Hlídač státu, z.ú.


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Sympatizujeme s dětmi i dospěláky ze ZŠ Plynárenská

Mají jít do plynu. Hodil by tam granát. Jedna fotka prvňáčků v novinách a tolik rasistického hnusu. Že mezi sebou máme lidi, kteří jsou schopni se takhle vyjadřovat o dětech, to víme. Ale že na to nereagují politici? Že se těch dětí vlastně nikdo nezastal? Tak se musíme ozvat sami. Pošlete klidně symbolickou částku (o peníze tu fakt nejde), pokud vám to ticho kolem ZŠ Plynárenská také vadí. Rasismus není v naší společnosti norma. Ještě pořád ne. Za vybrané peníze se prvňáčkům přispěje na výlet i na lepší vybavení školy.

vybíráme od 22.11.2017
60 561 Kč

přispělo

181 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Dneska vás potřebuju.
Někdy je mi ze situace v Česku opravdu těžko. Ne kvůli volbám. Ne kvůli prezidentovi. Kvůli nám. Škola u Teplic. Nadávky, výhrůžky na adresu dětí (článek zde). Granáty a plyn. Když už si vysvětlím, že je to lokální výron frustrace a čekám její hromadné odsouzení, slyším jen ohlušující ticho. Je mi zle z takového ticha. 
Je čas si to říct na rovinu. Když vidíme zlo a mlčíme, jsme sami součást zla. Udělat jen to málo jako říct "je hnus navážet se do dětí, natož jim přát plyn" snad nevyžaduje velkou osobní oběť. Stále snad jsme země, kde se smí ohrožování dětí odsoudit. Proč jsme to teda neudělali?
Já původně pod dojmem své nevýznamnosti. Co koho zajímá můj pohled. Ale včera mi došlo, že čekám marně na to, až se dětí zastane někdo významnější. A tak jsem do té školy napsal s pár slovy podpory a otázkou, zda pro ně mohu něco udělat. Na něčem jsme se dohodli nebo dohodneme, to zařídím. Vás potřebuju na to, abych věděl, že nejsem sám. A ty děti a učitelé vás potřebují.

Vyndejte z kapsy mobil, spusťte bankovní aplikaci. Vyndejte platební kartu. A přispějte symbolickou částkou. Desetikačku. Stovku. Já tam zatím pošlu tisícovku. Jak kdo chcete, jak kdo můžete - nejde ani tak o částku (sám nevím, co je dneska optimální dar), jako o to, že to uděláte. Já peníze 1.12.2017 sečtu a za nás všechny pošlu do té školy a vyřídím darovací smlouvu (což je důvod, proč nemůžete peníze posílat přímo jim, musí se vyřídit smlouva).

Těžko vybereme peníze tak, aby se něco velkého změnilo. Nepostaví za ně nový barák, ale možná si líp vybaví učebnu počítačů, kterou chtějí dělat. O tom, na co přesně se peníze použijí, budu se školou ještě jednat, mají mnoho dobrých možností, kam je dát pro blaho všech dětí. Postupně o tom napíšu více.
Důležité ale je, že uvidí, že nejsou sami. Uvidím to já. Uvidíme to my.

Původně jsem tuto sbírku spustil jen mezi svými přáteli. Vybrali jsme půl milionu korun. Tohle je místo, kde můžou přispět i lidé, se kterými se neznám a kterým nejsou verbální útoky vůči dětem lhostejné.

Pokud vás zajímá, jak sbírka probíhá, informace průběžně publikuju na Facebooku a časem zjistím, jak se dají přidávat tady. 

Patrick Zandl 
bezvýznamný občan České republiky

PS: Může se stát (a já to dost chápu), že už nechce dělat převody viditelně přes banku, ale raději anonymně. Takže peněženky na nejběžnější kryptoměny:
Bitcoin: 1CoKtG1Pj8LAr1KXX8siMRXQvjq2MVqFXc
Litecoin: LaUh9LewcSvUPogwxBGctQ42Ceh4xt2aFo
Ethereum: 0xd74F8dB4D9190BfeD5C09abb494EcC04fAAC93C1
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
5de za Vinoř (Vesna, Lula, Květák, Vlasta) good night white pride *
Vlasta Škopek
50 Kč
Nebojte děti, ještě nám všem úplně nešvihlo.
Daniel Rufer
100 Kč
<3
Josef Štěpánek
500 Kč
příspěvkem chci vyjádřit postoj vůči rasismu , xenofobii a hlouposti
Marie Cetlová
500 Kč
myslím, že sbírka nic nevyřeší, potřebujeme masivní investice do školství, aby se konečně společnost zbavila dědictví komunismu, kam určitě patří i deformace osobnosti, která hledá, na kom by si vybila svou vlastní frustraci... Ale víc než poslat peníze teď neumím.
Dárce
1 500 Kč
Víc takových projektů, přeji hodně úspěchů.
Robert Kukula
Jste úžasné děti! Přeji vám, ať máte pohodový a klidný život a ať vás škola vždy baví!
Martin Komínek
100 Kč
Na různobarevnost teplických dětí
Eva Cieslarová
500 Kč
Zaokrouhluji na 130, 13 000 by bylo lepší... Ať se daří!
Martin Hollein
300 Kč
Za to co z dětí vyroste můžeme my
Radek Peterka
10 Kč