ROMEA, o.p.s.


Vzdělávání a výzkum

Společně to dokážeme - pravidelně pro stipendijní program

Staňte se pravidelným dárcem romského stipendijního programu. Budujte s námi dlouhodobě střední vrstvu Romů.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Vstoupili jsme do pátého roku podpory romských studentů a studentek s dobrými studijními výsledky, kteří by si kvůli špatné finanční situaci rodiny nemohli studium dovolit. Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní. Současně s tím se potýkáme s faktem, že kromě Nadace Albatros, nadace Psaní pomáhá a nadace Sova,  nás žádné další české nadace, u kterých jsme žádali o grant nebo s nimi jednali,  podpořit nechtějí.

Jsme jednou z prvních romských organizací, která se vydala cestou online individuálního dárcovství. Proto jsme odkázáni na podporu vás, jednotlivých dárců. A my již víme, že společně s vámi to dokážeme. Dokázali jsme to v minulých letech a věříme, že to dokážeme i nyní.

V současné době se chceme soustředit převážně na dlouhodobou a pravidelnou podporu dárců, kteří budou stipendijní program podporovat měsíčně menší částkou. To nám pomůže diverzifikovat portfolio jeho  financování. 

 Kdybychom dosáhli toho, že nás bude měsíčně podporovat 500 dárců částkou 250 Kč, zajistíme tak financování třetiny programu.

 Každoročně se o stipendium hlásí až 150 studentů. Letos se jich přihlásilo 200 - středoškoláků, vysokoškoláků i studentů VOŠ.

Oborná komise složená z vysokoškolsky vzdělaných hodnotitelů vybírá stipendisty podle prospěchu, sociální situace uchazečů a motivační eseje ke studiu.

Vaše dary pomáhají srovnávat rozdílné startovací podmínky romských studentů a přinášejí každoročně pozitivní výsledky.

Cílem stipendijního programu organizace ROMEA je dlouhodobé rozšiřování střední vrstvy Romů. Investice do vzdělání je nejlepší možnou cestou, jak se vymanit z chudoby, předsudků  a stereotypů o Romech, kterým čelí nejen naši studenti, ale romská národnostní menšina jako celek. Věřte nebo nevěřte, i romské děti mají své sny. A my jim společně s Vámi můžeme v naplnění jejich studijních snů pomoci.

Děkujeme Vám za Vaši pravidelnou měsíční podporu.

Více se o projektu můžete dozvědět na stránkách www.romskastipendia.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji všem studentům hodně štěstí na jejich cestě za kvalitním vzděláním.

Hana Losenicka

Důvěra má smysl.

Ludmila Lipska
10 000 Kč

Nevzdávejte se při prvním neúspěchu. Studujete pro sebe, ne pro titul nebo úspěch, ale pro to aby vás studium obohatilo o rozvoj vaší inteligence a růstu. Nic vás neodradí, pokud vaše víra nevydrží. Začátky jsou jako nové neochozené boty. Zprvu tlačí, ale potom se podají. Na vysokých školách nedostudují průměrní studenti, ale ti co nemají vůli. UŽ TED JSEM NA VÁS PYŠNÁ. Mgr. Albína Tancošová

Albína Tancošová
100 Kč

Skvělý projekt!

Jakub Terš

Držím palce!

Adrian Altman

Preji fajn studium!

Naiia
500 Kč

Vzdelani je nejlepsi cesta k lepsimu zivotu, proto fandim tomu, co delate!

Dárce

Super projekt, přeju hodně zdaru!

Adam Zábranský
2 000 Kč

Přeji hodně úspěchů ve studiu

Nada Nada
777 Kč

Preji vam at sezenete dalsi pravidelne darce a stipendium muzete poskytnout co nejvice studentum.

Dárce