Psí život, z.s.


Zvířata

Miluška

Pomozte nám zachránit kočku Milušku, kterou srazilo auto!

vybíráme od 13.9.2017

Pomozte nám zachránit Milušku!

Miluška po doléčení a po operaci může vést zase normální život. Pomozte jí v tom a pošle dar na její léčbu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Milušku jsme přijali do péče od lidí bez domova po té, co jí srazilo auto. Kočičku jsme okamžitě odvezli na veterinární kliniku, kde rentgeny ukázaly, že má tříštivou zlomeninu pánve, což se ale paradoxně ukázalo jako to nejmenší...

Miluška zároveň totiž bojuje s celkovým vnitřním onemocněním. Při příjmu měla horečku a pak přestala i přijímat potravu. Rozbory krve ukázaly, že Miluška má velmi nízké hodnoty červených a bílých krvinek. Podrobným vyšetřením a různými testy bylo vyloučeno jak vnitřní krvácení, tak obvyklé kočičí nemoci jako FIV (kočičí AIDS), FeLV (kočičí leukémie)... Milušce byla nasazena sada antibiotik, infuze a další léčba, ale i přesto měla stále kriticky nízké hodnoty krvinek. Zásadním problémem bylo, že u Milušky nedocházelo k obnově těchto krvinek, a proto musela podstoupit celkem tři transfuze od tří různých dárců.  Po třetí transfuzi a po radikální změně terapie (která byla poslední možností) jsme čekali,  zda Miluška zareaguje na tuto terapii a organismus začne sám tvořit vlastní krevní buňky. A stal se zázrak - hodnoty bílých i červených krvinek jsou nyní i po několika dnech stále v normě! :-) Miluška zabojovala a máme tedy konečně naději, že to celé zvládne. Není to jisté na sto procent, šance jsou nyní ale velké. Nemá už teplotu, normálně přijímá potravu a mohla být i odpojena z infuzí. Miluška je nyní jak vyměněná, je veselá, hodně kontaktní, hodně jí a i jen na pohled je změna vidět :-) Otevřená rána na noze, která vznikla po srážce s autem, už je také skoro zahojená (noha byla při příjmu sedřená úplně až na kost).


Milušku tedy čeká po doléčení ještě ortopedická operace pánve... Bude to složitější zákrok, ale zkušený ortoped jí zvládne tak, že Miluška bude moct v budoucnu vést úplně normální život. Je jí teprve rok a má před sebou ještě dlouhý spokojený život. Po 14 dnech léčby činí náklady na záchranu jejího života téměř 10.000 Kč a ještě nejsme u konce. Milušku navíc čeká operace pánve, která se také bude pohybovat kolem 10.000 Kč. Budeme proto rádi, když Milušce s léčbou pomůžete.

S lidmi bez domova jsme se dohodli, že po doléčení Milušce najdeme novou rodinu a ke svým majitelům "na ulici" se tedy již nevrátí. Oni sami mají koček více a Miluška bude potřebovat delší dobu na rekonvalescenci a sami lidé bez domova vědí, že návrat na ulici by pro ní nebyl dobré řešení.

Mockrát za Milušku děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Brzké uzdravení malička

Katerina Kleiblova
250 Kč

Hodně zdravíčka přejeme

Simona Vojtíšková
250 Kč

Posláno a brzké uzdravení ❤️

Jarka Klabouchová
250 Kč

Držím Milušce pěsti, ať vše zvládne a je zase zdravá.

Veronika Farská
250 Kč

Brzo se uzdrav Miluško!

Olga Pavlíková
2 000 Kč

Gute Besserung !!

Dárce
500 Kč

Hodně štěstí, Miluško <3

Michaela Janků
500 Kč

Ať se brzy uzdraví zlatíčko krásný.. ..

Riana Chanova
1 000 Kč

Uzdrav se Miluško :-*

Soňa Fridrichová

držím palce, ať se z toho dostane!

Alžběta Felixová
1 000 Kč