ROMEA, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací

Podpořte pravdivé zpravodajství o Romech - Romea.cz

Jako jediný zpravodajský server v České republice se již 19 let zabýváme systematicky monitorováním obrazu Romů. Píšeme o životě Romů s potřebnou znalostí tématu, která mnohdy chybí velkým zpravodajským serverům. Jsme tak protiváhou těch, kteří neobjektivními články přispívají k vytváření negativního obrazu Romů a jejich paušalizace. Jsme místem, kam se čtenář (divák) obrátí, pokud chce najít důvěryhodnou informaci, analýzu, zasvěcený pohled, názor, podstatnou diskusi.

Podpořte zpravodajský server Romea.cz

Podpořte pravdivé zpravodajství o Romech. Přidejte se k nám a podpořte činnost zpravodajského serveru. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Došli jsme v rozvoji na jakousi hranici. Za 19 let jsme si vytvořili jméno a respekt, získali mnohá ocenění a dosáhli důležitých úspěchů.

Potřebujeme však další kvalitativní skok ve vývoji – pro udržení a rozšíření čtenářské obce, pro nové možnosti fundraisingu a samozřejmě pro dosahování našich cílů – zlepšování mediálního a společenského obrazu Romů. 

Obraz Romů v médiích není pravdivý, podstatná témata nejsou dostatečně zastoupena a vysvětlena. Zpravodajský server Romea.cz pracuje na tom, co na mediálním poli přísluší médiím veřejné služby. Ta to dnes ale neplní a pokud ano, tak jen z části.

Romea.cz chce být tím médiem, kam se čtenář, divák, posluchač obrátí, když chce najít důvěryhodnou informaci, analýzu, zasvěcený pohled, názor, podstatnou diskusi. Nemá být pouze „proromským“ aktivistickým médiem, ale otevřeným prostorem, který se snaží o objektivní pohled. Vypadá to jako idealistický nedosažitelný úkol, který nelze naplnit s několika málo novináři. 

Přidejte se k nám a podpořte činnost zpravodajského serveru. Chceme zapojit do činnosti více novinářů a odborníků, kteří budou psát a publikovat články a zprávy na serveru Romea.cz.

Budete se tak společně s námi díky vašemu daru podílet na změně mediálního obrazu Romů v České republice. Děkujeme! 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobrý den, jmenuji se Pavel K. a absolutně miluji vaši reportáž a experiment s Panem Černým ve článku "VIDEO: Je zakleknutí bezpečná policejní technika? Podle policejního instruktora ano. Ve Francii, v Hongkongu a částečně v USA je zakázaná."

Já jsem drobný youtuber, který se baví s profesorem z Kalifornské univerzity a někdy dalšími hosty na podcastu o pár tématech, které jsou relevantní pro americké publikum. A musím říci, že vaše reportáž by měla jít vzorem, jak probíhá správná novinařina. Vaši američtí kolegové by si měli z vás vzíti příklad.

Proto bych se rád zeptal, jestli by vám přespříliš nevadilo, kdybych si vaše videa "půjčil" a přeložil je? Přidal tam titulky (samozřejmě s kreditem vám a i odkazy na váš článek a se zmínkou aby lidé darovali).

Videa jsou skvělá a věřím že toto by mělo být přístupné pro celý svět, ne jen pro Česko. Tato práce byla od vás extrémně dobrá. Rád bych také začal tímto diskuzi mými videi na téma rasismu v Čr. Kterému jsou naši Romští spoluobčané absolutně vystaveni. Ale podle mě je důležité, aby tato diskuze byla vždy založena na pravdě a rozumu. A přesně to reprezentujete ve vaší reportáži. Na rozdíl od vašich kolegů z Washington Post, Guardian, atd. Kteří "opomíjí" velice důležitá fakta a tímto jen a pouze nahrávají ultrapravicovým skupinám na jejich odpornou propagandu.

S přáním pěkného dne, Pavel K.

P.S. Pokud by jste nesouhlasili s mým zveřejněním a překladem na mém kanále "Logical Checkmate", tak bych vás chtěl velice poprosit, jestli by jste tento překlad nemohli zveřejnit na vašem kanále. Ať už můj, nebo váš vlastní.

P.P.S. Omlouvám se za pravopis, ale již roky mluvím více anglicky a nebo německy jak česky. :D

Pavel K
1 000 Kč

Díky!

David
500 Kč

Díky!

Adam Smeták

Díky Romee za jejich práci a všem, kteří přispěli v mém malém osobním crowdfundingu na tento dar!

Barbora Tauerová
1 600 Kč

Po podpoře romských studentů (jsem učitel z České Třebové; na které z nich jsem pyšný!) chci aspoň symbolicky podpořit i mediální pravdu. Nesmí být slabší než lež. Děkuji. DRŽTE SE!

Dárce
1 000 Kč