Kienti mají pocit vlastní užitečnosti, seberealizace. Navíc jde o reálnou práci, která může směřovat k nalezení práce na otevřeném trhu práce.
DSC-7141.JPG-FmWVn6J09sohxW9q8zrTPZK1.JPG
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu