Geisslers Hofcomoedianten z.s.


Kultura, umění a historie

Celoroční činnost divadla Geisslers Hofcomoedianten

Geisslers Hofcomoedianten je nezávislá profesionální divadelní společnost, která formou současného divadla objevuje a aktualizuje vzrušující dobu baroka. Baroko totiž není jízda na mrtvém koni! Přesvědčte se sami a přijďte do VILY Štvanice na některou z 10 inscenací repertoáru. Děkujeme za vaši podporu a věříme, že nezklameme vaše očekávání!

vybíráme od 25.7.2017

Divadelní sezona 2017/2018

Děkujeme za podporu projektů v sezoně 2017/2018 • Vánoční repríza nové inscenace V borůvčí s podtitulem Lesní erotická němohra http://www.geisslers.cz/vboruvci • Festival Andreini II (10.-11.2.) • Molière/Kebrtová/Geisslers: Psyché (premiéra 17.3.) • Barokní piknik ve VILE aneb Geisslers na dece (2.6.) • VIII. festival zámeckých a klášterních divadel (letní turné 2018)
2 600 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Geisslers Hofcomoedianten se soustředí na živé současné a především komediální divadlo pro široké publikum. Svou inspiraci nachází v barokní kultuře a z ní čerpá i její dramaturgie. Neusiluje ovšem o rekonstrukci původních barokních her. K předloze přistupuje autorsky v duchu vlastního "nového barokně-divadelního stylu" a dává tak baroknímu dědictví současný rozměr: objevuje nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. 
Geisslers vytvořili za 16 let existence 30 inscenací, 10 z nich pravidelně od roku 2014 uvádějí na jevišti VILY Štvanice. Zde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Již 7 let realizují během léta turné po ČR a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel připomínají a oživují místa s divadelní historií. Od svého počátku jsou součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS, jehož organizaci letos přebrali. Mají za sebou řadu zahraničních turné (USA, Monako, Francie, Itálie, Rusko) a pravidelně vystupují na tuzemských festivalech. Nepřehlédnutelnou součástí jejich činnosti je bádání v oblasti barokního divadla a objevování zapomenutých autorů a textů s nadčasovým rozměrem. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Je to jen málo, ale o to víc budu chodit na vaše představení.
300 Kč