Geisslers Hofcomoedianten z.s.


Kultura, umění a historie

Celoroční činnost divadla Geisslers Hofcomoedianten

Geisslers Hofcomoedianten je nezávislá profesionální divadelní společnost, která formou současného divadla objevuje a aktualizuje vzrušující dobu baroka. Baroko totiž není jízda na mrtvém koni! Přesvědčte se sami a přijďte do VILY Štvanice na některou z inscenací na našem repertoáru. Děkujeme za vaši podporu a věříme, že nezklameme vaše očekávání!

Co pro vás chystáme?

Také v sezoně 2021/2022 pravidelně hrajeme v pražském Divadle VILA Štvanice. Nově jsou v našem repertoáru inscenace: Raut, velká zvířecí žranice s loutkami a maskami v režii slovinského loutkáře Matiji Solceho; 27. Exekuční show Jana Mydláře; LK3P2: Zelenavý ptáček, která je volným pokračování oblíbené pohádkové komedie Láska ke třem pomerančům. • Na Malostranském hřbitově pak hrajeme záhrobní promo životních radostí Tanec smrti. • Vydali jsme pro vás CD Napříč, ve kterém uslyšíte písně z inscenací za posledních deset let. • V listopadu se na Štvanici uskuteční rodinný festival VILOmeniny. • V létě pro vás opět připravíme festival zámeckých a klášterních divadel, těšit se můžete na představení v netradičních interiérech i pod širým nebem.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Geisslers Hofcomoedianten tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem, které vás pohltí. Inspiraci nacházíme v barokní kultuře, neusilujeme ale o rekonstrukci původních barokních her. Předloze dáváme současný rozměr, objevujeme nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností...

Geisslers vytvořili za dvacet let existence přes 30 inscenací. Od roku 2014 pravidelně hrajeme na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádáme festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Každoročně v létě vyrážíme na turné napříč Českou republikou a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel oživujeme místa s divadelní historií. Od svého počátku jsme součástí multižánrového festivalu barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS, díky němuž Geissleři vznikli. 

Máme za sebou řadu zahraničních turné (USA, Monako, Francie, Itálie, Rusko) a pravidelně vystupujeme na tuzemských festivalech. Nepřehlédnutelnou součástí naší činnosti je bádání v oblasti barokního divadla a objevování zapomenutých autorů a textů s nadčasovým rozměrem.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky!

Arnošt Hašek
300 Kč

Díky za hru. Moc jsme si to užili a skvěle pobavili u vašich videí.

Lucie Králová
300 Kč

Moc děkujeme! A těšíme se na další setkávání.

Geisslers Hofcomoedianten z.s.

Je to jen málo, ale o to víc budu chodit na vaše představení.

Josef Pelikán
300 Kč