CZ / EN

Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Ordinace pro lidi bez domova

Přispějte na vznik a provoz ordinací praktického lékaře pro lidi bez domova.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Armáda spásy několik let pracuje na vytvoření komplexní zdravotní péče o lidi bez domova. Tito lidé trpí často různými chorobami a bohužel také velmi často nemohou nebo nechtějí vyhledat lékařskou pomoc. Proto Armáda spásy cítí velkou potřebu vybudovat a věnovat se intenzivně zdravotní péči do budoucna. V současné době provozujeme naši první ordinaci praktického lékaře v Ostravě a plánujeme otevření další ordinace v Brně, která bude určena pro lidi bez domova, sociálně vyloučené, osamělé seniory a klienty azylových domů. Cílem této preventivně léčebné péče je zejména možnost efektivně řešit problematiku bezdomovectví v rámci komplexního týmu - lékař, sestra, sociální pracovník, terénní pracovník, zároveň také zlepšit zdravotní stav a informovanost o zdraví sociálně vyloučených osob, snížení invalidizace bezdomovectví a prevence šíření infekčních chorob v populaci. Více o ordinaci.

Více informací o provozu naší první ordinace v Ostravě se dozvíte ve video rozhovoru s naší lékařkou od společnost Fabex Ostrava. Děkujeme.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Prosím chtěl bych vědět kam můžeme s maminkou přinést spacák pro lidi na ulici.Jsem z Plzně, teď jsem zaslali alespoň 300 korun.Anděla a Michael Bednářovi

Anděla Bednářová
300 Kč

Ráda jsem alespoň trochu přispěla na dobrou věc

Hela

Přeji Vám hodně štědrých dárců a k tomu hodně zdraví, Daňková

Marie Daňková
300 Kč

Jsem ráda, že mohu alespoň takto přispět. Doufám, že síť ordinací praktických lékařů pro bezdomovce, osoby soc. vyloučené nebo soc. vyloučením ohrožené bude v dohledné době dostupná po celé ČR. Jako společnost jsem silní a úspěšní jen tehdy, pokud jsme solidární s našimi nejslabšími.

Markéta Benešová

Vaše práce má smysl, děkujeme

Martin Hudeček
1 919 Kč

Zdravotni pece je dulezita pro kazdeho, kazdy kdo potrebuje pomoc by ji mel dostat.

Adéla Přikrylová
500 Kč

Děkuji za příležitost maličko pomoci...

Dárce

skvělý projekt

Dárce

Snad to pomůže...

Zbynek Rathousky
2 000 Kč

Hodně zdraví!

Inamjan Ibragimov
500 Kč