Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Motivační balíčky pro lidi bez domova

Motivovat a chránit aneb namíchej koktejl zdraví lidem bez domova.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Koupí motivačního balíčku povzbudíte konkrétního člověka bez domova k účasti na preventivní lékařské prohlídce.

Jak to bude fungovat?
Lidé bez domova se dozví od terénních pracovníků, že návštěvou praktického lékaře dostanou po preventivní prohlídce přímo v ordinaci „motivační balíček“, ve kterém bude stravenka na nákup potravin, vitamíny. Budou se moci zaregistrovat v ordinaci praktického lékaře, využít hygienického zařízení (sprchy, čistého oblečení) a svoji životní situaci konzultovat se sociálním pracovníkem. Účast na preventivní lékařské prohlídce tak přispěje ke zlepšení zdravotního stavu člověka bez domova a zároveň pomůže i k prevenci šíření infekčních chorob mezi další lidi.

Vybrat si můžete z několika našich balíčků.

vitamíny a volně dostupné léky (90 Kč) - Váš dar pomůže 1 člověku v nouzi, který získá balíček vitamínů a léků (paralen, kapky na kašel apod.) na 1 měsíc.

stravenka na nákup jídla (100 Kč) - Váš dar pomůže 1 člověku v nouzi, který dostane stravenku v hodnotě 100 Kč na nákup jídla.

vakcína proti chřipce (150 Kč) - Váš dar pomůže naočkovat 1 člověka v nouzi proti chřipce. Toto očkování není hrazeno z pojištění. Lidé bez domova mají zvýšené riziko chřipky - zejména ti, co využívají denní centrum a noclehárnu, jsou tam těsné kontakty většího množství lidí. Chceme tímto zabránit šíření chřipky jak mezi lidmi v našich centrech, tak i mezi běžnou populaci.

extra koktejl zdraví - vše a ještě něco navíc (400 Kč) - Zahrnuje balíček vitamínů a léků, stravenky a očkování pro 1 člověka v nouzi plus navíc zdravotnický materiál (obvaz, náplast, desinfekce) pro ošetření drobných ran.


Příběh pana Mirka
Pan Mirek přišel k nám do ordinace na preventivní prohlídku a řekl mi: „Víte, paní doktorko, já se vám přiznám, nebýt toho motivačního balíčku, tak bych sem nešel, ale nemám teď před důchodem peníze a nedostanu se ani na noclehárnu, nemám na jídlo.“ 
Pana Mirka jsme vyšetřili od hlavy k patě a provedli doplňující vyšetření, zjistili jsme, že má vysoký tlak, šelest na srdci a změny na EKG. Hned jsme ho začali léčit a až přijde na výsledky laboratoře, budeme ho posílat na kardiologii. Kdyby pan Mirek nepřišel, mohl by se dostat do těžkého zdravotního stavu. 
Příběh pana Mirka krásně potvrzuje, jak i vnější motivace může přispět ke zlepšení zdravotního stavu.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Všichni si zasloužíme druhou šanci, mnozí i tretí...
Vendula Havlikova
400 Kč
Přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce 2018.
Alena Štemberová
100 Kč
Má to smysl!
400 Kč
S pozdravem a díky AS za služby lidem v nouzi!
Daniel & Daniela Münichovi
5 000 Kč
Nikdy nevíme, kdy budem v jejich situaci my. Každá koruna pomůže a kdo ví, třeba jim ten můj/váš příspěvěk změní život a odlepí je od dna. Každej by měl dostat šanci na nový život, na nový začátek. Ať se daří! :)
Pavča
Na nákup dobrých výživných věcí a nějaké malé sladkosti :)
Soňa Kerner
100 Kč
Moc děkuji za možnost pomoct a za organizaci zdravotních balíčků! Velmi oceňuji, že někdo pečuje preventivně o zdraví lidí bez domova, kteří se ke zdravotní péči dostanou často až v akutní situaci a v špatném stavu. Děkuji a přeji krásný advent a Vánoce!
Doufám, že to někomu pomůže:) Veselé Vánoce.
Hana Housarová
150 Kč
Preji vse nejlepsi. Ne "jen" v dobe adventu.
1 000 Kč
preji vsem jen to nejlepsi :-)
Robert Prokeš