Geisslers Hofcomoedianten z.s.


Kultura, umění a historie

Celoroční činnost divadla Geisslers Hofcomoedianten

Geisslers Hofcomoedianten je nezávislá profesionální divadelní společnost, která formou současného divadla objevuje a aktualizuje vzrušující dobu baroka. Baroko totiž není jízda na mrtvém koni! Přesvědčte se sami a přijďte do VILY Štvanice na některou z 10 inscenací repertoáru. Děkujeme za vaši podporu a věříme, že nezklameme vaše očekávání!

Divadelní sezona 2018/2019

Co můžete v sezóně 2018/2019 podpořit? • Premiéra inscenace "Tři ženy a zamilovaný lovec" (autor hry René Levínský na motivy života malíře Petra Brandla, premiéra 25. 11. 2018 ve VILE Štvanice) • Ve světle stínu (festival věnovaný Petru Brandlovi (22. - 24. 2. 2019, VILA Štvanice) • Masopustní derniéra inscenace Valdštejn (únor 2019, VILA Štvanice) • premiéra rodinné inscenace "Robinsoni" (režie Zdeněk Jecelín, prem. březen 2019, VILA Štvanice) • Geisslers pod hvězdami - romantické zakončení pražské divadelní sezóny na ostrově (11. 5. 2019, VILA Štvanice) • IX. festival zámeckých a klášterních divadel - divadlo v netradičních interiérech i pod širým nebem po celé léto! (červen - září 2019, celá ČR)
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Geisslers Hofcomoedianten se soustředí na živé současné a především komediální divadlo pro široké publikum. Svou inspiraci nachází v barokní kultuře a z ní čerpá i její dramaturgie. Neusiluje ovšem v žádném případě o rekonstrukci původních barokních her. K předloze přistupuje autorsky v duchu vlastního "nového barokně-divadelního stylu" a dává tak baroknímu dědictví současný rozměr: objevuje nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. 
Geisslers vytvořili za 17 let existence na 30 inscenací, 10 z nich pravidelně od roku 2014 uvádějí na jevišti VILY Štvanice. Zde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Již 8 let realizují během léta turné po ČR a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel připomínají a oživují místa s divadelní historií. Od svého počátku jsou součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS, díky němuž GH vznikli. Mají za sebou řadu zahraničních turné (USA, Monako, Francie, Itálie, Rusko) a pravidelně vystupují na tuzemských festivalech. Nepřehlédnutelnou součástí jejich činnosti je bádání v oblasti barokního divadla a objevování zapomenutých autorů a textů s nadčasovým rozměrem. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Je to jen málo, ale o to víc budu chodit na vaše představení.
300 Kč