Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Motivační balíčky pro lidi bez domova

Motivovat a chránit aneb namíchej koktejl zdraví lidem bez domova.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Koupí motivačního balíčku povzbudíte konkrétního člověka bez domova k účasti na preventivní lékařské prohlídce.

Jak to bude fungovat?
Lidé bez domova se dozví od terénních pracovníků, že návštěvou praktického lékaře dostanou po preventivní prohlídce přímo v ordinaci „motivační balíček“, ve kterém bude stravenka na nákup potravin, vitamíny. Budou se moci zaregistrovat v ordinaci praktického lékaře, využít hygienického zařízení (sprchy, čistého oblečení) a svoji životní situaci konzultovat se sociálním pracovníkem. Účast na preventivní lékařské prohlídce tak přispěje ke zlepšení zdravotního stavu člověka bez domova a zároveň pomůže i k prevenci šíření infekčních chorob mezi další lidi.

Vybrat si můžete z několika našich balíčků.

vitamíny a volně dostupné léky (90 Kč) - Váš dar pomůže 1 člověku v nouzi, který získá balíček vitamínů a léků (paralen, kapky na kašel apod.) na 1 měsíc.

stravenka na nákup jídla (100 Kč) - Váš dar pomůže 1 člověku v nouzi, který dostane stravenku v hodnotě 100 Kč na nákup jídla.

vakcína proti chřipce (150 Kč) - Váš dar pomůže naočkovat 1 člověka v nouzi proti chřipce. Toto očkování není hrazeno z pojištění. Lidé bez domova mají zvýšené riziko chřipky - zejména ti, co využívají denní centrum a noclehárnu, jsou tam těsné kontakty většího množství lidí. Chceme tímto zabránit šíření chřipky jak mezi lidmi v našich centrech, tak i mezi běžnou populaci.

extra koktejl zdraví - vše a ještě něco navíc (400 Kč) - Zahrnuje balíček vitamínů a léků, stravenky a očkování pro 1 člověka v nouzi plus navíc zdravotnický materiál (obvaz, náplast, desinfekce) pro ošetření drobných ran.


Příběh pana Mirka
Pan Mirek přišel k nám do ordinace na preventivní prohlídku a řekl mi: „Víte, paní doktorko, já se vám přiznám, nebýt toho motivačního balíčku, tak bych sem nešel, ale nemám teď před důchodem peníze a nedostanu se ani na noclehárnu, nemám na jídlo.“ 
Pana Mirka jsme vyšetřili od hlavy k patě a provedli doplňující vyšetření, zjistili jsme, že má vysoký tlak, šelest na srdci a změny na EKG. Hned jsme ho začali léčit a až přijde na výsledky laboratoře, budeme ho posílat na kardiologii. Kdyby pan Mirek nepřišel, mohl by se dostat do těžkého zdravotního stavu. 
Příběh pana Mirka krásně potvrzuje, jak i vnější motivace může přispět ke zlepšení zdravotního stavu.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Proti chřipce!
150 Kč
Pěkné svátky
Když se člověku daří, měl by se podělit. Nezáleží na výši částky. Záleží jen na tom, že Vám záleží na lidství. Krásné svátky a nejen ty. :)