MOST ProTibet, o. p. s.


Zdraví Senioři

Společně jim zatopíme

Když k nám přichází sychravý podzim, v Himálaji už dlouho mrzne. Tibetští senioři žijící v oblasti Ladakhu nemají dostatek finančních prostředků a schopností si pořídit sami otop na zimu. Záleží nám na jejich zdraví. Zatopíme jim společně?

vybíráme od 3.11.2017

Společně jim zatopíme

Chci podpořit tibetské seniory.
23 840 Kč

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zabýváme se zlepšováním životních a zdravotních podmínek tibetských seniorů.
Zima v Himálaji trvá více než sedm měsíců a teploty klesají někdy i pod mínus 35 stupňů. Tibetští senioři žijící v oblasti Ladakhu nemají dostatek finančních prostředků ani energie a schopností, aby si zajistili dostatek otopu na zimu.

Ve výšce kolem 3 500 metrů nad mořem v krušné himálajské zimě se topí buď dřevem, které je drahé a dováží se z daleka nebo sušeným trusem. Ten se však v poslední době pančuje pískem, aby byly váhy těžší. Seznamujeme se s tematikou místních a jejich potřebami a otop na zimu je jednoznačně důležitou komoditou, která pomáhá předcházet mnoha zdravotním problémům (bolest kloubů, oslabení organismu a další). S nedostatkem tepla v domácnostech souvisí následné dlouhodobé zdravotní problémy.

Ve spolupráci s exilovou vládou jsou pytle s trusem a v poslední době také dřevo distribuovány až 70 potřebným rodinám. Ovšem množství, které by bylo potřeba na celou dobu je mnohem větší. také jsme se po dvou letech dostali až k nomádům, kde je mnohem větší a delší zima. tam je také potřeba pomoci.

Pojďme společně zatopit tibetským seniorů a nomádům!Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

K daru koz ještě nějaké to teplo posílám.

Petra Vilímková
500 Kč

Ráda bych poslala teplo, které zahřeje stařečky a stařenky i u srdce. Fabi

Jitka Fabiánová

když můžu pomůžu

Martin Strážnický

Kéž jsou všechny bytosti šťastni ;-) :-)

Matěj Macíček
300 Kč

Tak jsem si škrtl :-)

Norbert
250 Kč