Na ovoce, z.s.


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

Šlapostroj pro Ovocnou slavnost

Děkujeme za vaši finanční podporu při stavbě Šlapostroje - naší komunitní velocipedické drtičky ovoce pro 3 jezdce. Jsme v cíli!

vybíráme od 26.7.2017
16 420 Kč
vybráno 55 % z 30 000 Kč

přispělo

30 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Přátelé ovoce,

děkujeme vám, že jste sem zavítali ve snaze udělit nám souhlas se zpracováním vašich údajů. Pro přihlášení k zasílání našich ovocných novinek pokračujte
sem.

Děkujeme za spolupráci. Teď už se můžete těšit na pravidelný košík ovoce ve svém emailu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nestihli jste přispět na Šlapostroj a chtěli byste podpořit naše aktivity? Stále můžete přispět na jeho tuning a další ladění. Pomůžete nám šlápnout do pedálů a rozjet komunitní moštování?
wOcDtBb1Tdm45BZr3QCsu.jpg
Než nastane podzim a čas moštování, můžete nasát atmosféru z předloňské a loňské Ovocné slavnosti.

Tak se stavěl Šlapostoj...
V3LnihW2SNu2mJm.jpg
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Šlapostroj se na zbytek podzimu a celou zimu vrátí do dílny, kde dostane vylepšené ježky, obuje nová šlapátka a projde několika dalšími úpravami, aby příští rok zvládl ještě víc ovoce i jezdců. Na jeho tuning stále můžete přispívat. Těšíme se na moštovanou příští rok na podzim!

P.S.: Na fotce vidíte Honzu, autora nákresu i fyzické podoby Šlapostroje, který kromě výroby, testování a dodatečných úprav stíhal svůj vynález dolaďovat ještě v průběhu Ovocné slavnosti. Honzo, děkujeme, jsi náš hrdina!
SPfNJ4P0vq%2Bx21L9bprIW.jpg

Na včerejší Ovocné slavnosti padlo na mošt přes 30 přepravek hrušek a degustační hromádka klíčovských jablek. Děkujeme všem malým a velkým, kteří si přišli vyšlápnout na Šlapostroji, změřit sílu s našimi drtičkami a lisy a v rekordním čase nám pomoci proměnit v ten nejsladší mošt připravenou úrodu. Celou fotogalerii z klíčovské slavnosti najdete tady.
Klicovske-mostovani.jpg-Khea1pSZWB1aF7R%2BGVjMLlyh.jpg

Je to tu! Ovocná slavnost a zároveň den, kdy si vyrobíme s pomocí Šlapostroje první várku moštu. Cyklodrtička je na svém místě, hrušky čekají a nám už chybí jen ti jezdci. Dorazte se projet na Šlapostroji!
jPpUf.jpg

Dotahujeme, povolujeme, seřizujeme, šroubky, šlapky, sedla. Do první šlapojízdy zbývá 6 dní a do té doby musí být Šlapostroj v té nejlepší kondici. Přijďte s námi v sobotu moštovat Na Klíčov a vyzkoušet si náš vynález na vlastní nohy!
DSC-0107.jpg-rfD6yADLGNFC%2BqbvhsQ8Ijx%2B.jpg

Když už stavíme Šlapostroj, tak pěkně od píky. Tihle tři ostří hoši brzy zaujmou místo v srdci Šlapostroje a 30. září je otestujeme při drcení první várky klíčovských jablek. Pomůžete nám roztočit naše nové rotační ježky?
no-drtice.jpg-k110IJycsS3TIDWXsioKbt2A.jpg

Další milník za námi a jsme zas o kus blíž našemu vysněnému Šlapostroji. Děkujeme na desettisíckrát všem přispěvatelům!
slapostroj-banner-NL-01.jpg-7%2BRbglgdi9BTEaBfxoCkTdQj.jpg

A je to! Základ pro druhou nejdůležitější část našeho Šlapostroje je na svém místě. Ruční a elektrický pohon nám letos nahradí tři zdatní jezdci svým šlapáním. Už zbývá jen přidat sedla a pedály a můžeme nasedat!
IMG-0337.jpg-Ddgb74yMrqds4N%2BPmgMi9uwD.jpg

V klíčovském sadu už se špitá, že známe datum Ovocné slavnosti. A je to pravda! 😊 Zakroužkujte si v kalendářích datum 30. září. Projdeme se po sadu, ochutnáme klíčovská jablka, roztočíme drtící ježky zbrusu nového Šlapostroje a mošt poteče proudem. Těšíme se a zveme!
IlasTNh8N.jpg

Pomalu se to rýsuje! Součástka k součástce a koš pro nádobu drtiče je na světě. Děkujeme všem přispěvatelům, kteří staví s námi.
znFoXdi3XcuHe.jpg

Nářadí připravit, součástky shromáždit a jde se na věc! 
DSC-9173.jpg-cMxRhaSi25UTsZjHGtoEaKk5.jpg

Díky vám nám v našem prasátku na Šlapostroj přistálo už 5 000 Kč, děkujeme! Příští týden začínáme s výrobou a vy budete u toho. :)
SLAPOSTROJ-5000-banner.jpg-TLaMVIWdOTUxlFXSuWDtPgKr.jpg

Založení projektu

Nechť šlapostroj vznikne ;-)
500 Kč
Ať už vám to šlape!
Lucie
1 000 Kč
Není to mnoho, ale na takový projekt rozhodně přispěju - těším se, až si jednou také zašlapu!
Krzysztof Urbaniec
Moštu zdar !!!
500 Kč
Jen tak dal s dobrymi napady a radosti z uzitecne prace.
Jakub Razga
🍎🍐🍏
Šárka
300 Kč
Uz se tesime na ten krasny vynalez :)