CZ / EN

Slovo 21, z. s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Dža dureder - Pokračuj: doučování romských žáků ZŠ a studentů SŠ

Podporujeme vzdělávání žáků 1. - 9. tříd základních škol, včetně přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Doučujeme i studenty středních škol a podporujeme je v nástupu na vysoké školy. Za posledních 16 let naší podporu využilo přes 1.000 romských žáků a studentů z celé České republiky. Z toho se na vysoké školy zapsalo 150 studentu a na střední školy více než 130 žáků.  Někteří z nich jsou teď novináři, manažeři, učitelé, sociální pracovníci... Aktuálně pracujeme s 80 dětmi, kteří se doučují z češtiny, matematiky, angličtiny a dalších předmětů. Prostředky které zatím máme nejsou bohužel dostačující a proto se s prosbou o podporu obracíme i na vás. Možná někomu změníte život. 

vybíráme od 20.10.2017
14 520 Kč

přispělo

17 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Osobní příběh


Do Slova 21, které jsem znal z televize jako pořadatele festivalu KHAMORO, jsem začal docházet na přípravné kurzy na vysoké školy. Díky doučování, kterým jsem ve Slovu 21 prošel, dnes dokončuji magisterské studium v Budapešti.  Po úspěšném nástupu na bakaláře na FF UK jsem se sám stal tutorem a začal doučovat romské studenty v Táboře a v Praze, kde jsem byl na koleji. Spolupráce s romskou mládeží mě bavila, protože v tom vidím potenciál. V následujícím roce jsem zapojil do mentoringového programu pro romské žáky základních škol v Praze.


Díky Slovu 21 jsem také mohl strávit 11 měsíců na stáži na Velvyslanectví Spojených států amerických, což mě velice obohatilo a pomohlo mi v dalších životních krocích.
Michal Mižigár
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

PF2021

Karel Vyhnal
1 000 Kč

Díky za ta doučování!

Dárce

Díky za Vaši práci!

Martina Křížková
500 Kč