CZ / EN

Slovo 21, z. s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Doučování romských studentů na maturitu a k příjimacím zkouškám na VŠ

V rámci projektu Dža dureder nabízíme pomoc s přípravou a doučováním romských dětí na základních školách a romských středoškolských studentů na maturitu a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Smyslem naší práce je pomáhat romským dětem zvládat potřebné učivo, připravovat je na další studium a motivovat celkově ke vzdělání. Naším cílem je, aby studenti úspěšně zakončili středoškolské studium maturitní zkouškou a dále ve studiích pokračovali na vysoké škole.

vybíráme od 20.10.2017
4 600 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Osobní příběh

Později jsem se dozvěděl o jejich přípravných kurzech na vysoké školy, což jsem využil a velice mi to pomohlo dostat se na vysokou školu.  V dalších letech jsem se sám stal tutorem a začal doučovat romské studenty v Táboře a v Praze, kam jsem se přestěhoval na kolej. Spolupráce s romskou mládeží mě bavila, protože v tom vidím potenciál. Dalším rokem jsem se stal mentorem v mentoringovém programu pro romské žáky základních škol v Praze.

Díky Slovu 21 jsem také mohl strávit 11 měsíců na stáži na Velvyslanectví Spojených států amerických, což mě velice obohatilo a ukázalo mi to směr, kam směřovat dále.

Michal Mižigár
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za Vaši práci!

Martina Křížková
500 Kč